آینه جم : دومین نشست رسمی شورای شهر بوشهر با ترکیب جدید میزبان شهردار و معاونان وی بود.

به گزارش آینه جم ؛ پس از صحبت های اعضا، حسین صالحیان به برخی موارد پاسخ داد، هرچند معتقد بود برخی موارد نیاز است در جلسه غیرعلنی شورا در میان گذاشته شود.

گزیده اظهارات صالحیان را در ادامه می خوانید:

 • یزدی صحبت می کنم ولی بوشهری هستم و آبروی 25 ساله خودم را اینجا آورده ام که امیدوارم تا پایان دوره شورا و شهرداری بتوانیم کارهای موثری انجام دهیم.
 • دلیل تاخیر در پرداخت حقوق کارگران شهرداری، این بود که قرارداد پیمانکار خاتمه یافته و شورای شهر یا قائم مقام شورا برای گرفتن مجوز نبود، از طرفی از فرمانداری درخواست مجوز کردم و با وجود همراهی فرمانداری، ولی چون قرارداد پیمانکار خاتمه یافته بود، مرجعی نبود که مجوز پرداخت حقوق و بیمه ها دهد.
 • من در ابتدا برای تصدی شهرداری بوشهر مورد حمایت هیچ فردی نبودم ولی قطعاً دوستانی در مسئولیت های مهم دارم که از آنها برای پیشبرد اهداف شهر کمک می گیرم.

 • درباره تقاطع سردار سلیمانی در میدان مطهری، تاخیر شهرداری در پرداخت برخی هزینه ها مشکل ساز شده و شاهد جمع کردن وسایل کارگاه توسط پیمانکار بودیم، اما من مدیر پروژه را ملزم کردم در بوشهر مستقر شود و امیدوارم پروژه روند مناسب تری به خود بگیرد. با توجه به شرایط و هزینه هایی که شده، پروژه با همین پیمانکار ادامه یابد، بهتر است هرچند اگر لازم باشد، از ماده 47 و 48 و خلع ید پیمانکار هم استفاده می کنیم.
 • جاده نیروگاه به سرتل، طرح داشته، اما مصوبه شورای ترافیک شهرستان و کمیسیون ماده 5 باید بگیرد تا به انتخاب پیمانکار برسد. همزمان که پیگیر مجوزهای آن هستیم، برآوردها برای انتخاب پیمانکار پروژه هم در حال انجام است. البته استانداری 13 میلیاردتومان پیش بینی کرده که پیگیر دریافت آن در پروژه هستیم.
 • من کاری که بدون طراحی و مطالعه است انجام نمی دهم، اما کاری که مجوز گرفته و روند مطالعه آن طی شده، با سرعت انجام خواهم داد.
 • درباره راستگرد ورودی شهر بین علما اختلاف است. برخی معتقدند اولویت ندارد، برخی هم می گویند اجرای آن نیازمند تکمیل فضای سبز 3 هکتاری کنار آن است که یک پروژه جداگانه می باشد و باید برایش بودجه دید. در این خصوص در حال جمع بندی هستیم، چرا که تلنبار کردن این همه مصالح در ورودی شهر صحیح نیست.
 • بزودی اولویت های خودم در شهرداری را با مشورت شورای شهر ارائه می دهم، هرچند درخصوص برخی پروژه ها چون زخمی شده، ناگزیر به پیگیری هستیم.
 • درباره چرخ و فلک چه بگویم که اگر در مقطعی 380 میلیون تومان که در تعهد شهرداری بوده پرداخت می شد، اینقدر زمان بر نمی شد. من با شریک مان در پروژه نشست برگزار کرده و قرار شده برخی از بدهی های وی غیر از مرحله حسن انجام کار پرداخت شود، او هم قول داده طی 3 ماه آینده چرخ فلک را به بهره برداری برساند.
 • خیابان پاسارگاد به دلیل مطالباتی که پیمانکار داشت متوقف شده بود که با تزریقی که انجام شد، از همین هفته مجددا پروژه فعال گردید.
 • پارکینگ خورشید حاجیان هم همه مجوزها از سوی شهرداری صادر شده و منعی در این خصوص نیست، از این رو با جدیت پیگیر اجرای تعهد سازنده مجتمع و تحویل گرفتن پارکینگ طبقاتی هستیم.
 • درباره شرکت ظریف کاران یزد که پیمانکار پسماند شهرداری است، 3 سال پیش که معاون خدمات شهری شهرداری یزد بودم، با هماهنگی حراست، پاکت مناقصه این شرکت را باز نکرده و کنار زدیم. تعجب می کنم چرا در بوشهر وقتی این شرکت برای پسماند انتخاب شده، از ما استعلام نکردند. الان هم پیگیر خاتمه پیمان هستیم و بزودی مناقصه انتخاب دو پیمانکار پسماند برگزار می شود، چرا که تقسیم پیمان نظافت شهر به دو قسمت بهتر است و باعث ایجاد رقابت بین پیمانکاران هم می شود. درباره پرداخت مطالبات کارگران نیز دستور داده شده از مطالبات همین شرکت و حسن انجام کار آن حقوق و بیمه ها پرداخت شود تا اگر ادعایی توسط شرکت وجود دارد، بعدا پیگیری کند.
 • پروژه مجتمع استوار در مراجع قضایی مطرح شده و من هنوز نیامده، با معاون شهرسازی احضار شده ایم. تا زمانی که بحث قضایی این پروژه حل نشود، شهرداری نمی تواند کاری انجام دهد.
 • درباره تبدیل وضعیت نیروهای قراردادی و شرکتی شهرداری، از سازمان شهرداری ها پیگیر موضوع هستم؛ هرچند شهرداری بوشهر در گذشته از فرصت هایی که در این زمینه بوده استفاده نکرد.
 • انتقادات درخصوص کامل نبودن هیات مدیره تیم شاهین و مشکلاتی پیرامون این تیم وارد است و پیگیر تقویت این دو مورد هستیم. مثلا ایزدپناه سرپرست تیم عضو هیات مدیره نبوده و از جلسات خارج شد، ضمن اینکه وقتی من آمدم و شورا نبود، برای شرکت تیم های پایه در مسابقات 40 میلیون تومان نیاز بود که پرداخت کردیم. همچنین تیم بزرگسالان برای برگزاری اردو 340 میلیون تومان نیاز داشت که با هماهنگی دادستان پرداخت شد و به شوخی گفتم بابت این پرداخت، برای من سوئیت کنار نگذارید. چون وقتی آمدم، وزارت کشور مجوز تیمداری شاهین را داده بود. من از استاندار خواسته ام برای گرفتن طلب شهرداری از ادارات کمک کند تا امکان تزریق اعتبار برای تیم شاهین فراهم شود.
 • موضوع سگ های بلاصاحب به تنهایی کار شهرداری نیست و در آیین نامه آن 11 دستگاه مسئول و همکار دیده شده است. برهمین اساس درخواست تشکیل جلسه ای با همین موضوع در فرمانداری کرده ایم تا به نتیجه مشخصی برسیم. کارشناسی از شهرداری هم به یزد اعزام کردم تا روند فعالیت کمپ نگهداری سگ های بلاصاحب و تجربیات این شهر در این زمینه را ببینید.
 • درخصوص بافت تاریخی بوشهر، باید پرسید جای میراث فرهنگی کجاست؟ درحالی که درخواست ثبت جهانی بافت تاریخی یزد دو سال بعد از بوشهر بوده، برای یزد انجام شده، ولی در بوشهر شاهد مداخلات نادرست در بافت هستیم که به آن ضربه زده است. قطعا با تجربیاتی که یزد در بافت تاریخی داشته، ما در بوشهر حرف هایی برای گفتن داریم، ولی باید میراث فرهنگی هم به کمک بیاید.
 • کانال آب های سطحی بوشهر نه ته دارد نه سر! از چندین پروژه بازدید کرده ام و این مشکل جدی است. در برنامه بلندمدت باید مطالعه کانال های شهری در دستور کار باشد، ولی برای کوتاه مدت فعلا فقط امکان لایروبی داریم که برای بارندگی آمادگی داشته باشد و این کار انجام شده.
 • برای آرامستان جدید بوشهر، طرح فضای سبز آماده شده و بزودی اجرایی می شود.
 • سازمان عمران شهرداری و سازمان سرمایه گذاری که ضرورت دارد بزودی تشکیل می شود.
[کد خبر:AJ34160]
پايگاه خبري تحليلي آينه ي جم


نوشتن دیدگاه

گزارش تصویری

کوچ عشایر؛ سختی ها و زیبایی ها/تصاویر

کوچ عشایر؛ سختی ها و زیبایی ها/تصاویر

کوچ عشایر؛ سختی ها و زیبایی ها

طبیعت پاییزی دریاچه الندان ساری/تصاویر

طبیعت پاییزی دریاچه الندان ساری/تصاویر

طبیعت پاییزی دریاچه الندان ساری

تصاویر/ تفریح زیر سایه کرونا

تصاویر/ تفریح زیر سایه کرونا

 تفریح زیر سایه کرونا

جدیدترین مطالب