اینه جم: برخی اقدامات بیمه سلامت نظیر بیمه رایگان افراد فاقد بیمه و زیرپوشش بردن تست و برخی داروهای گران این بیماری، می تواند تا حدودی آلام بیماران کرونایی را التیام ببخشد.

به گزارش آینه جم؛ کرونا، بیماری که دارا و ندار را نمی‌شناسد و تمام افراد را درگیر خود می‌کند، در این بین برخی از مردم فاقد پوشش بیمه ای هستند، از این رو بیمه سلامت اعلام کرده: فرد بدون بیمه می‌ تواند بدون هیچ سابقه از روز اول ورود به بیمارستان زیرپوشش قرار بگیرد، هرچند توصیه می شود تا قبل از درگیر شدن با دوا و درمان با مراجعه به دفاتر پیشخوان، پیگیر دریافت دفترچه رایگان باشند.

مدیرکل بیمه سلامت استان بوشهر گفت: بیماران کرونایی فاقد دفترچه بیمه‌ای صاحب دفترچه سلامت شده و از خدمات آن استفاده می‌کنند.

پرویز رمضانی با بیان اینکه افراد فاقد بیمه با مراجعه به دفاتر پیشخوان صاحب دفترچه بیمه سلامت می‌شوند، ادامه داد: ۹۰ درصد هزینه‌های بستری بیماران کرونایی و ۷۰ درصد هزینه‌های سرپایی در بخش دولتی در تعهد سازمان بیمه سلامت است.

هزینه 5 تا 85 میلیونی بیماران که بیمه تعهد کرد

رمضانی اظهار داشت: میانگین هزینه بستری بیماران مبتلا به کرونا نزدیک به ۵ میلیون تومان است که این میزان ۱.۵ برابر بیشتر از پرونده‌های عادی است و قطعا بدون بیمه پرداخت این مبالغ برای بسیاری از مردم دشوار است.

پرویز رمضانی به یکی از پرونده های بیماران کرونایی که به تازگی زیرپوشش بیمه سلامت قرار گرفت اشاره و بیان کرد: با توجه به هزینه درمانی بیماری کرونا که در بوشهر در مورد یکی از پرونده‌ها به ۸۵ میلیون تومان نیز رسیده و توسط بیمه سلامت پرداخت شد، لازم است افرادی که تحت پوشش هیچ بیمه‌ای نیستند تقاضای خود را برای ذفترچه رایگان بیمه سلامت ثبت کنند تا پیش از نیاز اضطراری، بیمه شوند.

تمدید دفترچه ها تا 1400

وی همچنین ادامه داد: اعتبار همه دفترچه‌هایی که از مهر تا پایان سال به اتمام می‌رسد تا پایان فروردین ۱۴۰۰ به صورت سیستمی تمدید شده و همه موسسه‌های درمانی و بیمارستان‌ها نیز می‌توانند به صورت الکترونیکی اعتبار سنجی را انجام دهند.

رمضانی همچنین با اشاره به افزایش سقف هزینه مورد تایید داروها از 6 به 8 میلیون تومان خاطرنشان کرد: این امر با توجه به شیوع کرونا و ضرورت کاهش مراجعات بیمه شدگان به دفاتر پیشخوان انجام شده است.

تعهدات بیمه سلامت درباره درمان کرونا

مدیرکل بیمه سلامت در خصوص تعهد بیمه سلامت در قبال بیماران مبتلا به ویروس کرونا گفت: ملاک بیمه سلامت برای تعهد خدمات در این زمینه تشخیص کمیته علمی ستاد مقابله با کرونا است که شورای عالی بیمه در صورت تایید اثر بخشی و کارایی این خدمات در تشخیص و درمان کرونا، این تعهدات را پذیرفته است.

رمضانی عنوان کرد: بیمه سلامت ۷۰ درصد هزینه آزمایش PCR و سی تی اسکن در بخش سرپایی و ۹۰ درصد این هزینه در بخش بستری را تعهد کرده که به مراکز مورد تایید وزارت بهداشت پرداخت می‌کند.

مدیرکل بیمه سلامت استان بوشهر افزود: تمام داروهای تایید شده موثر بر ویروس کرونا تحت پوشش قرار گرفته و ۷۰ درصد از هزینه آن را بیمه پرداخت می‌کند.

[کد خبر:AJ34190]
پايگاه خبري تحليلي آينه ي جم


نوشتن دیدگاه

گزارش تصویری

کوچ عشایر؛ سختی ها و زیبایی ها/تصاویر

کوچ عشایر؛ سختی ها و زیبایی ها/تصاویر

کوچ عشایر؛ سختی ها و زیبایی ها

طبیعت پاییزی دریاچه الندان ساری/تصاویر

طبیعت پاییزی دریاچه الندان ساری/تصاویر

طبیعت پاییزی دریاچه الندان ساری

تصاویر/ تفریح زیر سایه کرونا

تصاویر/ تفریح زیر سایه کرونا

 تفریح زیر سایه کرونا

جدیدترین مطالب