آینه جم: مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر در گفت‌وگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: استان بوشهر ظرفیت‌های بسیار زیادی در حوزه‌های مختلف دارد و تلاش شده آموزش‌های مهارتی متناسب با این ظرفیت‌ها ارائه شوند.

به گزارش اینه جم؛ عبدالمجید دراهکی اضافه کرد: رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور در سفر به استان‌ها با شناسایی ظرفیت‌ها و قابلیت‌های هر استان دپارتمان تخصصی آموزش‌های مهارتی فنی و حرفه‌ای برای راه اندازی در آن استان را در نظرمی گیرد.

وی خاطرنشان کرد: در این راستا رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور در اولین سفر استانی خود به استان بوشهر ایجاد دپارتمان تخصصی انرژی را برای استان بوشهر مصوب کرد.

راه اندازی دپارتمان تخصصی آموزش تربیت مربی در حوزه انرژی

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر بیان کرد: این مصوبه نیز در کنار راه اندازی دپارتمان تخصصی آموزش تربیت مربی در حوزه انرژی کشور، مرکز تخصصی آموزش صنایع دریایی، بندری و شیلاتی، مرکز ملی مهارت آموزی گاز کشور و مرکز آموزش هتلداری در حال پیگیری است.

وی ادامه داد: با توجه به حمایت‌های استاندار بوشهر، نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی و رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان مصوبات در حال پیگیری است و پیشرفت‌های بالای ۴۰ درصد را دارند.

تبدیل مراکز نفت و گاز استان بوشهر به مراکز ملی

دراهکی در ارتباط با راه اندازی مرکز آموزش تخصصی نفت و گاز در شهرستان کازرون ادامه داد: برای استان فارس دپارتمان تخصصی مهارت دیجیتال و صنایع دستی کشور را اختصاص داده‌اند.

وی با اشاره به انعقاد تفاهم نامه ایجاد یک مرکز آموزش نفت و گاز و پتروشیمی جوار صنعت در شهرستان کازرون که میزبان یک پتروشیمی است، افزود: استان بوشهر از سال ۸۵ دارای این مرکز تخصصی نفت و گاز بوده که در منطقه ویژه اقتصادی عسلویه و کنگان راه اندازی شده و همچنان در حال فعالیت است.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر ادامه داد: اکنون ما در حال تبدیل کردن آن مراکز به مراکز ملی و دپارتمان‌های تخصصی در حوزه انرژی (نفت و گاز و پتروشیمی و هسته‌ای) هستیم.

توقع مردم استان بوشهر این است که وعده چند ساله دولت‌ها برای اشتغال حداقل ۵۰ درصد نیروی بومی در پارس جنوبی محقق شود که یکی از پیّ نیازهای آن توسعه آموزش‌های مهارتی است.

[کد خبر:AJ34294]
پايگاه خبري تحليلي آينه ي جم


نوشتن دیدگاه

گزارش تصویری

قو‌های مهاجر میهمان زمستانی تالاب سرخرود/تصاویر

قو‌های مهاجر میهمان زمستانی تالاب سرخرود/تصاویر

قو‌های مهاجر میهمان زمستانی تالاب...

پذیرایی اهوازی‎ها از مرغ‌های ماهی‌خوار/تصاویر

پذیرایی اهوازی‎ها از مرغ‌های ماهی‌خوار/تصاویر

پذیرایی اهوازی‎ها از مرغ‌های...

تصاویر/ شهر هزار پیکر

تصاویر/ شهر هزار پیکر

تصاویر/ شهر هزار پیکر

جدیدترین مطالب