آینه جم: در حالی که مسئولان وعده داده بودند بزودی امکان اعطای کارت اعتباری خرید برای دارندگان سهام عدالت فراهم می شود، اما همه چیز در حد وعده باقی مانده است.

به گزارش آینه جم؛ در شرایطی که به دلیل نوسانات بورس، هر روز از ارزش ریالی سهام عدالت کاسته می شود، برای فروش آن نیز موانع زیادی ایجاد شده است.

در مردادماه امسال حسین سلاح‌ورزی، عضو شورای‌عالی بورس از ارائه کارت اعتباری دارندگان سهام عدالت خبر داد. او در توییتر خود نوشته بود «با حمایت و موافقت دولت و بانک مرکزی، از دی ماه کارت اعتباری در اختیار دارندگان سهام عدالت قرار می‌گیرد تا سهامداران مجبور به فروش زودهنگام سهام با ارزش خود نشوند و بورس هم از تلاطم و نوسان در امان بماند.»

همان زمان اعلام شد د که مشمولان سهام عدالت می توانند از طریق نظام بانکی تا سقف ۵۰ تا ۶۰ درصد از ارزش دارایی سهام عدالت خود، کارت اعتباری دریافت کنند و با استفاده از آن با مراجعه به مراکز خرید، به‌صورت اعتباری خرید کنند و یکسال برای بازپرداخت آن مهلت داشته باشند.

از طرفی چندی پیش وزیر اقتصاد و دارایی و رئیس سپرده گذاری اوراق بهادار در مصاحبه های شان به اعطای این کارت از اول دی اشاره کردند، ولی دارندگان سهام عدالت در استان که شیوه مدیریت غیرمستقیم را انتخاب کرده اند، برای دریافت کارت اعتباری بین بانک ها، شرکت های سرمایه گذاری و کارگزاری ها سرگردانند.

دستورالعملی به ما نرسیده است

دبیر کمیسیون هماهنگی بانک های استان بوشهر با بیان این که دستورالعملی مبنی بر اعطای کارت اعتباری به سهام داران سهام عدالت به استان ارسال نشده، می گوید:قاعدتا باید ابتدا سهام عدالت بوشهر در تابلوی بورس بالا بیاید و ارزش گذاری شود، آن زمان بانک ها نیز مطابق دستورالعمل آمادگی پرداخت تسهیلات با وثیقه گذاشتن سهام عدالت را دارند.

نهایتا بررسی ها از بلاتکلیفی سهامداران عدالت در استان بوشهر برای دریافت وام حکایت دارد و عملا خبری که توسط مسئولان کشوری مطرح شده، در حد وعده مانده است.

در اردیبهشت سال جاری با دستور رهبر انقلاب، آزادسازی سهام عدالت ابلاغ شد. در استان بوشهر ۶۱۰ هزار و ۷۲۵ نفر دارای سهام عدالت هستند که از این میان ۳۷۲ هزار نفر روش غیر مستقیم مدیریت این سهام را برگزیده‌اند و معادل 40 درصد دیگر روش مستقیم و مدیریت سهام توسط خودشان را انتخاب کردند.

[کد خبر:AJ34652]
پايگاه خبري تحليلي آينه ي جم


نوشتن دیدگاه

گزارش تصویری

قو‌های مهاجر میهمان زمستانی تالاب سرخرود/تصاویر

قو‌های مهاجر میهمان زمستانی تالاب سرخرود/تصاویر

قو‌های مهاجر میهمان زمستانی تالاب...

پذیرایی اهوازی‎ها از مرغ‌های ماهی‌خوار/تصاویر

پذیرایی اهوازی‎ها از مرغ‌های ماهی‌خوار/تصاویر

پذیرایی اهوازی‎ها از مرغ‌های...

تصاویر/ شهر هزار پیکر

تصاویر/ شهر هزار پیکر

تصاویر/ شهر هزار پیکر

جدیدترین مطالب