آینه جم: عبدالمجید زارعی هنرمند عباباف استان بوشهر، موفق به دریافت عنوان برتر طراحی صنایع‌دستی در نمایشگاه ملی طراحی شد.

به گزارش آینه جم؛ معاون صنایع‌دستی استان بوشهر اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان بوشهر، گفت: نمایشگاه ملی طراحی صنایع‌دستی با محور احیا رشته‌های فراموش شده برگزار شد و عبدالمجید زارعی هنرمند اهل شهرستان دشتی توانست با ارائه کاری با کیفیت و منحصربه‌فرد در رشته عبابافی، موفق به دریافت عنوان برتر شود و بوشهر را به عنوان استان پیش رو در این زمینه حائز مقام کند.

https://cdn.yjc.ir/files/fa/news/1399/10/14/13219368_256.jpg

لیلا رحیمی، با اشاره به راهیابی هشت اثر از هنرمندان استان بوشهر به این نمایشگاه، افوزد: آثار راه‌یافته صنعتگران بوشهری به این نمایشگاه در رشته‌های نساجی‌سنتی، خوس‌دوزی و شک‌بافی بود که در معرض بازدید علاقه‌مندان قرار گرفت.

او بیان کرد: یکی از مزایای حضور در چنین رویداد‌هایی، آشنایی با تولیدات دیگر استان‌ها است و با کاری خلاقانه و تلفیق مواد اولیه محصولات، می‌توان به محصولی کاربردی و با کیفیت رسید.

عبابافی در شهرستان دشتی قدمتی دیرینه دارد و بر همین اساس، چندی پیش شورای جهانی صنایع دستی، عبای روستای بُحِیری این شهرستان  را به عنوان صنعت دستی برتر انتخاب کرد.

این روستا سال  ۹۸ به عنوان روستای عبابافی کشور ثبت ملی شد.

[کد خبر:AJ34653]
پايگاه خبري تحليلي آينه ي جم


نوشتن دیدگاه

گزارش تصویری

قو‌های مهاجر میهمان زمستانی تالاب سرخرود/تصاویر

قو‌های مهاجر میهمان زمستانی تالاب سرخرود/تصاویر

قو‌های مهاجر میهمان زمستانی تالاب...

پذیرایی اهوازی‎ها از مرغ‌های ماهی‌خوار/تصاویر

پذیرایی اهوازی‎ها از مرغ‌های ماهی‌خوار/تصاویر

پذیرایی اهوازی‎ها از مرغ‌های...

تصاویر/ شهر هزار پیکر

تصاویر/ شهر هزار پیکر

تصاویر/ شهر هزار پیکر

جدیدترین مطالب