آینه جم: در حالی که به نظر می رسد دولت بازار را به حال خود رها کرده، جدا از گرانی روز افزون کالاها، برخی اقلام پرمصرف نیز مدتهاست کمیاب شده و مردم برای تهیه آن به دردسر افتاده اند.

به گزارش اینه جم؛ یکی از این موارد، روغن است که ماههاست کمبود آن در بازار مشاهده می شود و وعده های مسئولان برای بازگشت به شرایط عادی نیز چیزی بیشتر از وعده نبوده است.

صف روغن در شهر گناوه

شگفتی آنجاست که برخی مسئولان حتی در استان چنان آمار توزیع روغن خوراکی را ارائه می کنند و حتی از افزایش توزیع آن نسبت به دوره مشابه سخن می گویند که روی حساب و کتاب آمار آنها، باید بوشهر شاهد یک دریا روغن باشد.

اما براساس اعلام اتاق اصناف بوشهر، توزیع روغن میان خرده فروشی ها کمتر از گذشته شده و مردم سخت تر از قبل به این ماده غذایی دسترسی دارند.

صف روغن در شهر بوشهر

براساس اعلام عباس نامدارزاده نایب رییس اتاق اصناف بوشهر، سازمان صمت اولویت توزیع روغن را در فروشگاههای زنجیره ای قرار داده که آن هم به شکل محدودی است و به محض توزیع، صف مردم را مقابل این فروشگاهها رقم می زند.

طی روزهای گذشته تصاویر متعددی از ایجاد صف روغن مقابل فروشگاههای زنجیره ای در شهرهای مختلف استان در شبکه های اجتماعی دست به دست می شود که ضمن خطرات ناشی از انتقال بیماری کرونا، قطعا این وضعیت برای خرید بطری یک لیتری روغن در شان هم استانی ها نیست.

صف روغن در شهر برازجان

خبرنگار «خلیج فارس» عصر دوشنبه در حاشیه صف روغن مقابل یکی از فروشگاههای زنجیره ای بوشهر حضور یافته و با برخی شهروندان گفتگو کرد که اغلب آنها با اشاره به نبود روغن در سوپرمارکت های شهر، حضور در صف را با همه خطرات کرونایی اجتناب ناپذیر می دانستند.

این شهروندان با نارضایتی از ادامه کمبود کالاهایی نظیر روغن در بازار که باعث شده مردم برای آن روانه صف شوند، معتقدند: روند توزیع این محصول در فروشگاههای زنجیره ای نامشخص و غیرشفاف است و آنها باید هر روز به این محل مراجعه کنند تا شاید به زمان توزیع روغن برسند، آن هم با دردسر صف.

برخی شهروندان نیز با بیان اینکه پشت پرده هر کمبودی، برنامه ریزی برای گرانی کالا است، می گویند: مسئولان مثل سایر کالاهایی که روزانه و حتی ساعتی بالا می رود، روغن را هم گران کنند، ولی مردم را برای خرید آن به این فلاکت و دردسر نیندازند.

[کد خبر:AJ34656]
پايگاه خبري تحليلي آينه ي جم


نوشتن دیدگاه

گزارش تصویری

قو‌های مهاجر میهمان زمستانی تالاب سرخرود/تصاویر

قو‌های مهاجر میهمان زمستانی تالاب سرخرود/تصاویر

قو‌های مهاجر میهمان زمستانی تالاب...

پذیرایی اهوازی‎ها از مرغ‌های ماهی‌خوار/تصاویر

پذیرایی اهوازی‎ها از مرغ‌های ماهی‌خوار/تصاویر

پذیرایی اهوازی‎ها از مرغ‌های...

تصاویر/ شهر هزار پیکر

تصاویر/ شهر هزار پیکر

تصاویر/ شهر هزار پیکر

جدیدترین مطالب