اینه جم: با وجود وعده مسئولان سازمان صمت بوشهر برای برگشت شرایط عادی به بازار روغن خوراکی، اما همچنان مردم با قفسه های خالی خرده فروشی ها یا صف روغن مقابل فروشگاههای زنجیره ای مواجه اند.

به گزارش اینه جم؛ رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر 18 دی ماه وعده داده بود که شرایط توزیع روغن در استان از هفته آینده بهبود پیدا می‏‌کند.

اما روغن در خرده فروشی ها همچنان کمیاب و قفسه ها خالیست تا پرس و جوی شهروندان برای یک وجب روغن به در بسته بخورد.

همچنین فروشگاههای زنجیره ای نیز هرگاه محموله روغن با نرخ مصوب دریافت می کنند، مردم را برای خرید مقابل فروشگاه به صف کرده که در شرایط کرونایی خطرآفرین است.

یکی از شهروندان که در صف فروشگاه زنجیره ای برای دریافت روغن نسبت به وضعیت توزیع این ماده خوراکی گلایه مند است، می گوید: افراد سودجو به همراه اعضای خانواده روغن های با نرخ مصوب را دریافت کرده و در بازار با قیمت گران تر می فروشند، مردم هم در صف هایی که بوی کرونا می دهد، برای یک بطری باید در سر و کله هم بزنند.

وی با بیان اینکه نرخ مصوب هر بطری روغن 16 هزارتومان است، می گوید: در این بلبشو، سودجویان این روغن ها را با قیمت حداقل 26 تا 30 هزارتومان در بازار سیاه و برخی روستاها می فروشند که نشان دهنده ضعف نظارت بر بازار می باشد.

اصرار دولت بر توزیع روغن در فروشگاههای زنجیره ای است

در همین حال، نایب رییس اتاق اصناف بوشهر می گوید: روغنی به بوشهر نمی رسد که توزیع کنندگان بتوانند به صورت مویرگی در واحدهای صنفی توزیع کنند. همه تمرکز بر روی فروشگاههای زنجیره ای قرار گرفته که درخصوص آنها نیز ما نظارتی نداریم که پاسخگو باشیم.

عباس نامدارزاده با اشاره به تخلفات موجود برای خرید روغن با نرخ مصوب اضافه کرد: کنترل بازار روغن در این شرایط امکان پذیر نیست و هر کسی که در صف می ایستد روغن تهیه می کند.

نامدارزاده ادامه داد: در سنوات گذشته ستاد تنظیم بازار استان تعدادی عامل توزیع در محلات و مناطق شهری مشخص می کرد و مقدار قابل توجهی از روغن موردنیاز شهر را به این افراد می داد، اما اکنون این ستاد چنین افرادی را هم بازی نمی دهد، در نتیجه توزیع ها در فروشگاه های زنجیره ای صورت می گیرد و این سیاست به کاهش عرضه روغن در سطح شهر و مغازه ها منجر شده است.

وی تاکید کرد: گمان می کردیم شرکت های پخش مقصرند اما در جلسه مشترک با این شرکت ها متوجه شدیم که سهمیه آنها به حدود 30 درصد کاهش یافته و عملا روغن در بازار نیست که توزیع شود.

بازار را تامین کنید، آن وقت از مردم بخواهید اندازه نیاز خرید کنند

آنچه پیرامون سازمان صمت بوشهر در خصوص بازار روغن هویداست، تاکید بر آمار است، طوری که مسئولان این سازمان در برخی مصاحبه ها مدعی هستند حتی بیش از سال گذشته در این ایام روغن خوراکی وارد استان شده و اگر مردم به اندازه مصرف خرید کنند، شرایط به حالت عادی برمی گردد.

اما واقعیت این است که تا قفسه های خرده فروشی ها از روغن خالی است و عرضه آن در فروشگاههای زنجیره ای هم قطره چکانی و تایع صف می باشد، مردم این آمارها را باور نخواهند کرد و از روی ناچاری به انبار خانگی روغن رو می آورند./ خلیج فارس

[کد خبر:AJ34777]
پايگاه خبري تحليلي آينه ي جم


نوشتن دیدگاه

گزارش تصویری

تصاویر/ رستاخیز طبیعت

تصاویر/ رستاخیز طبیعت

تصاویر/ رستاخیز طبیعت

قو‌های مهاجر میهمان زمستانی تالاب سرخرود/تصاویر

قو‌های مهاجر میهمان زمستانی تالاب سرخرود/تصاویر

قو‌های مهاجر میهمان زمستانی تالاب...

جدیدترین مطالب