اینه جم: معاون سیاسی امنیتی استانداری بوشهر با حضور در نشست شورای شهر بوشهر گفت: اتفاقاتی که چندی پیش برای این شورا رخ داد (بازداشت و خروج 6 عضو) جو سنگینی ایجاد کرد، اما اکنون شاهد آرامش نسبی در شورا هستیم.

به گزارش اینه جم؛ محمد تقی ایرانی با بیان اینکه برخی می گویند شوراها جز مزاحمت و دردسر اثری نداشته اند و قبلا یک شهردار و همه چیز خوب بوده تصریح کرد: بخشی دولت در زمینه مدیریت شهری دیر عمل کرده، بخشی هم شوراها مقصر بوده اند که این دیدگاه را برای مخالفان نهاد مردمسالاری پیش آورده اند.

ایرانی با بیان اینکه بیش از 126 هزار عضو شورای شهر و روستا در کشور داریم ادامه داد: تخلف یک نفر هم زیاد است، ولی در همه جایگاهها تخلفاتی رخ می دهد، اما برای شورای شهر خاصیت دموکراسی به شکلی است که مردم در انتخابات دوره ششم این موارد را اصلاح و تقویت می کنند.

انگیزه مشارکت در انتخابات 31 درصد است؛ امیدواریم تا خرداد به 50 درصد برسد

معاون سیاسی امنیتی استانداری بوشهر در بخش دیگری از این نشست گفت:امروز شاید به دلایلی نگران مشارکت مردم در انتخابات (ریاست جمهوری) باشیم، ولی برای انتخابات شهر و روستا مطمئن هستیم که مشارکت صورت می گیرد، چون مردم برای سپردن امور به نیروهای متخصص و برآمده از اراده خود انگیزه خواهند داشت. از اعضای شورا هم می خواهیم چه یکسال به پایان کارشان مانده باشد و چه یک روز، با قوت تصمیم گیری کنند و حسایست شان به مسایل شهر کم نشود.

ایرانی افزود: اینکه در احزاب رخوت و بی انگیزگی دیده می شود، بنا به دلایل سیاسی و شرایط اقتصادی کشور است، حتی 3 ماه مانده به انتخابات ریاست جمهوری، کاندیداهای دو جبهه سیاسی اصلاح طلب و اصولگرا مشخص نیست.

وی ادامه داد: ما در نظرسنجی هایی که درباره انگیزه مشارکت مردم در انتخابات داشته ایم، به 31 درصد رسیده ایم که نسبت به ماه قبل تر 5 درصد بیشتر شده است. امیدواریم هر ماه 5 درصد به آن اضافه شود تا در خرداد 1400 و انتخابات ریاست جمهوری و شوراها، به 50 درصد برسیم. البته گشایش اقتصادی و مباحث بین المللی در حضور مردم پای صندوق رای تاثیر دارد.

انتخابات آینده خبری از کارناوال و ستادهای شلوغ نیست

رییس ستاد انتخابات استان با بیان اینکه پله اول سلامت انتخابات مربوط به داوطلبان است که قوانین را رعایت کنند، افزود: ما نیز به عنوان مجری و ناظران هم به سهم خود باید بر اجرای مر قانون بدون تبعیض برای همه داوطلبان نظارت کنند.

ایرانی با بیان اینکه در انتخابات پیش رو خبری از کارناوال و کاروان نیست تاکید کرد: تبلیغات نامزدهای شورای شهر و روستا در فضای مجازی خواهد بود، هرچند در تلاش هستیم که هر کاندیدا یک ستاد مدیریت فضای مجازی با تعداد محدودی فرد در آن داشته باشد. ولی خبری از میتینگ، تریبون آزاد و ستادهای شلوغ مثل قبل نیست. در ریاست جمهوری هم عمده تبلیغات برعهده صداوسیما است.

دیدگاه اعضای شورا و شهردار در این نشست

داریوش پوربهی رییس شورای شهر با اشاره به شرایط حساس مرکز استان، خواستار توجه به موضوع پدافند غیرعامل و توسعه رینگ شهر و دسترسی ها به خارج شهر از طریق پیش بینی اعتبارات مشخصی شد. پوربهی همچنین بر ضرورت همکاری جدی تر پایگاههای نظامی خصوصا پایگاه هوایی برای آزادسازی گذرها و کمک به توسعه شهر شد.

رباب عبیدی رییس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر نیز با اشاره به پیگیری هایی که منجر به راه اندازی خانه خدمات اجتماعی بوشهر شد، اظهار داشت: در راستای انتقال متکدیان و افراد بدون سرپناه از معابر، نیروی زن جهت بانوان نداریم و نیروی انتظامی هم جهت همکاری درخواست قرارداد دارد. از این رو خواستار پیگیری جهت تعامل این نیرو با شهر برای ایفای وظایفش داریم. عبیدی همچنین با اشاره به اینکه برگزاری انتخابات شوراها در دوره گذشته مطلوب نبود و اعتماد مردم را مخدوش کرد، خواستار نظارت بر اجرای قوانین شد.

مهرزاد آسایش نایب رییس شورای شهر نیز خواستار هماهنگی معاونت سیاسی با نیروی انتظامی برای استقرار کانکس هایی در پارک های بزرگ شد تا در مواقعی که درگیری برخی افراد مشابه اتفاق چند شب پیش در یکی از پارک ها رخ داد، ضور پلیس به اطمینان خاصر خانواده ها منجر شود.

عبدالخالق برزگرزاده رییس مرکز پژوهش های شورای شهر نیز خواستار آن شد که ادارات کل که در بوشهر هستند، نسبت به وظیفه شان برای ایجاد سیما و منظر زیبا متوجه شده و از دیوارکشی دور اداره و حتی زمین های ورزشی دست بردارند. وی همچنین نسبت به فعالیت احزاب سیاسی در مقاطع خاصی نزدیک انتخابات انتقاد کرد.

حیدر رفاهی عضو شورا هم با اشاره به اختصاص 4 میلیاردتومان برای جابجایی برق فشار قوی پیرامون تقاطع مطهری بوشهر گفت: به دلیل عدم همکاری برق منطقه ای فارس، ناچار به پیش بینی این اعتبار شدیم، وگرنه اعتبار مذکور باید برای موضوع دیگری در شهر صرف می شد.

طاهره شمشیری رییس کمیسیون بودجه و حقوقی شورای شهر هم نسبت به عدم مجوز ستاد استانی کرونا با برگزاری حضوری برخی برنامه های نکوداشت 18 اسفند روز بوشهر با رعایت دستورالعمل های بهداشتی انتقاد کرد و افزود: این درحالیست که شاهد برگزاری برنامه های کم اهمیت تر با جمعیت بیشتر و بدون رعایت شیوه نامه ها از سوی دیگر ادارات هستیم.

صالحیان شهردار بوشهر هم زمین خواری را یکی از مشکلات جدی پروژه های شهری دانست و گفت: مثلا در جنگل 19 هکتاری که زمین آن را از راه و شهرسازی گرفته ایم، اکنون چند هکتار آن که ما برایش طرح پیش بینی کرده ایم، سند مالکیت اشخاص دارد. این موضوع در ساخت و سازهای غیرقانونی هم دیده می شود و شرایط را برای مدیریت سخت می کند.

[کد خبر:AJ35127]
پايگاه خبري تحليلي آينه ي جم


نوشتن دیدگاه

گزارش تصویری

مزرعه کلزا در روستای زرندین نکا/تصاویر

مزرعه کلزا در روستای زرندین نکا/تصاویر

    مزرعه کلزا در روستای زرندین...

تصاویر/ رستاخیز طبیعت

تصاویر/ رستاخیز طبیعت

تصاویر/ رستاخیز طبیعت

جدیدترین مطالب