اینه جم- فرمانده یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان بوشهر گفت: با اعزام نیروهای یگان حفاظت به ارتفاعات کردلان در منطقه تنگ شور شهرستان دشتی تلاش برای خاموش کردن آتش ادامه دارد.

به گزارش آینه جم؛ سرهنگ فیض الله رزمجو روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: با هماهنگی انجام شده نیروهای یگان حفاظت ازشهرستان‌های جم، دیر، کنگان و نیروهای امدادی محلی به منطقه آتش سوزی اعزام شده اند.

وی ادامه داد: آتش سوزی ارتفاعات کردلان دشتی در منطقه تنگ شور در نزدیکی کوه نمک از ساعت ۱۸ شامگاه دوشنبه آغاز شده و همچنان در آتش می‌سوزد.

رزمجو افزود: انتظار می‌رود تا ظهر امروز  آتش ارتفاعات کردلان در منطقه تنگ شور شهرستان دشتی مهار شود.

وی اضافه کرد: پیش از این نیز در یک مورد آتش سوزی در اراضی ملی روستای گنخک شیخا بخش کاکی  شهرستان دشتی پنج هکتار از مراتع این منطقه و تعداد ۲۰ اصله درختچه کُنار دچار قسمتی سوختگی، حدود ۱۰ درختچه شیربادام به طور کامل و حدود هزار بوته نیز در آتش سوخت.

فرمانده یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان بوشهر گفت: امسال نیز همانند سال‌های گذشته به علت تراکم پوشش علفی یکساله خشک از نوع بهمن، خطر آتش سوزی بسیار بالا است.

وی ادامه داد: باتوجه به سابقه آتش سوزی‌های سال گذشته در شهرستان، همکاری نهادهای مرتبط از جمله اداره حفاظت از محیط زیست و اهالی منطقه برای پیشگیری و همچنین تدارک تجهیزات و امکانات کافی اطفای حریق از جمله استقرار بالگرد در شهرستان دشتی ضروری است.

[کد خبر:AJ35363]
پايگاه خبري تحليلي آينه ي جم


نوشتن دیدگاه

گزارش تصویری

مزرعه کلزا در روستای زرندین نکا/تصاویر

مزرعه کلزا در روستای زرندین نکا/تصاویر

    مزرعه کلزا در روستای زرندین...

تصاویر/ رستاخیز طبیعت

تصاویر/ رستاخیز طبیعت

تصاویر/ رستاخیز طبیعت

جدیدترین مطالب