آینه جم؛   خبرنگاران « این رسانه » در جریان پیگیری های خبری خود به زمزمه هایی برمی خورند که میهمان کردن خوانندگان به این شنیده ها خالی از لطف نیست:

 • نخست اینکه بانک های بوشهر از بخشنامه پرداخت تسهیلات با ضمانت سهام عدالت اعلام بی خبری می کنند، این درحالیست که اواخر بهمن ماه اعلام شد دو بانک تجارت و ملی این مهم را کلید زده اند.
 • خبر می رسد غلامرضا حشتمی به عنوان مدیرعامل جدید شرکت برق استان بوشهر منصوب شده و امروز معارفه می شود. وی اصالتا اهل گناوه است و پیش از این معاون بهره برداری شرکت برق استان می باشد. پیش از این زنده بودی سرپرستی این شرکت را برعهده داشته است.
 • نام نویسی از داوطلبان انتخابات شوراهای اسلامی روستاها و عشایر از 16 فروردین ماه آغاز می شود. به دلیل شرایط کرونایی، نام نویسی از داوطلبان شورای شهرها جداگانه در نیمه دوم اسفندماه انجام شده بود.
 • مدیران از انتخابات شوراها استقبال چندانی نداشته‌ اند و منجر به استعفا پیش از نام نویسی جهت حضور در این عرصه نشده است.
 • بررسی ها از موج جدیدی از کم ‌فروشی در بازار حکایت دارد. گویا نامه ستاد تنظیم بازار به تولیدکنندگان که افزایش قیمت کالاها تا ماه رمضان را ممنوع کرده، باعث کم فروشی در بسته بندی ها شده است.
 • خبر می رسد نمایندگان مجلس مشمول افزایش 2.5 میلیون تومانی حقوق ماهیانه در سالجاری هستند. گویا حقوق نمایندگان ده تا ۱۲ میلیون تومان اعلام شده، ضمن اینکه علاوه‌ بر حقوق؛ برای هزینه دفاتر نیز مبالغی دریافت می ‌کنند که احتمالا آن‌ هم جداگانه با افزایش محاسبه خواهد شد.
 • در جریان نسخه نویسی الکترونیکی و حذف دفترچه های درمانی، ناهماهنگی بین بیمه‌ های پایه و تکمیلی، بهانه جدید بیمه‌ ها برای پرداخت نکردن خسارت‌ درمان بیماران شده است. با وجود مصاحبه مسئولان درباره رفع این ناهماهنگی، ولی اغلب بیمه ‌های تکمیلی برای پرداخت هزینه خدمات درمانی همچنان اصل نسخه کاغذی را از بیمه ‌شده‌ مطالبه می‌ کنند و نبود نسخه کاغذی، بهانه ‌ای شده تا تقاضای خسارت درمان بیماران رد گردد یا پرداخت آن با تاخیر زیاد مواجه شود.
 • کارکنان برخی دستگاههای اجرایی در شهرهای نارنجی از بی توجهی مدیران به مصوبه کاهش نیروهای اداری گلایه مند هستند و می گویند: برخی مدیران به خبرهای استانداری و مسئولان ملی در این زمینه بی توجه هستند و می گویند باید بخشنامه رسمی برسد تا تعداد کارکنان حضوری به نصف کاهش یابد. درحال حاضر بوشهر در وضعیت قرمز و سایر شهرستان های استان در وضعیت نارنجی قرار دارند.
 • با وجود افزایش حدود 5 هزارتومانی نرخ مصوب مرغ که قیمت آن را به 24900 تومان رسانده، اما طی روزهای اخیر نظارت بر قیمت عرضه این محصول در بوشهر ضعیف بوده است. نگاهی به بازار حاکی از آن بوده که هر کیلو مرغ با نرخ های بالاتر از 27 هزارتومان فروخته شده و خبری از اجرای نرخ مصوب نبوده است.
 • انتقال آب از خلیج فارس، از اولویت های اساسی استان فارس است. عزیزی رییس مجمع نمایندگان فارس با اعلام این مطلب گفت: مجمع نمایند‌‌‌‌گان فارس، پنج راهبرد انتقال‌‌‌‌ آب، ریل، آزاد‌‌‌‌ راه ها و بزرگراه ها، نفت و گاز و پتروشیمی، بهد‌‌‌‌اشت و د‌‌‌‌رمان و سلامت پزشکی را د‌‌‌‌ر استان فارس د‌‌‌‌نبال می کند‌‌‌‌ تا اظهار کرد‌‌‌‌: مقوله آب، راهبرد‌‌‌‌ حیاتی و یکی از مشکلات بسیار جد‌‌‌‌ی د‌‌‌‌ر استان فارس است و اگر می خواهیم فارس د‌‌‌‌ر حوزه صنعت، صنایع تبد‌‌‌‌یلی و... پیشرفت کنیم بایستی مشکل آب حل شود‌‌‌. وی افزود‌‌‌‌: انتقال آب از خلیج فارس به استان فارس یکی از اولویت‌های اساسی است. به گفته وی، اعتبار انتقال آب از خلیج فارس به استان های کرمان، اصفهان و خراسان توسط صنایع بزرگ تامین شد‌‌‌‌ه ولی بخش خصوصی و صنعتگران فارس برای این مهم تاکنون همکاری نکرد‌‌‌‌ه اند‌‌‌‌.
 • لایحه تشکیل دادگاه دریایی به تصویب هیات وزیران رسید. این لایحه به نحوه تشکیل، صلاحیت ها و تعیین حوزه قضایی، شرایط قضات دادگاه دریایی و نحوه رسیدگی به دعوا، اجرا و سایر مسائل مربوط می پردازد.
 • با افزایش ارزش ارز دیجیتال (بیت کویین) جدا از فعالیت زیرزمینی در این خصوص برای فرار از پرداخت تعرفه برق تجاری، بعضا سرقت دستگاههای مربوطه هم رایج شده است. گویا در ایام نوروز در یکی از روستاهای دشتستان، 14 دستگاه ارز دیجیتال به همراه تابلو برق و مانیتورهای آن که در کارگاه تولید ایزودگام مستقر بوده سرقت شده است. گویا اختلاف در بین شرکا دلیل این اتفاق اعلام می شود.
 • شنیده شده متهم کلاهبرداری در املاک گناوه که در ایام مرخصی متواری شده بود، در خروجی دیلم دستگیر شده است. ظاهرا این شخص حدود ۵۰ مورد کلاهبرداری داشته که هنوز رای قطعی صادر نشده است.
 • شنیده شده انگیزه قتل های خانوادگی در کنگان که در روزهای پایانی سال به مرگ 8 نفر منجر شده بود، عدم تسویه حساب سالیان گذشته بوده است.
 • خلیج فارس 
[کد خبر:AJ35381]
پايگاه خبري تحليلي آينه ي جم


نوشتن دیدگاه

گزارش تصویری

مزرعه کلزا در روستای زرندین نکا/تصاویر

مزرعه کلزا در روستای زرندین نکا/تصاویر

    مزرعه کلزا در روستای زرندین...

تصاویر/ رستاخیز طبیعت

تصاویر/ رستاخیز طبیعت

تصاویر/ رستاخیز طبیعت

جدیدترین مطالب