آینه جم:شایسته واعظ، خلبان زن افغان-آمریکایی پرواز تنهایی ۱۳۸ روزه‌اش به دور دنیا را پس از سفر به ۲۲ کشور به پایان رساند.

پرواز تنهایی به دور دنیا

به گزارش آینه جم: پرواز تنهایی به دور دنیا , در واپسین نقطه سفرش، او روز چهارشنبه، چهارم اکتبر در ساحل دایتون فلوریدا در آمریکا، در شهری فرود آمد که نخستین بار به دنبال رویای خلبان شدن به دانشگاه رفت.
شایسته واعظ ۳۰ سال دارد و با تکمیل این سفرش، جوان‌ترین زن در تاریخ شد که با هواپیمای یک‌موتوری به تنهایی دور دنیا سفر کرد.
او در نوزدهمین بخش سفرش در ماه ژوئیه سال جاری به کابل رسید و با رئیس‌جمهوری و رئیس اجرایی افغانستان دیدار کرد.
خانم واعظ در سفرش به کابل گفت که پیامش به زنان افغان این است که برای رسیدن به آرزوهای خود سخت‌کوش باشند.
شایسته واعظ که با مادر و پنج خواهرش در آمریکا زندگی می‌کند در کابل همچنین گفت که در پروازش به دور دنیا از زنان افغان نمایندگی می‌کند و به جهان نشان می‌دهد که زنان افغان نیز می‌توانند
و موفق می‌شوند.

پدر او فهیم ارغندیوال در حال حاضر در دفتر رئیس اجرایی کار می‌کند و عموی او عبدالهادی ارغندیوال قبلا وزیر اقتصاد افغانستان بود.
این خلبان جوان در زمان کودکی با خانواده‌اش به آمریکا مهاجرت کرد. او در آمریکا درس خوانده و مدرک کارشناسی ارشد (ماستری) از رشته هوانوردی دارد و در حال حاضر مشغول آموزش‌های بیشتر در رشته اداره و مدیریت هوانوردی است.
سفر دور دنیای او در ماه مه امسال از فلوریدای آمریکا آغاز شد و در ۲۲ کشور از جمله افغانستان، هند، کانادا، پرتغال، اسپانیا، بریتانیا، یونان، مصر، بحرین و امارات متحده عربی فرود داشت.

پرواز تنهایی به دور دنیا

پرواز تنهایی به دور دنیا

پرواز تنهایی به دور دنیا

شایسته واعظ خلبان

[کد خبر:AJ23103]
پايگاه خبري تحليلي آينه ي جم


نوشتن دیدگاه

گزارش تصویری

 دیدار دوستانه فوتبال جوانان دختر ایران و اردن (عکس)

دیدار دوستانه فوتبال جوانان دختر ایران و اردن (عکس)

دیدار دوستانه فوتبال جوانان دختر ایران و...

لذت شنا در جزیره کمتر شناخته شده ایران/تصاویر

لذت شنا در جزیره کمتر شناخته شده ایران/تصاویر

لذت شنا در جزیره کمتر شناخته شده ایران

جدیدترین مطالب