آینه جم: طبیعت چشم نواز پاییزی در باداب سورت و دریاچه چورت مازندران جلوه‌ی زیبایی از زیبایی این منطقه را به تصویر کشیده است.

3344.jpg

آینه جم: چند وقتی است که شایعه استانی شدن انتخابات مجلس شورای اسلامی در پیچیده و این طرح موافقان و مخالفانی دارد اما ظهور و بروز این مساله پیش از برگزاری هر دوره از انتخابات قانونگذاری در کشور ما حواشی بسیاری داشته است.

آینه جم؛ ملیکا خدابین - هفته گذشته یک پناهجوی ایرانی در بلگراد بر اثر سرمازدگی جان خود را از دست داد. او 40 سال داشت و دو سال بود که برای عبور از مرز صربستان انتظار می کشید. تصمیم گرفت تا خودش به تنهایی مسیری برای ورود به مجارستان پیدا کند اما پیاده روی او در سرمای منفی هفت درجه راهش را به سوی مرگ برد.

 معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ ، از وقوع یک خانوادگی در خیابان جمال زاده خبر داد که طی آن مردی 80 ساله همسرش را به قتل رساند.

خانم « گلی پاپی» از استان لرستان بعد از حدود ۱۴۰ سال زندگی، درگذشت.

به گزارش آینه جم خانم گلی پاپی که متولد روستای «لبان سفلی» شهرستان دورود در استان لرستان بود بعد از حدود 140 سال زندگی، درگذشت. این بانو بر اساس تحقیقات تبارشناسی با حدود 140 سال سن پیرترین زن ایران بود و شب گذشته در سرای سالمندان صدیق خرم آباد درگذشت.

مراد حسین پاپی پدر علم تبارشناسی ایران در گفتگو با خبرنگار تسنیم از خرم آباد با اشاره به تحقیقات تبارشناسی اظهار داشت: خانم گلی پاپی فرزند شیخ علی از طایفه پاپی متعلق به دشت سیلاخور دورود است که در روستای لبان واقع در غرب شهرستان دورود ساکن بوده است.

وی افزود: با توجه به تاریخ شناسنامه، خانم پاپی 126سال سن دارد ولی از آنجا که در گذشته سن دقیق افراد در شناسنامه ثبت نمی شد و همچنین بر اساس تحقیقات تبارشناسی و محاسبه سن پدر و برادران خانم پاپی حدود 140سال سن داشته است و متعلق به 5 نسل گذشته است.

پیرترین زن ایران درگذشت (+عکس)

رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ ، از دستگیری مرد آتش افروزی خبر داد که صرفا برای خوشگذرانی و تفریح با مراجعه به پارک ها و فضاهای سبز در مناطق جنوب شهر تهران اقدام به آتش زدن آنها کرده است .
به گزارش خبرنگار آینه جم؛ سردار علیرضا لطفی در توضیح این خبر گفت : در پی انتشار تصاویر مختلف در فضای مجازی که در آنها جوانی حدودا 30 ساله در حین استراحت کردن افراد در فضاهای سبز شهر تهران اقدام به آتش زدن آنها کرده ، موضوع برابر دستور سردار حسین رحیمی ، رئیس پلیس پایتخت به صورت ویژه در دستور کار پلیس های تخصصی قرار گرفت . مردی که در پارک های تهران مردم را برای تفریح آتش می زد دستگیر شد / ک (+عکس)

آینه جم: زندگی مهسا تقدمی تا ۹ سالگی مانند همه دختران دیگر ادامه داشت که ناگهان خانواده او، متوجه فرق او با دیگر کودکان شدند. او به دلیل بلندی قد خود، گاهی مورد تمسخر همکلاسی‌ها و مردم واقع می‌شد و حتی تا مرز افسردگی پیش رفت، اما امروز به علت موفقیت‌های بسیاری که در زمینه بسکتبال بدست آورده، افتخار کشور "ایران" محسوب می‌شود.

عکس: محمود میربزرگ

نوقان داران در تربت حیدریه از پیله کرم ابریشم برای مصارف پوشاک و به ویژه صنعت فرش تولیدنخ ابریشم می‌کنند.

عکس: پانته آ نیکزاد

یکی از رسوم زیبای قوم بختیاری مراسم عروسی آنهاست که در فضای باز و محوطه ای در دل طبیعت برگزار می شود. زنان و مردان بختیاری حلقه ای بزرگ تشکیل داده و با نوای دهل و سرنا رقص محلی خود را اجرا می کنند. در این مراسم کودکان خردسال نیز شرکت داده می شوند. یکی از جاذبه های این مراسم لباس های سنتی بختیاری هاست که به ویژه رنگ های شاد و سرزنده در پوشش زنان و دختران بسیار چشم نوازی می کند. تفنگ نیز به عنوان نماد شجاعت و دلاوری ایل بختیاری نقش مهمی در این مراسم دارد. چنانچه مسافر خوش شناسی در سرزمین بختیاری ها باشید ممکن است با این مراسم مواجه شوید.

به گزارش  اینه جم، اداره آثار باستانی استان «درعا» واقع در جنوب سوریه امروز مقادیر زیادی عتیقه و اشیاء قدیمی کشف و ضبط کرد.

عکس: سیدعابد میرمعصومی

رالی جاده ابریشم استان سمنان به عنوان بزرگترین مسابقه رالی خودروهای دو دیفرانسیل کشور با مسیرهای متنوع ضمن معرفی نفرات برتر به کار خود پایان داد.

آینه جم: معاون رفاه اجتماعی وزارت رفاه گفت: توزیع بسته‌های حمایتی کارکنان دولت با حقوق ماهانه کمتر از ۳ میلیون هفته آینده آغاز می‌شود.

گزارش تصویری

سومین نمایشگاه ملی صنایع دستی در بیرجند/تصاویر

سومین نمایشگاه ملی صنایع دستی در بیرجند/تصاویر

نمایشگاه ملی صنایع دستی در بیرجند

پرندگان مهاجر در استان گلستان

پرندگان مهاجر در استان گلستان

تصاویر پرندگان مهاجر

برداشت انار از مزارع شهرضا/تصاویر

برداشت انار از مزارع شهرضا/تصاویر

  برداشت انار از مزارع شهرضا/تصاویر

جدیدترین مطالب