استاندار فارس بامداد دوشنبه اعلام کرد که ناآرامی ناشی از بروز درگیری بین برخی زندانیان در بندهای زندان مرکزی شیراز (عادل آباد) کنترل شده است و شایعات مطرح شده درباره فرار زندانیان صحت ندارد.

به گزارش آینه جم، عنایت الله رحیمی در گفت و گو با ایرنا افزود:‌ در حال حاضر، شرایط در زندان مرکزی شیراز تحت کنترل است.

در پی ناآرامی در زندان عادل‌آباد، برخی در شبکه‌های اجتماعی ادعا کردند که تعدادی از زندانیان از این زندان فرار کرده‌اند که استاندار فارس در این باره گفت: ‌این شایعه تکذیب می‌شود و هیچ زندانی فرار نکرده است.

وی از شهروندان خواست که از دامن زدن به این شایعه بی‌اساس خودداری کنند.

در آخرین ماه های سال 98 مدیران ایران خودرو و سایپا برخی از محصولات جدیدشان را در حاشیه جلسه دولت به نمایش گذاشتند. این محصولات که برخی از آنها بر مبنای پلت فرم های جدید طراحی شده بود کنجاوی برخی از مخاطبان خودرویی را برانگیخت که در این مطلب نگاهی داریم به یکی از این محصولات که با کد K132معرفی شده است.

آینه جم؛ مازیار آقازاده - با "پاندمی" ویروس کرونا طی هفته‌های گذشته، بشر با بزرگ‌ترین بحران جهانی خود دست و پنجه نرم می‌کند.

بسیاری امیدوارند با چند هفته قرنطینه سراسری و شکسته شدن زنجیره انتقال ویروس کرونا همه چیز تمام و ختم به خیر شود.

بسیاری از اروپایی‌ها شرایط سخت قرنطینه را برای مقابله با شیوع  ویروس کرونا تحمل می‌کنند اما سوئد که بیشتر مردم آن تنها زندگی می‌کنند، زندگی نرمال‌تری را در پیش گرفته و به مردم اجازه می‌دهد تا بیشتر به هم نزدیک شوند.

آینه جم؛ جعفر محمدی - در قرنطینه نیم بند خانگی هستیم، پیش عزیزان مان، با‌ تمام امکانات، درد و بیماری خاصی هم نداریم و هر وقت هم دلمان خواست ماسکی می زنیم و بیرون می رویم برای خرید و هواخوری و ... .

حوصله مان اما، بدجوری ر رفته است.

آینه جم:بیمارستان فیروزآبادی یکی از مراکزی است که در پی شیوع ویروس کرونا به این بیماری اختصاص یافته است. پزشکان و پرستاران و کلیه کادر درمان اینجا بی‌وقفه و شبانه‌روز به مداوا، پرستاری و امداد این بیماران می پردازند و فرصت کمی برای استراحت دارند. آنان سعی می کنند دقایقی هرچندکوتاه هم که شده روی صندلی و یا تخت رفع خستگی کنند.

 

 

 

 آینه جم :  در قسمت جدید سریال پربیننده پایتخت، بهبود فریبا بعد از 5 سال که در اسارت دزدان سومالیایی بوده، به شهر و دیار خود بر می گردد.

دکتر حسین سیمایی صراف*


مقدمه؛ مسایل و موضوعات

ویروس کرونا زلزله ای در فرهنگ، اقتصاد، اخلاق و الهیات ایجاد کرده است. به طوری که می توان گفت جهان «پسا‌کرونا» با جهان «پیشاکرونا» به کلی متفاوت خواهد بود.

دادستان انقلاب و عمومی مرکز استان کردستان گفت: حدود هفتاد زندانی ساعتی پیش از زندان سقز متواری شدند که تعداد محدودی از آنها تاکنون خود را معرفی کرده‌اند.

به گزارش آینه جم   محمد جباری شامگاه جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: تعدادی دیگر از این زندانیان فراری هم شناسایی شدند و تیم‌هایی برای دستگیری آنها اعزام شده است.

وی با اشاره به اینکه علت این رخداد در حال بررسی است، افزود: برخی از زندانیان حین فرار به ضرب و شتم نگهبانان پرداختند.

از دیروز با سبقت گرفتن آمریکا از چین در تعداد مبتلایان به ویروس کرونا، ایالات متحده آمریکا هم اینک کانون شیوع ویروس کرونا و پرچمدار بیشترین تعداد ناقل ویروس کرونا در جهان است.

آینه جم:  مصطفی داننده- این روزها در فضای مجازی و رادیو و تلویزیون، صحبت از فرشتگانی است که در بیمارستان‌ها در حال مبارزه با کرونا و تیمار بیمارانی هستند که درگیر این ویروس شده‌اند.

آینه جم ؛ امیرحسین فاضلی مقدم - وقتی سال 2014 ویروس ابولا بخش اعظمی از غرب آفریقا را در برگرفت، پزشکان و سازمان‌های بسیاری داوطلبانه راهی قاره سیاه شدند تا جلوی شیوع آن را بگیرند، چنان که بیم آن می‌رفت بدل به یک اپیدمی جهانی شده و جان یک میلیارد نفر را بگیرد.

آینه جم؛ احسان محمدی- با دلسوزی سعی کردم پسر جوانی که در آشپزخانه پروژه نفتی‌مان کار می‌کرد را متقاعد کنم که برود دیگ‌های چینی‌ها را بشورد. گفتم «دو برابر الان بهت حقوق میدن، اندازه یک مهندس ایرانی پول در میاری!» با حالت درمانده‌ای گفت: «پول دوست دارم ولی به خدا نمیتونم، دو روز رفتم اونقد بالا آوردم که داشتم می‌مرُدم»!

سام سکوتی بداغ

برخی تحلیل‌گران به درستی شیوع جهانی  ویروس "کرونا" را نقطه عطفی در تاریخ زندگی بشر می‌دانند و  پس از "پاندمی" این ویروس در جهان، دنیا را به 2 دوره "پسا و پیشا" کرونا تقسیم کرده‌اند.

معاون آموزشی و پژوهشی دانشکده علوم پزشکی آبادان از موفقیت تیم تحقیقاتی عفونی این دانشکده در درمان کرونا و توقف مرگ ناشی از این بیماری خبر داد.

به گزارش آینه جم به نقل از ایسنا؛ دکتر سارا مبارک با تایید تاثیر موفقیت‌آمیز داروی ضدویروسی روی بیماران بدحال مبتلا به کووید ۱۹ توسط گروه عفونی دانشکده علوم پزشکی آبادان، گفت: بررسی تاثیر یک داروی ضدویروسی بر بیماران بدحال مبتلا به کووید ۱۹ بستری در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان آیت‌الله طالقانی آبادان توسط گروه عفونی دانشکده علوم پزشکی آبادان حاکی از موفقیت در درمان این بیماران و کاهش طول بستری در بیمارستان بوده است.

در حالیکه امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری فرانسه عصر چهارشنبه در سفری نمادین به شهر مولوز در شرق این کشور رفت، کلیسای عمومی مسیحیان انجیلی این شهر، به‌عنوان کانون اصلی گسترش ویروس کرونا و بیماری کووید-۱۹ در فرانسه، همچنان پیام‌های تهدیدآمیز دریافت می‌کند.

دولت کمونیستی کوبا تاکنون 6 تیم مبارزه با ویروس کرونا را به کشورهای مختلف از جمله به کشور صنعتی ایتالیا در اروپای غربی اعزام کرده است.

آینه جم: خودروسازان داخلی و خودروسازانی که با شرکای چینی در ایران فعال هستند خبرهایی مبنی بر عرضه محصولات جدید در سال آینده را داده اند اما یکی از خودروهایی که به احتمال زیاد در سال آینده روانه بازار کشور می شود شاسی بلند چینی است که از سوی کرمان موتور روانه بازار خواهد شد.

گزارش تصویری

دست‌های خالی دریا/تصاویر

دست‌های خالی دریا/تصاویر

دست‌های خالی دریا

قو‌های مهاجر در فریدونکنار/تصاویر

قو‌های مهاجر در فریدونکنار/تصاویر

قو‌های مهاجر در فریدونکنار

تصاویر/ شکوفه‌های بهاری در یزد

تصاویر/ شکوفه‌های بهاری در یزد

شکوفه‌های بهاری در یزد

جدیدترین مطالب