001294pho0002.jpg

آینه جم: فرمانده انتظامي استان بوشهر از شناسايي و دستگيري 2 سارق خبر داد كه گاو صندوقي به ارزش 7 ميليارد ريال طلا را در شهر كاكي به سرقت برده بودند.

به گزارش « آینه جم»؛ سردار خليل واعظي اظهار داشت: چند روز قبل فردي به هويت معلوم در شهر كاكي از توابع شهرستان دشتي به پليس مراجعه كرد و از سرقت گاو صندوق منزلش حاوي بيش از يك كيلوگرم طلا، مقداري پول نقد و اسناد و مدارك خود خبر داد.

وي گفت: پس از بررسي هاي اوليه محل سرقت به وسيله ماموران انتظامي شهر كاكي، پرونده برای پيگيري هاي تخصصي در اختيار تيم عملياتي كارآگاهان پليس آگاهي شهرستان قرار گرفت.

به گفته اين مقام ارشد پليس، كارآگاهان با اقدامات تخصصي، پليسي و بررسي هاي ميداني از تردد فردي سابقه دار در اطراف منزل مالباخته اطلاع يافته و بلافاصله وی را دستگير کردند.

سردار واعظي با بیان اینکه در ادامه تحقيقات فردي ديگر كه همدست اين سارق بود شناسايي و دستگير شد عنوان داشت: با تلاش ماموران خودرو مورد استفاده سارقان شناسایی و توقيف شد.

وی با اشاره به اینکه سارقان در بازجویی های پلیس به سرقت گاوصندوق حاوي طلاجات و اسناد و مدارك اعتراف کرده اند گفت: اموال مسروقه در منزل يكي از بستگان متهمان در يكي از روستاهاي شهر كاكي كشف و با هماهنگی مقام قضایی به مالباخته تحویل شد.

سردار واعظی در پایان از هم استانی ها خواست حدالامکان اشیای قیمتی و طلاجات عمده را در منزل نگهداری نکرده و اگر ناگزیر به این موضوع هستند، نکات امنیتی از جمله نصب دوربین مدار بسته و حفاظ در و پنجره ها رعایت شود.

[کد خبر:AJ26282]
پايگاه خبري تحليلي آينه ي جم


دیدگاه‌ها   

0 # توصیه های طلایی 1397-08-06 11:57
کلا هیچ کجای دنیا، پلیس نمیتونه از سرقت پیشگیری کنه، منتها فرق پلیس در کشورهای پیشرفته با پلیس در کشورهای جهان سوم اینه که اونجا پلیس پذیرفته که نمیتونه از سرقت پیشگیری کنه و سالهاست که بدون هیچ مراعات، ملاحضه و اما و اگری، اقدام به معرفی روشهای سرقت به جامعه از طریق شبکه ها و جراید میکنه تا مردم خودشون بدونن که مثلا اگر تو بازار فلان قفل یا فلان درب را ضد سرقت معرفی میکنند، آیا واقعیت داره یا نه ولی در ایران یه سری جمله کلیشه ای مثل نصب دوربین و درب ضد سرقت و حفاظ مقاوم و روشن گذاشتن چراغ و همسایه بانی، نگهبان محله و ... را تکرار میکنند که هیچ فایده ای نداره. چون ما پیش هر مالباخته ای میریم که قفل ضد دیلم را براشون نصب کنیم، همش به ما میگن، مگه این درب که این همه پولشو دادیم ضد سرقت نیست؟ پس چطوری دزد بازش کرده و وقتی ما میگیم درب ضد سرقت وجود خارجی نداره، بهمون میگن پس چرا میذارن تبلیغ کنند؟؟!!!!

به هر حال اولین نکته مهم که برای غیر ممکن کردن ورود سارقین به منزل و محل کار باید به ذهن بسپاریم اینه که حتی اگر فرض کنیم دوربین مدار بسته ممکن بتونه در صورتیکه سارقین ماسک نزده باشند و تصاویرشون در بانک مجرمین پلیس باشه و محل سکونتشون را هم عوض نکرده باشند به دستگیری کمک کنه، ولی هرگز نمیتونه از ورود سارقین پیشگیری کنه، ضمن اینکه حتی اگر فرض کنیم که سارقین شناسایی و دستگیر شوند، هرگز تضمینی برای اینکه بتونیم ازشون مالی پس بگیریم نخواهد بود.

دومین نکته مهم اینه که حفاظ و درب ضد سرقت وجود خارجی نداره، چون سارقین اصلا به جنس حفاظ و درب نگاه هم نمیکنند و حتی اگر فرض کنیم حفاظ و دربی داریم که سر تا سر از فولاد غیر قابل برش ساخته شده باشه، سارقین فقط قفلشو باز یا تخریب میکنند و اصلا به جنس درب کاری ندارن. پس برای پیشگیری از ورود سارقینی که از درب وارد میشوند، باید پشت سر هم برای خودمون تکرار کنیم تا باور کنیم که وقتی کلید ساز میتونه حفاظ و دربهایی که فکر میکردیم ضد سرقت هستند و کلید، رمز یا ریموتشون گم شده با روشهای مختلف غیر تخریبی، مثل شاه کلید و هک و یا روشهای تخریبی مثل توپی زنی و دیلم زنی باز کنه، یعنی دزد هم میتونه، پس فقط قفل باید غیر قابل باز شدن یا تخریب باشه، حتی اگر فقط یک قفل روی درب نصب شده باشه، مثل قفل ضد دیلم مرد نگهبان که هیچ کلید ساز و دزدی نمیتونه باز یا تخریبش کنه.

پنجره ها و بالکن نقاط نفوذ دیگری هستند که سارقین برای ورود استفاده میکنند، که باید حفاظ ضد دیلم نصب باشه که قابل تخریب با دیلم، قیچی و جک نباشه. پس اینو یادمون باشه که اگر حفاظی که مقابل پنجره ها و بالکن نصب میکنیم، از این حفاظهای سنتی باشه، سارقین میتونن با یک دیلم یا جک به راحتی میله ها را از هم فاصله بندازن و جوش بین آنها را به راحتی بشکنند و از لای حفاظ وارد بشن.

در آخر هم اگر اموال و اسناد ارزشمندی داریم که داخل گاوصندوق نگه میداریم، یادمون باشه اول اینکه حتما قفل ضد زورگیری را داخل گاوصندوق نصب کنیم که بالاخره یه روزی هم اموالمون و هم زندگیمون را نجات خواهد داد و دوم اینکه گاوصندوق را از داخل به زمین و دیوار با رول بولتهای قوی ثابت کنیم.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن

نوشتن دیدگاه

گزارش تصویری

تصاویر/ حضور گردشگران نوروزی در سواحل بوشهر

تصاویر/ حضور گردشگران نوروزی در سواحل بوشهر

تصاویر/ حضور گردشگران نوروزی در سواحل بوشهر

تصاویر/ جاذبه‌های ساحل بوشهر

تصاویر/ جاذبه‌های ساحل بوشهر

تصاویر/ جاذبه‌های ساحل بوشهر

مازندران؛ استان چشم نواز شمال ایران/تصاویر

مازندران؛ استان چشم نواز شمال ایران/تصاویر

مازندران؛ استان چشم نواز شمال ایران

جدیدترین مطالب