سازمان جهانی بهداشت اعلام کرد که پیش بینی زمانی که شیوع نوع جدید ویروس کرونا به نقطه اوج خود می‌رسد «غیرممکن» است.

به گزارش آینه جم به نقل از یورونیوز، تدروس آدهانوم، دبیر کل سازمان جهانی بهداشت روز جمعه اظهار داشت که کانون اصلی شیوع ویروس جدید کرونا از چین به قاره اروپا منتقل شده است. به گفته دبیر کل سازمان جهانی بهداشت شمار جان باختگان بر اثر ابتلا به بیماری «کووید ۱۹» در سطح جهان از پنج هزار نفر فراتر رفته است.

ماریا وان کرکووه، یکی دیگر از مقامات ارشد سازمان جهانی بهداشت نیز گفت: «پیش بینی اینکه چه زمانی به اوج شیوع بیماری در سطح جهان خواهیم رسید غیرممکن است. امیدواریم که این اتفاق هر چه زودتر روی دهد. این امر به واکنش کشورها به اولین مورد ابتلا در کشورشان بستگی خواهد داشت.»

تعداد مبتلایان و جان‌باختگان کرونا در اروپا هم اکنون از مجموع مبتلایان و جان‌باختگان در سایر کشورهای جهان به جز چین بیشتر شده است.

آمار سازمان جهانی بهداشت نشان می‌دهد که بیش از ۱۳۵ هزار نفر تاکنون در سراسر جهان به نوع جدید ویروس کرونا مبتلا شده‌اند. چین همچنان در مقایسه با دیگر کشورها بیشترین تعداد مبتلایان به این ویروس در جهان را دارد.

سازمان جهانی بهداشت پیش از این اعلام کرده بود که بیماری «کووید ۱۹» که علائم آن بر اثر ابتلا به ویروس جدید کرونا بروز می‌کند به سطح «همه‌گیری» در سطح جهان رسیده است.

[کد خبر:AJ31941]
پايگاه خبري تحليلي آينه ي جم


نوشتن دیدگاه

گزارش تصویری

دست‌های خالی دریا/تصاویر

دست‌های خالی دریا/تصاویر

دست‌های خالی دریا

قو‌های مهاجر در فریدونکنار/تصاویر

قو‌های مهاجر در فریدونکنار/تصاویر

قو‌های مهاجر در فریدونکنار

تصاویر/ شکوفه‌های بهاری در یزد

تصاویر/ شکوفه‌های بهاری در یزد

شکوفه‌های بهاری در یزد

جدیدترین مطالب