به گزارش آینه جم، با شیوع ویروس کرونا اگر چه آموزش دانش آموزان به شکل حضور در مدارس تعطیل شد، اما با سرباز معلمی آشنا شدیم که در این بحبوحه ، نه تنها دست از تلاش برای ادامه آموزش کلاس خود برنداشت، بلکه آموزش رو به طور گسترده تری انجام داد.
این گفتگو را از زبان این معلم با معرفی ایشان پیگیری می کنیم.
هادی پولادی هستم. از سال ۹۷ که برای سرباز معلمی پذیرفته شدم تا الان که اواسط اردیبهشت ۹۹ هستیم در دبستان امید آینده باغک جنوبی مشغول به خدمت بودم که برابر با دو سال تحصیلی هست.

گویا در این ایام که مدارس تعطیل بوده، ۷۰۰ دانش آموز پایه چهارم هم استانی رو آموزش دادید، لطفا راجب این کار بزرگی که کردید مختصر توضیحی بدید.
 بله، از زمانی که ویروس کرونا وارد کشور شد. متاسفانه مدارس تعطیل شد شرایط اصلا مناسب کلاس های حضوری نبود. این تعطیلی و فاصله گرفتن از درس، عده ای از دانش آموزان رو دل سرد کرد و حتی در برخی موارد باعث افت تحصیلیشان شد و همین کافی بود برای اینکه خانواده ها را نگران تحصیل بچه هاشون کند.
در حین آموزش مجازی
این دغدغه ها و نگرانی ها را که مشاهده کردم، مثل هر معلم دیگه ای خودم رو در قبال آنها موظف دانستم و سریعا در یکی از شبکه های اجتماعی به دليل محدوديت عضوگيري در سه گروه و متشكل از ٧٠٠نفر را تشکیل دادم که هدف از تشكيل ابن گروه ها آموزش کتب پایه چهارم دبستان بود و لینک گروه را در اختیار همه قرار دادم و امید داشتم بتوانم درصدی از دغدغه های خانواده های هم استانی را کم کنم و خدا رو شکر  این اتفاق افتاد، خوشبختانه از این برنامه استقبال خوبی شد و توانستم بیش از۷۰۰ دانش آموز را به صورت مجازی اموزش دهم.

ظاهرا برای آموزش اغلب از کلیپ هایی استفاده کردید که خودتان ضبط و پر کرده بودید و این خیلی واسمون جالب بود، چرا که همه ما میدونیم چقدر این کار سخت و زمان بر هست. چطور این کلیپ های آموزشی رو آماده می کردید؟

نیاز است که ابتدا راجب زمان بر بودن این پروسه توضیح کوتاهی بدهم. حق با شماست، کلا فرایند پُر كردن فیلم آموزشی زمان بسیار زیادی می برد و تا حدودی خسته کننده است. شما باید یکبار مطلبی را توضیح بدهید و این یکبار توضیح دادن باید به صورتی قابل فهم برای همه دانش آموزان باشد . واکنش های خوبی که از خانواده ها دریافت کردم تو این مدت، خستگی رابه کل از تنم بیرون کرد. در رابطه با کلیپ ها هم من هر روز صبح به مدرسه می رفتم و کلیپ ها رو تقریبا با کمترین امکانات به تنهایی پر می کردم و بعد می بایست حجمشان را کم و ارسال می کردم، دوست داشتم دانش آموزان مشکلی برای دانلود و حجمش نداشته باشند و استفاده از کلیپ ها بر ای آنها آسان باشد.

تصویر در ایام غیرکرونایی
معلم رو چگونه توصیف می کنید؟ آرزوتون در این شغل چیست؟
معلمی یکی از شغل های نسبتا سخت است و به نظر من هیچ معلمی نمی تواند این کار را ادامه بدهد مگر اینکه عاشق دانش آموزان باشد. یعنی اگر عاشق دانش آموزانت نباشید، نمی توانید کار آموزش را پیش ببرید . همین عشق هست که از خودش یک معلم دلسوز و مهربان می سازد، شما یک لحظه تصور کنید معلم دانش اموزان دبستان هستید، ان سلام و صبح بخیری که صبح زود به شما تقدیم می کنند، چقدر می تواند شیرین باشد، یا اگر یکی از دانش آموزان شما موفقیتی به دست آورد، چقدر لذت بخش است. اصلا مگر می شود ساعت ها میان این فرشته های نازنین باشید و عمیقا احساس خوشبختی نکنید؟ بزرگترین آرزویی هم که در این شغل دارم این است که هیچ کودکی از آموزش و تحصیل محروم نباشد. هيچوقت...
تصویر در ایام غیرکرونایی

این آموزش های مجازی شما بعد از اینکه همه کتب پایه چهارم رو تمام کردید، به پایان می رسد؟ یا برنامه و ایده ای برای ادامه این آموزش ها دارید؟

این سوال شما شاید سوال خیلی از اولیا باشد. بله برنامه ها و آموزش هایی رو برای تابستان بچه ها و مرور کلاس چهارم در نظر داریم و هدفم این است که دانش اموز با امادگی کامل به پایه پنجم برود و هیچ مبحثی نباشد که از کلاس چهارم یاد نگرفته باشد.


تصویر در ایام غیرکرونایی

سوک

[کد خبر:AJ32518]
پايگاه خبري تحليلي آينه ي جم


نوشتن دیدگاه

گزارش تصویری

جدیدترین مطالب