آینه جم: دانشمند چینی «شی ژنگلی» ملقب به «زنِ خفاشی»، خبرهای منتشر شده درباره‌ی تلاش برای پناهندگی سیاسی و فرار از چین برای انتقال پرونده‌های سرّی خطرناک را رد کرد.

«زن خفاشی» فرار از چین را تکذیب کرد

به گزارش آینه جم به نقل از تابناک با تو؛ او پیغامی را در سرویس پیام رسان چینی ویچت ارسال کرد که در آن گفته: دوستان عزیز، همه چیز برای من و خانواده‌ام خوب است. ژنگلی افزود: صرف نظر از اینکه چقدر شرایط دشوار است، ترک وطن هرگز اتفاق نخواهد افتاد و ما هیچ اشتباهی نکرده‌ایم ... با اعتقاد راسخ به علم، روزی را خواهیم دید که ابرها کنار می‌روند و خورشید درخشیدن می‌گیرد.

طی چند روز اخیر، خبرهایی از سوی برخی سایت‌ها منتشر شد که ادعا می‌کردند چین، این زن دانشمند را که توانسته بود از کرونا ویروس جدید رمزگشایی کند، پنهان و وادار به سکوت کرده است. بنا به ادعای این رسانه‌ها، تحقیقات خانم شی‌ژنگلی در تولید واکسن کرونا ضروری و تعیین‌کننده بوده است. بنا به ادعای سایت msn، ساکت نمودن و پنهان کردن زن خفاشی در راستای جلوگیری از مهار کرونا ویروس در جهان از سوی برخی مقامات چینی بوده است.

«زن خفاشی» فرار از چین را تکذیب کرد

گفتنی است خانم شی ژنگلی به دلیل سال‌ها پژوهش و تحقیق درباره‌ی ویروس‌های کرونا، به «زنِ خفاشی» معروف شده است. او نتایج مهمی درباره این ویروس به دست آورده و سال‌ها در غارهای مرطوب وقت خود را صرف مطالعه درباره‌ی خفاش‌ها نموده است.

در نخستین روزهای اعلام خبر انتشار کرونا ویروس در ووهان چین، خانم ژنگلی به آزمایشگاه فوق امنیتی‌اش در ووهان رفت و در سه روز موفق شد توالی ویروس را کشف کند که نشان می‌داد این ویروس از خفاش نعل اسبی که زیستگاه آن هزار مایل با ووهان چین فاصله دارد، به انسان منتقل شده است.

پس از این خبر، گزارش‌های متناقضی در مورد سرنوشت این دانشمند منتشر شد تا جایی که برخی گفتند او با در دست داشتن پرونده‌های سری و خطرناک به سفارت آمریکا در پاریس گریخته، اما خانم شی ژنگلی این شایعات را رد کرد و گفت همه چیز برای او و خانواده‌اش خوب پیش می‌رود. 

«زن خفاشی» فرار از چین را تکذیب کرد

 

[کد خبر:AJ32540]
پايگاه خبري تحليلي آينه ي جم


نوشتن دیدگاه

گزارش تصویری

جدیدترین مطالب