"آنتونی فاوسی" مسئول بهداشت عمومی آمریکا در روز سه‌شنبه درباره خطر بازگشایی مدارس و دانشگاه‌ها در ایالت کالیفرنیا هشدار داد و برگزاری کلاس‌های ترم پائیز را لغو کرد.

به گزارش آینه جم  به نقل از رویترز، در حالیکه آمریکا در موقع زمان بازگشت به مدارس و کلاس‌های درس بحث می‌کند، بازگشایی تدریجی مدارس در سراسر جهان آغاز شده است.

با توجه به تعطیلی ساختمان مدارس در دانمارک، معلمان  بچه‌ها را به فضاهای باز برده و به جای نوشتن روی تخته سیاه از زمین بازی برای تدریس استفاده می‌کنند.

دانش‌آموزان مدرسه "لا توار" ژنو در سوئیس مجبور به سازگاری با شرایط جدید هستند. کلاس‌های پر نمی‌شوند و میزهای آنها در فاصله 2 متری هم قرار گرفته است.

دانش‌آموزان این مدرسه در زیر باران شدید در زیر سایه‌بان مدرسه می‌خندند و برخی از آنها نیز در حال بازی لی‌لی هستند. یک دانش‌آموز به دوست کوچکتر از خود نیز کمک می‌کند تا دستکش یکبار مصرف خود را بپوشد.

برخی از مدارس از سیاست ضدعفونی کردن مدارس استفاده کردند. آنها مقادیر زیادی از ضدعفونی کننده‌ها در مدارس فراهم کردند.

در استان "کبک" کانادا نیز برخی از مدارس باز شده‌اند. همچنان برخی از معلمان و والدین نسبت به ایمنی و سلامت ابراز نگرانی می‌کنند.

در برخی از ایالات استرالیا نیز دانش‌آموزان تنها یک روز در هفته در کلاس‌ها شرکت می‌کنند. برخی دیگر از ایالات نیز به مقاطع پائین‌تر اجازه ورود به مدرسه داده‌اند.

بسیاری از مدارس جهان مانند شانگ‌های چین هر روز درجه حرارت بدن، تب دانش آموزان را می‌سنجند و پس از آن اجازه ورود به مدارس را صادر می‌کنند.

دانش‌آموزان با ماسک در کلاس درس در مدرسه‌ای در شانگ‌های- یک تیم رسانه‌ای با هماهنگی دولت چین از این مدرسه گزارش گرفته است- دانش‌آموزان بیشتری در چین به مدارس بازگشته‌اند/ عکس: رویترز

مدرسه شانگ های پس از کرونا

"ربکا هورث" کلاس موسیقی خود را در فضای باز برگزار می‌کند- مدرسه "Korshoejskolen" در منطقه "رندرز" دانمارک/ عکس: Bo Amstrup via REUTERS

مدرسه دانمارک پس از کرونا

"جولی رچتیا" معلم سوئیسی در اولین روز بازگشت به مدرسه  در ژنو پس از قرنطینه/ عکس: رویترز

فاصله گذاری اجتماعی در مدرسه سوئیس پس از کرونا

دانش‌آموزان مقطع ابتدای مدرسه  شهر "دن‌بوش" هلند با پارتیشن‌های ویژه از هم جدا شده‌اند/ عکس: رویترز

مدرسه هلند پس از کرونا

یک دانش آموز در حال ضدعفونی کردن دست خود با مواد ضدعفونی کننده در حیاط مدرسه "سن ژان سور رسچیلیو" - کبک- کانادا/ عکس: رویترز

مدرسه کانادا پس از کرونا

دانش‌آموزان در "بریسبان" استرالیا در حال ورودبه مدرسه در اولین روز پس از بازگشایی مجدد/ عکس: AAP Image/Dan Peled via REUTERS

مدرسه استرالیا پس از کرونا

کارمندان یک مدرسه در "نیس" فرانسه با نصب نشانه و فلش‌هایی روی زمین قواعد فاصله‌گذاری جدید زا به دانش آموزان نشان می‌دهند/ عکس: رویترز

مدرسه فرانسه پس از کرونا

دانش‌آموزان یک مدرسه در شانگ‌های با ماسک و پس از ضدعفونی کردن دستان خود وارد مدرسه می‌شوند/ عکس:  cnsphoto via REUTERS

مدرسه شانگ‌های

________________________________________________

[کد خبر:AJ32576]
پايگاه خبري تحليلي آينه ي جم


نوشتن دیدگاه

گزارش تصویری

جدیدترین مطالب