انتشار تصویری از حضور رئیس جمهوری صربستان در کاخ سفید و در مقابل ترامپ جنجالی شده است.

به گزارش آینه جم سخنگوی وزارت خارجه روسیه، این تصویر را یادآور "بازجویی" دانست.

رئیس جمهور صربستان و نخست وزیر کوزوو در روزهای گذشته در کاخ سفید و در حضور دونالد ترامپ رئیس جمهور امریکا توافقی برای عادی سازی روابط اقتصادی میان دو طرف امضا کردند. صربستان، کشور را کوزوو را به رسمیت نمی شناسد و آن را منطقه ای از خود می داند.

در این ملاقات، عکسی از "الکساندر ووچیچ" رئیس جمهوری صربستان  مورد توجه رسانه ها قرار گرفت. در این عکس، رئیس جمهوری صربستان نشسته بر صندلی در مقابل ترامپ پشت میزنشین است.

جنجال صحنه نشستن رئیس جمهور صربستان مقابل ترامپ/ روسیه: مثل بازجویی بود

سخنگوی وزارت خارجه روسیه با انتشار این عکس در فیس بوک این تصویر را صحنه بازجویی در پلیس توصیف کرد.

در واکنش به این اقدام، رئیس جمهوری صربستان، او را به "ابتذال" متهم کرد.

صربستان نزدیک ترین هم پیمان روسیه در منطقه بالکان است اما "الکساندر ووچیچ" رئیس جمهوری صربستان بارها با تلاش برای نزدیک کردن روابط با غرب، مسکو را خشمگین کرده است.

" ماریا زاخارووا" سخنگوی وزارت خارجه روسیه در فیس بوک عکسی از رئیس جمهور صربستان در کاخ سفید و در مقابل ترامپ در کنار عکس خانم "شارون استون" بازیگر آمریکایی در فیلم "غریزه اصلی" (ساخت 1992) منتشر کرد که او را به هنگام بازجویی در پلیس نشان می داد. در این پست، او تصویر نامناسبی از حالت نشستن این بازیگر خانم منتشر کرد.

سخنگوی وزارت خارجه روسیه نوشت: "اگر شما به کاخ سفید دعوت شده اید اما صندلی شما مثل این است که بازجویی می شوید پس باید مثل عکس دوم بنشینید. هر کسی که می خواهی باش. باور کن".

در واکنش به این موضوع، رئیس جمهوری صربستان گفت: "ماریا زاخارووا تقریبا درباره خودش صحبت می کند و ابتذالی که نشان داد بیانگر خود اوست ... و بیانگر افرادی است که او را در این سمت قرار دادند".

سپس، سخنگوی وزارت خارجه روسیه پست فیس بوکی خود را به به روز کرد و با اضافه کردن یک عذرخواهی نوشت که از نوشته اش سوءبرداشت شده است.

چند ساعت بعد از این اتفاقات، رسانه ها از مکالمه تلفنی وزیر خارجه روسیه و رئیس جمهوری صربستان خبر دادند که به نظر می رسد مربوط به این اتفاقات باشد.

[کد خبر:AJ33675]
پايگاه خبري تحليلي آينه ي جم


نوشتن دیدگاه

گزارش تصویری

تصاویر/ تفریح زیر سایه کرونا

تصاویر/ تفریح زیر سایه کرونا

 تفریح زیر سایه کرونا

جنگل شگفت انگیز فندقلو/تصاویر

جنگل شگفت انگیز فندقلو/تصاویر

جنگل شگفت انگیز فندقلو

جدیدترین مطالب