یک سال در سوگ سردار...!

آینه جم: : صبح جمعه زمانى که آن خبر ناگوار به گوش همه رسید این غم آنقدر سنگین بود که نمى خواستیم حتى باورش کنیم. همه در بهت بودیم. با گذشت یک سال از شهادت سردار سرفراز ایران اسلامى سپهبد شهید قاسم سلیمانى، همچنان قلب ها در فراقش بى قرار و بى تاب است و یادش لحظه اى از ذهن مردم فراموش نمى شود.

صداى گرمش هیچ گاه فراموش نمى شود، آن زمان که وعده داد کمتر از 3 ماه دیگر اعلام پایانِ داعش و حکومتش در این کره خاکی خواهد بود و 2 ماه بعد هیچ نشانى از داعش وجود نداشت.

فراموش نمى کنیم شبهایى را که با اینکه تمام منطقه در جنگ بود، اما ما با دلى آرام سر بر بالین مى گذاشتیم، چون ما کسى همچون سردار قاسم سلیمانى را داشتیم که خاطرمان را جمع و دلمان را قرص می کرد، آنقدر غرق در آرامش بودیم که کم کم فراموش کردیم آرامش مان را مدیون چه کسانى هستیم.

ما خواب بودیم و حاج قاسم می جنگید. ما باز هم خواب بودیم و او شهید شد؛ چشممان را باز کردیم و خبر شهادتش روحمان را خراشید. غم بر دلمان هوار شد و خشم، وجودمان را پر کرد. حاج قاسم سلیمانى حالا دیگر به آرزوى دیرینه اش رسیده است، آسمانى شد و ما را با انبوهى از غم تنها گذاشت. حالا همه مردم کشورمان عزادارند، همه مردم بغض دارند و اشکشان روان است، مردى که سال ها ایستادگى کرد و جنگ هیچ وقت برایش تمام نشد، امروز در آغوش حق به آرامى خوابیده است.

چهره کاریزماتیک سردار سلیمانى با آن لبخند همیشگى اش تکرار شدنى نیست. او محبوب دل ها بود و با رفتنش جاى خالى اش احساس مى شود.

در روزگارى که همه کاندیدا و داوطلب میز و صندلى هستند، سردار بود که سبب « داوطلب گلوله » تنها شد همه ایران عزادار شود و زیر لب خداحافظ اى داغ بر دل نشسته زمزمه کنند.

در روزگارى که همه کاندیدا و داوطلب میز و صندلى هستند، سردار تنها « داوطلب گلوله » بود که سبب شد همه ایران عزادار شود و زیر لب زمزمه کنند: خدا حافظ ای داغ بر دل نشسته...

[کد خبر:AJ34631]
پايگاه خبري تحليلي آينه ي جم


نوشتن دیدگاه

گزارش تصویری

قو‌های مهاجر میهمان زمستانی تالاب سرخرود/تصاویر

قو‌های مهاجر میهمان زمستانی تالاب سرخرود/تصاویر

قو‌های مهاجر میهمان زمستانی تالاب...

پذیرایی اهوازی‎ها از مرغ‌های ماهی‌خوار/تصاویر

پذیرایی اهوازی‎ها از مرغ‌های ماهی‌خوار/تصاویر

پذیرایی اهوازی‎ها از مرغ‌های...

تصاویر/ شهر هزار پیکر

تصاویر/ شهر هزار پیکر

تصاویر/ شهر هزار پیکر

جدیدترین مطالب