01327725.jpg

 

 

 

 

 

مصطفی هاشمی نژاد

در روزهای گذشته سخنان فرماندار جم در نشست با هواداران تیم فوتبال پارس جنوبی جم به تیتر یک محافل سیاسی-ورزشی جم تبدیل شد.

 

یکی از خبرنگاران استان بوشهر در یادداشتی انتقادی، سخنان محمد حسینی فرماندار جم در خصوص اولویت داشتن تیم فوتبال پارس جنوبی جم بر مسائلی چون آب و اشتغال شهرستان را به نقد گرفت.

سجاد بهزادی در این یادداشت نگاه خود را اعلام کرده و گفته تیم فوتبال پارس جم اولویت اول شهرستان نیست و مساله آب و اشتغال جوانان مساله ای حیاتی تر و مهم تر است.

از طرفی هواداران پارس جنوبی جم نیز از این یادداشت دلخور شده و در فضای مجازی  واکنش های تند واعتراضی خود را به این یادداشت و نگارنده اعلام کرده اند و همچنان ادامه دارد.

سخنان فرماندار و نگاه خبرنگار هر دو از برخی جهات کاملا صحیح هستند و باید توجه داشت که اهمیت تیم پارس جنوبی جم برای جمعیت بزرگی از هواداران در جم و شهرهای اطراف کمتر از آب و نان و برق و گاز نیست. که آب و نان جسم را جان می بخشد و فوتبال روح را نشاط و شادابی...

 مساله آب یک بحران ملی- منطقه ای است همانطور که مساله اشتغال نیز گستره ملی دارد و مربوط به این دهه نیست و چشم اندازی امیدبخش هم برای بهبود تمام و کمال این چالش های اساسی بشر وجود ندارد.

جم اما تفاوتی اساسی با بسیاری از نقاط کشور دارد؛ صدها شهر بزرگ و کوچک در کشور وجود دارد اما کمتر از 16 شهر هستند که تیمی در لیگ برتر فوتبال ایران دارند و این یعنی جم 35 هزار نفری برندی بزرگ را در اختیار دارد که ارزش سیاسی اجتماعی و اقتصادی اش اگر بیشتر از آب و برق و اشتغال نباشد کمتر هم نیست.

فقط کافی است تصور کنیم باشگاه پارس جنوبی مشکلات مالی کمتری داشته باشد و ادامه فعالیت اش در لیگ برتر تضمین شود و حتی بتوان دورنمایی برای حضورش در مسابقات برون مرزی متصور شد، در این صورت آیا همین باشگاه نمی تواند علاوه بر نشاط اجتماعی که حلقه مفقوده جامعه امروز ایران است ثروت و قدرت سیاسی و اجتماعی را هم فراهم کند تا در سایه آن بتوان موضوعاتی چون آب و برق و اشتغال و نان را هم راحت تر دنبال کرد و به نتیجه رساند.

اگر پارس جم، قوی باشد و قدرتمند، می تواند هر مسئول سیاسی در هر جایگاهی را با هواداران پرشورش به کرنش درآورد همانگونه که تیم های بزرگی چون استقلال و پرسپولیس پاشنه آشیل دولت ها و مجلس ها بوده اند و هیچ مدیری نتوانسته از قدرت اجتماعی و سیاسی این دو تیم چشم پوشی کند.

اگر فرماندار جم از اولویت پارس جم گفته پر بیراه نگفته چون خوب می داند تیم پارس جم می تواند سبب ساز توسعه جم و معرفی شهرستان به کشور و دنیا باشد تا از این رهگذربتوان برای دردهای آب و برق و اشتغال و نانش هم با تکیه بر بزرگی نام پارس و هوادارنش حمایت خرید و اعتبار جذب کرد.

پارس جم را نباید صرفا یک تیم با ظرفیت های اجتماعی تصور کرد این تیم می تواند همه چیز جم شود هم نام، هم نان، هم آب، هم برق، هم گاز، هم اشتغال و ... کافی است قدری عمیق تر به موضوعات اجتماعی نگاه کنیم تا تیشه به ریشه نزنیم.../ اوای جم

[کد خبر:AJ26652]
پايگاه خبري تحليلي آينه ي جم


دیدگاه‌ها   

0 # حسین موسوی 1397-09-16 20:34
با سلام. از اینکه یه جمیبه گفته ف مانداری غیربومیدر حمایت از یک تیم و یه ورزش مهیج و تنها نمایند استان در بالاترین رده فوتبال کشور خرده گرفته و اعتراض نموده جای بسی تاسف و تاثر است . افرماندار شهرستان درجایگاهی و در زمانی مسیله تیم پارس را از اب و اشتغال مهتر دیده اند که هر انسان دلسوز و اگاهی باشند هم چنین دیدگاهیی را بیان خواهد کرد. دوست عزیز اقای بهزادی حالا که بعد از سالا تنها دلخوشی و اتحاد مردم شهر من و شهرستانهای هم جوار و شوق جوانان این منطقهبا این همه منبع نفت و گاز به واسطه تیم پارس مهیا شده بایدهم از اب و اشتغال برای ما مهمتر است. فردا که تیم مرکز استان به امید خدا به لیگ برتر صعود کند و تیم شهر ما سقوط دیگر شاهد چنین شور شوقی در بین جوانان نخواهیم بود و سرمایه ورزش ما به بهانه تیم مرکز استان باید به استان انتقال داده شود. چرا شهرهای بی نفت و گاز تبریز اصفهان مشهد گیلان باید دوتا سه تا تیم در لیگ برتر داشته باشند اما شهرهای جنوبی که بر منبع نفت و گاز هستیم از اداره یک تیم هم مشکل داریم و به بهانه بی اهمیت بودن موضوع نباید به تیم داری و حضور تیم در لیگ برتر اهمیت داد!درحال حاضر و با این شرایط ورزش فوتبال و تیم پارس چون تنها دلخوشی مردم محروم نفت و گاز خیز جنوب می باشد پس مهمترین موقوله اجتماعی برای مردم شهرم و بخصوص مسیولین باید باشد در غیر این صورت و کوتاهی از سوی مسبولین خبرنگاران و نویسندگان بزرگترین خیانت و غیر قابل بخشش ازسوی جوانان جنوب کشور خواهد بود و اجزانه از مسیولین میخواهیم در ثبات و رفع مشکلات تیم پارس همت تمام نهند و نگزارن درامد حاصل از نفت و گاز جنوب خرج تیمهای شمال کشور شود که این خود خیانت است . امید حضور تیمهای بیشتر شهرهای جنوبی و درخشش فرزندان این شهرهای محروم در تیمهای شهرشان که خود منبع درامد و اشتغال خوبی برای منطقه خواهد بود. لازم به ذکراست به عرض اقای بهزادی برسانم الان فوتبال را به چشم صنعت اشتغالزا و پر درامد در سطح کشور و بیم الملل به ان نگاه میکنن و اگر حضرتعالی به راستی و صداقت دغدغه بیکاری و اشتغال و اب شهر مان را داری باید درکنار رفع مشکلاتاز حمایت مسیولین از این تیم پیشتیبانی کنید و خواها رسیدگی هرچه سریعتر و بهتر از تیم پارس جم باشید. به والله هفته گذشته وقتی مهرهای تیم تراکتور سازی تبریز را در برابر تیم پارس جم دیدم از غصه وو ناراحتی میخواستیم دق مرگ بشیم نفت و گاز مال ماست اما درامدش مال شهرهای دیگه !به امید پیروزی تیم پارس جم و از فرماندارمحترم هم که نگاهی مثبت به ورزش و بخصوص تیم پارس جم در کنار موضوعات دیگر دارند بسی جای تقدیر و تشکر داریم
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن

نوشتن دیدگاه

گزارش تصویری

بوی خوش بهار در همدان/تصاویر

بوی خوش بهار در همدان/تصاویر

بوی خوش بهار در همدان

امدادرسانی به مناطق در محاصره سیل خوزستان/تصاویر

امدادرسانی به مناطق در محاصره سیل خوزستان/تصاویر

امدادرسانی به مناطق در محاصره سیل خوزستان

تصاویر/ جشنواره گل‌های پیازی در مشهد

تصاویر/ جشنواره گل‌های پیازی در مشهد

جشنواره گل‌های لاله در بهشت روی زمین

جدیدترین مطالب