554.jpg

آینه جم؛ محمد مهدی صبوری: این روزها با کمی گشت و گذار در شهر جم کاملا می توان پی برد که پروژه های در حال اجرای شهرداری جم با سرعتی کمتر از سرعت لاکپشت در حال انجام است.

۲۱ بهمن ماه ۹۶ بود که شهرداری جم با سراسیمگی کامل، بدون اعلام قبلی، برای عقب نماندن اط قافله کلنگ زنی های دهه فجر و همچنین کم کردن فشار و نارضایتی های عمومی، اقدام به کلنگ زنی ۹ پروژه مختلف کرد و طبق زمان بندی نصب شده در محل در هر پروژه، تاکنون همه آن ها باید پایان می یافتند که فقط چند پروژه چند صد میلیونی کوچک و آن هم با تاخیر زیاد از آن ۹ پروژه خاتمه یافته است.

البته خوش قولی های جناب شهردار در همین جا خلاصه نمی شود و سایر پروژه های کلنگ زده شده در طول سال گذشته و امسال نیز وضعیتی مشابه پروژه های دهه فجر ۹۶ دارند. در ادامه به بررسی این پروژه ها خواهیم پرداخت.


فرهنگسرا؛ سنگ بزرگی که نشانه نزدن بود. این پروژه که قرار بود ۱۵ ماهه تکمیل و به بهره برداری برسد، با گذشت بیش از ۱۷ ماه از زمان کلنگ زنی، با پیشرفت قابل توجه ۰ درصد همراه بوده است. پروژه ای که در زمان کلنگ زنی نه نقشه داشت و نه مناقصه ای برای آن برگزار شده بود. در یک جمله بخواهم توصیفش کنم می گویم: یک شو به تمام معنا!!!

حیدری در روزهای اول حضورش در جم سخن از کنترل ترافیک شهری با ساخت تقاطع غیر همسطح در مرکز شهر(پل بازار) و پارکینگ می گفت. پارکینگ یکی دیگر از پروژه های دهه فجر ۹۶ بود و زمان تحویل آن ۱۲ ماه بود و همچنان با گذشت ۱۷ ماه پیشرفت چندانی نداشته است و حداقل ۶ ماه دیگر نیاز به زمان دارد. تقاطع نیز ۲۰ ماه است که در حال مطالعه می باشد و احتمالا در کتابخانه خوابش برده است.

پل ۵ دهانه بین محلات اسلام آباد و جاده فرودگاه نیز باید ۵ ماهه به بهره برداری می رسید که فقط بتون پایه های آن ریخته شده است. مجتمع اداری تجاری بهارستان نیز هنوز در زیرِ زمین است و به سطح نرسیده است. پل بهرباغ دیگر پروژه ای بود ک ۸ ماهه باید به بهره برداری می رسید که همچنان با گذشت ۲۰ ماه ، عملیات اجرایی آن پایان نیافته است.

استخر نیز دیگر پروژه شهرداری جم بود که باید یک ساله تحویل داده می شد و با گذشت نزدیک یک سال؛ مجددا یک سال و نیم دیگر برای آن زمان تعریف شده است.

هتل سه ستاره شهرداری جم نیز طبق وعده های شهردار جم قرار بود دهه فجر ۹۷ آماده اسکان مسافران شود، پس از دهه فجر و افتتاح نشدن این تاریخ به نوروز ۹۸ تغییر سپس به خرداد ۹۸ و مجددا به شهریور ۹۸ تغیی پیدا کرد.

فاز دوم پارک چگاسه نیز باید این روز ها مورد استفاده عموم قرار می گرفت که همچنان عملیات اجرایی آن ادامه دارد.

طرح مطالعه بافت تاریخی جم، ایجاده جاده سلامت، پارک ساحلی حاشیه رودخانه منتهی به فرهنگسرا، احداث محورهای موازی با بلوار امام خمینی در جهت کاهش ترافیک، المان میدان محمد علی خان و سه چهار مورد دیگر نیز جزو وعده های تو خالی حیدری بوده است که بیشتر برای ایجاد یک پروپاگاندای رسانه ای و شیره مالیدن سر مردم بوده است.


با گذشت بیش از ۲۰ ماه از حضور صدرالله حیدری در جم هنوز هیچ پروژه ای که صفر تا صد آن در زمان خودش انجام شده باشد، به بهره برداری نرسیده است و اکثر پروژه های اجرا شده در زمان شهردار سابق آغاز شده بودند و با ادامه روند فعلی نیز نمی توان آینده ی خوبی را برای شهر جم توصیف کرد. حیدری که بیشتر بجای عمل گرایی به نمایش یک شو مشغول هست و خودش نویسندگی، کارگردانی و نقش اولی آن را بر عهده گرفته است.

از ذکر این نکته نیز نباید غافل شد که خانواده شهردار جم، در شهر جم ساکن نشده اند و شورای شهر طبق تبصره ۴ ماده ۸۰ و ۹۰ قانون تشکیلات، وظایف و انتخابات شوراهای اسلامی کشور و انتخاب شهرداران مصوب سال ۱۳۷۵ باید به فعالیت وی خاتمه دهد.

چرا این قانون در جم اجرایی نمی شود یا خانواده شهردار در جم ساکن نمی شوند؟!!

[کد خبر:AJ28843]
پايگاه خبري تحليلي آينه ي جم


دیدگاه‌ها   

+2 # محمد جوهری 1398-04-16 19:43
درود بر جناب صبوری عزیز. با کمال تاسف این خلف وعده ها و تاخیرات بسیار زیاد و اعصاب خردکن در اتمام پروژه انگار به یک مرض مسری و مزمن در کل کشور و به طریق اولی در استان بوشهر و به ویژه جم شده است. اگر نگاهی به خلف وعده های استاندار و فرماندار و مدیر عاملان پتروشیمی و فجر جم و راه و ترابری و وزارت نیرو و در راس آنها وزارت نفت بیندازید حقیقت از آفتاب هم روشن تر است. بنا بر این نمی توان فقط به شهردار جم خرده گرفت هرچند که فرمایش شما کاملا صحیح و متین است. فقط به عنوان نمونه نگاهی بیفکنید بر باند دوم راه جم به فیروز آباد،پروژه انتقال آب از سیراف به جم، راه جم به پالایشگاه، سد باغان ووووووووووووووو
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
+2 # نوروزی باریکانی 1398-04-20 19:06
درود بر شما که زبان گویای مردم هستید و وظایف اطلاع رسانی به نحو احسن انجام می دهید .
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن

نوشتن دیدگاه

گزارش تصویری

آغاز فصل صید ماهی در خزر/تصایر

آغاز فصل صید ماهی در خزر/تصایر

آغاز فصل صید ماهی در خزر

پیاده روی زائران اربعین در «طریق العلما»/تصاویر

پیاده روی زائران اربعین در «طریق العلما»/تصاویر

پیاده روی زائران اربعین در «طریق...

زندگی در روستای « سرآقا سید»/تصاویر

زندگی در روستای « سرآقا سید»/تصاویر

زندگی در روستای « سرآقا...

جدیدترین مطالب