1412photo_2016-04-13_21-18-18.jpg

 

 

 

آینه جم : سوء استفاده‌ هایی که از سوی تعدادی شرکت‌های خدمات ارزش افزوده یا به اصطلاح «وس» صورت گرفت، سبب شد که آذری‌جهرمی وزیر ارتباطات از شفاف‌کردن بازار غیر شفاف ۲۶۰۰ میلیارد تومانی این شرکت‌ها خبر دهد.

به گزارش « آینه جم »؛ او قبلا در اظهاراتی گفته بود که «شاید وقتش رسیده باشد به‌زودی «کل سرویس‌های ارزش افزوده» را برای همیشه تعطیل کنیم.»

در نهایت، دوشنبه‌شب هفته جاری حوالی ساعت هفت، جهرمی با انتشار هشتگ‌هایی نظیر حق‌الناس و پایان وس در صفحه توئیتر خود نوشت: «امشب شب تلخی برای کلاهبرداران است! پول‌هایی که برای شرکت‌های ارزش ‌افزوده در این چند سال از شما اخذ شده را با #۶*۸۰۰* می‌توانید ببینید. شکایتی هم داشتید لطفا از طریق پیامک به ۸۰۰۷ بفرستید. کاملا رایگان! برای خانواده نیز انجام دهید.»

این خبر با واکنش‌های زیادی همراه شد و اغلب رسانه ها به استقبال آن رفتند.

همچنين، جهرمي با چهارشنبه شب در لايو اينستاگرامش حضور یافت و در بخشی از آن گفت: سال گذشته شرکتي را شناسايي کرديم که بيش از هزار اپليکيشن درست و در فضاي مجازي منتشر کرده و باعث شده بود تعداد زيادي از مردم عضو شوند. وی در ادامه از سلطان قربانيان وس نام برد. جهرمي در اين باره گفت: سلطان قربانيان وس، شايان از کرمانشاه است که 512.5 ميليون تومان بابت خدمات ارزش افزوده از وی برداشت شده است. او همچنين خبر داد که تا کنون 3.5 ميليون نفر پيامک استعلام وس دريافت کرده‌اند که از اين ميزان 500 هزار نفر اعلام شکايت کرده‌اند که پس از ارجاع شکايات به دستگاه قضايي، مبالغ به کاربران بازگردانده خواهد شد.

وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات همچنين با بيان اينکه شرکت‌هاي خدمات ارزش افزوده در اين‌ مدت به ادعاي خودشان 13 هزار ميليارد تومان درآمد داشتند، گفت: اپراتورها و درآمدشان براي مردم شناخته‌شده هستند، اما اين شرکت‌ها و خدمات براي مردم شناخته‌شده نيستند. ما بايد پيگيري کنيم اين پولي که به‌صورت ناصحيح از جيب مردم رفته، برگردد و ديگر اينکه اين روند ناصحيح ادامه پيدا نکند.

خدمات ارزش افزوده انواع مختلفی دارند، اما در ایران بیشتر خدمات ارزش افزوده پیامکی است. بررسی‌ها نشان می‌دهند اغوا، تبلیغات کاذب و سوء استفاده از مشترکان خدمات ارزش افزوده پیامکی به صورت علنی و فراگیر در جریان است.

در این بین بسیاری از مردم و مشترکان تلفن همراه از این وضعیت ناراضی هستند و خواستار برخورد جدی و قاطع با این ارسال‌کنندگان پیامک‌های تبلیغاتی و سرویس‌های خدمات ارزش افزوده هستند، این در حالیست که وزیر ارتباطات گفته قصد ساماندهی این حوزه وشفافیت در این نوع از سرویس‌ها را دارد.

باید دید اقدام وزارت ارتباطات در مقابل شرکت‌های ارزش افزوده که کفته می شود به برخی افراد خاص وابستگی دارند،  آیا می تواند فعالیت‌ این شرکت‌ها را متوقف سازد و یا اینکه باید شاهد دور جدیدی و متفاوتی از فعالیت‌های آن‌ها باشیم؟

همچنین افکار عمومی و معترضان به کسر پول بابت ارزش افزوده، می خواهند نتیجه شکایت خود را ببینید و منتظر واکنش دادستانی هستند.

[کد خبر:AJ30016]
پايگاه خبري تحليلي آينه ي جم


نوشتن دیدگاه

گزارش تصویری

تصاویر/ زندگی در تار و پودِ تنبور

تصاویر/ زندگی در تار و پودِ تنبور

 زندگی در تار و پودِ تنبور

برداشت طلای سرخ در دامنه های زاگرس/تصاویر

برداشت طلای سرخ در دامنه های زاگرس/تصاویر

برداشت طلای سرخ در دامنه های زاگرس

جدیدترین مطالب