IMG-20200328-WA0016.jpg

 

 

*حسین دهقان زاده*
فعال رسانه ای اجتماعی جنوب استان بوشهر
بندر تاریخی سیراف به عنوان سرآغاز راه ابریشم دریایی شناخته می‌شود و در گذشته دارای جایگاه ویژه‌ای در زمینه تجارت دریایی بوده است. بندر تاریخی سیراف زمانی از بندرهای اصلی ایران و خاورمیانه و محل پهلوگیری کشتی‌های بزرگ بوده و بازرگانان سیرافی به دوردست‌های آسیا و آفریقا سفر دریایی می‌کردند.
سالیان گذشته (حدود ۴۰سال پیش) به دلیل نامعلوم گمرک سیراف‌ ‌تعطیل می گردد‌ و از رونق تجارت در این شهر کاسته می‌شود. اما امروزه ساکنان بندر سیراف در سودای بازگشایی گمرک این شهر و احیا سیراف دریا محور هستند که هر ساله در مناسبت های گوناگون از آن پرده برمی دارند.
همواره در سال های اخیر پس از اخذ مجوز گمرک، با سفرهای مسئولین عالی رتبه کشوری و استانی خبر از بازگشایی گمرک و یا پیشرفت کار اسکله آن به میان آمده که هنوز خبری از افتتاح گمرک نیست؟
بنظر شما چه موضوعی ‌باعث عدم تسریع در روند امورات سیراف شده است؟
 با توجه به موقعیت استراتژیک سیراف و پیشرفت مبلمانی شهر که در یک دهه اخیر اتفاق افتاده مسائل گوناگونی از جمله؛ کارخانه بازیافت زباله، ورودی شهر سیراف از سمت عسلویه، آبشیرین کن و زمین هایی که جزء منابع ملی یا سازمان منطقه ویژه پارس جنوبی شده است، مورد مطالبه شهروندان سیرافی می باشد که می بایست مسئولین محلی نگاه ویژه ای به این موضوعات ‌داشته باشند.
بنابراین موضوعات پیشنهادی ‌و‌ ارائه شده از مهمترین معضلات جامعه شهری بندر سیراف می‌باشد که هر کدام از آن در کمیسیون های تخصصی می توان مطرح و نتیجه امیدوار کننده ای به مردم سیراف تقدیم کرد.
[کد خبر:AJ32990]
پايگاه خبري تحليلي آينه ي جم


نوشتن دیدگاه

گزارش تصویری

قو‌های مهاجر میهمان زمستانی تالاب سرخرود/تصاویر

قو‌های مهاجر میهمان زمستانی تالاب سرخرود/تصاویر

قو‌های مهاجر میهمان زمستانی تالاب...

پذیرایی اهوازی‎ها از مرغ‌های ماهی‌خوار/تصاویر

پذیرایی اهوازی‎ها از مرغ‌های ماهی‌خوار/تصاویر

پذیرایی اهوازی‎ها از مرغ‌های...

تصاویر/ شهر هزار پیکر

تصاویر/ شهر هزار پیکر

تصاویر/ شهر هزار پیکر

جدیدترین مطالب