photo_2018-03-11_00-28-58.jpg

آینه جم : امسال شاهد برگزاری مراسم هفته جم به جای روز جم هستیم مراسمی که هشتمین سال برگزاری خود را سپری می کند و  امسال در گامی دیگر، گستره روز جم را به روز شهرستان جم افزایش داده تا جم با وسعت جغرافیایی همه شهرستان معرفی شود.  طبق اعلام مسئول دبیرخانه دائمی روز جم امسال ۱۷ ویژه برنامه متفاوت در سرفصل نشر، فرهنگی هنری و اجتماعی، ورزشی و تفریحی و فصل علمی آموزشی و فناوری برگزار می شود و نهایتا همایش پایانی روز جم را در آخرین روز هفته جم خواهیم داشت که در هفته نکوداشت روز جم اجرایی می‌شود. جایزه بزرگ شعر جم، کنسرت موسیقی سنتی و پاپ ، مسابقات ورزشی و از جمله برنامه های هفته نکوداشت روز “جم” است.

 

در فصل نشر، کتاب منشآت فاضل جمی پس از ۲۰ سال با طرح جلد و ویراستاری جدید بازنشر می شود.  در دومین مورد، ۵۰۰ جلد از سومین جلد کتاب جامعه شناسی جم به قلم آقای نوبخت برای اهدا در مراسم پایانی روز جم خریداری می شود.  در فصل فرهنگی، هنری و اجتماعی، ۹ برنامه شامل شبی با شاهنامه با حضور شاهنامه خوانان شهرستان و کشوری، جایزه شعر جم با گستره استانی، شبی با موسیقی محلی با حضور هنرمندان جم، کنسرت موسیقی با حضور خواننده مطرح کشوری ، استعداد یابی خوشنویسی و ایستگاه هنر در هفته جم برگزار می شود. در فصل ورزشی و تفریحی ۵ ویژه برنامه شامل جشنواره بازی های بومی و محلی و بازسازی عروسی محلی جم، تجلیل از ورزشکاران برتر سال، ویژه برنامه شبی با فوتبال با حضور بزرگان فوتبال، مسابقه محلی چوگو ( چوب و توپ)، مسابقه ترکیبی ورزشی خانوادگی اجرا می شود. در فصل علمی آموزشی و فناوری دو ویژه برنامه مهم و جذاب نمایشگاه سیار علوم و فناوری ایران و استارتاپ یا ایده پروری برگزار می شود.

به همین مناسبت نگاهی گذرا به برنامه های اجرا شده روز جم تا بدین جای کار خواهیم داشت.

 

اجرای کنسرت سالار عقیلی

برنامه های نخستین روز هفته جم با گل افشانی قبور شهدا آغاز و در ادامه با اجرای کنسرت موسیقی سنتی توسط هنرمند مطرح کشوری  سالار عقیلی ادامه یافت. در این کنسرت بیش از 5 هزار نفر از مردم جم حضور داشتند.

 

کاشت نهال (طرح دوستی)

اولین برنامه از دومین روز هفته جم به کاشت نهال اختصاص داشت. ویژه برنامه نهال دوستی کاشت نهال با حضور نماینده مردم در مجلس ، اعضای شورای شهر جم، شهردار، شورای شهر انارستان و مسئولین شهرستانی  در شهر انارستان و روستای بابامبارکی بطور همزمان برگزار شد.

photo_2018-03-11_00-42-30.jpg

 

برگزاری مسابقات چوتوپه(نمدی)

مسابقه چوتوپه(توپ نمدی) از سری برنامه های نکوداشت روز جم در شهر جم (پشت پارک جام جم) برگزار شد. این مسابقات با شرکت شش تیم انجام پذیرفت که در پایان تیم های کوری ، شاهین علی آباد و منظر به ترتیب حائز رتبه های اول تا سوم شدند.

photo_2018-03-09_13-56-57.jpg

 

افتتاح نمایشگاه آثار خوشنویسی

نمايشگاه آثار خوشنويسان جمي در دومين روز از  بزرگداشت برنامه هاي روز جم افتتاح شد . در این نمایشگاه منتخبی از آثار مهدی اسماعیل زاده ، مجید عسکری و عمار افتخاری به نمایش در آمده است.

photo_2018-03-11_00-41-50.jpg

 

آيين شبی با شاهنامه

آخرین برنامه از دومین روز هفته جم به  آيين زيباي شاهنامه خواني  با حضور استاد فريدون جنيدي از اساتید برجسته و شاهنامه شناس بزرگ  ایران  و با نقاله خواني خانم مكاريان اختصاص یافته بود . در این آیین جمعی از شاهنامه خوانان قدیمی جمی نیز  به شاهنامه خوانی به سبک سنتی جم پرداختند .

photo_2018-03-11_01-02-42.jpg


افتتاح موزه سیار علوم و فنون ایران

برنامه های سومین روز از هفته جم با  افتتاح نمایشگاه موزه علوم و فنون ایران در سالن نشاط جم آغاز شد.این مراسم  با حضور امام جمعه، معاون فرماندار، شهردار و اعضای شورای شهر جم انجام گرفت . این موزه تا 24 اسفند همه روزه صبح و عصر میزبان مردم جم خواهد بود .

photo_2018-03-11_01-15-24.jpg

 

برگزاری مسابقه ورزش خانوادگی

 در فستیوالی ورزشی ۵۷ خانواده جم، در مسابقات#ورزشی ترکیبی خانوادگی با هم رقابت کردند. این مسابقات در راستای افزایش شور و نشاط در جم و به بهانه هشتمین همایش نکوداشت روز جم با حضور خانواده هایی از شهرستان جم در زمین چمن مصنوعی مجتمع مسکونی پارس جم برگزار شد.

photo_2018-03-11_01-18-30.jpg

همایش شبی با فوتبال

آخرین برنامه از سومین روز هفته جم به همایش شبی با فوتبال اختصاص یافته بود. شب فوتبالي شاد و متفاوت . این مراسم با اجراي محمد حسين ميثاقي( گزارشگر برنامه ٩٠ و مجري برنامه فوتبال ١٢٠) و محمد نوازي (بازيكن پيشكسوت استقلال) ، رضا جباري ( بازيكن پيشكسوت پرسپوليس ) ، مهدي تارتار (سرمربي تيم فوتبال پارس جنوبي جم) و علی رضا صمیمی( دروازه بان تیم ملی فوتسال ایران) برگزار شد. در این مراسم از جمعی از پیشکسوتان و بازیکنان فعلی شهرستان جم تقدیر شد .

photo_2018-03-11_01-26-07.jpg

[کد خبر:AJ24198]
پايگاه خبري تحليلي آينه ي جم


نوشتن دیدگاه

گزارش تصویری

جشنواره برداشت گل نرگس در بهبهان/تصاویر

جشنواره برداشت گل نرگس در بهبهان/تصاویر

جشنواره برداشت گل نرگس در بهبهان

تفرجگاه کوهستانی عینالی تبریز/تصاویر

تفرجگاه کوهستانی عینالی تبریز/تصاویر

تفرجگاه کوهستانی عینالی تبریز

پرورش غاز و اردک در مازندران/تصاویر

پرورش غاز و اردک در مازندران/تصاویر

پرورش غاز و اردک در مازندران

جدیدترین مطالب