توضیحات رویداد

در عصر فناوری‌اطلاعات، شهرنشینی و توسعه خدمات شهری یکی از پدیده ­های ویژه است. رشد سریع شهرها ،زندگی شهری را برای مردم و مسئولین به یک چالش عظیم تبدیل نموده است. تراکم جمعیت، دشواری رفت و آمد در محیط­ های شهری، آلودگی‌ هوا و ناامنی­های اجتماعی، برخی از دغدغه‌هایی است که ذهن مسئولان و صاحب­نظران در حوزه ­های مختلف را به خود مشغول نموده است. در این خصوص، به منظور کاهش و برطرف نمودن مشکلات یاد شده، توسعه فناوری اطّلاعات و ارتباطات مد نظر قرار گرفته است. در حوزه مدیریت شهر­های بزرگ جهان، توسعه فناوری­های اطلاعات و ارتباطات باعث ایجاد تحولات اساسی در هوشمندسازی نظام ­های اداره، کنترل، برنامه‌ریزی و توسعه خدمات امور شهری شده است.

رویداد استارت آپ ویکند خدمات شهری جم، با هدف حمایت از استعدادهای جوان و ایده های خلاقانه برای تسهیل در خدمات شهری جم و گسترش کسب و کارهای استارت آپی، به مناسبت بزرگداشت روز جم به عنوان یکی از برنامه های دبیرخانه همایش روز جم برگزار خواهد شد. محورهای اصلی این رویداد با توجه به ظرفیت های خاص فرهنگی، طبیعی و تاریخی شهر جم با هماهنگی کارگروه تخصصی مجموعه مدیریت شهری جم، در چهار بخش زیر تدوین شده است.

 • گردشگری و احیای میراث فرهنگی
 • محیط زیست و مدیریت پسماند
 • فرهنگ‌سازی عمومی و حقوق شهروندی
 • محورهای توسعه شهری

شرکت کنندگان در این رویداد دور هم جمع می شوند تا استارت آپ هایی برای حل چالش های موجود در خدمت رسانی مرتبط با این محورها ارائه و پیشنهاد دهند و طی سه روز با همکاری اعضاء تیمشان، نمونه اولیه محصول خود را پیاده سازی نمایند. شرکت کنندگان در این رویداد ممکن است جزو یکی از افراد زیر باشند:

 1. افرادی که با ایده ی مناسب و تیمی متشکل از توانایی های لازم قصد پیاده سازی ایده ی خود و توسعه محصول را دارند.
 2. افرادی که ایده هایی برای محورهای اصلی رویداد دارند ولی به علت نداشتن توانایی فنی لازم، قصد تشکیل تیم جهت پیاده سازی و ارتقا ایده ی خود را دارند.
 3. افرادی که ایده ای مرتبط با محورهای رویداد ندارند ولی می توانند با استفاده از توانایی فنی مناسبشان در پیاده سازی ایده ی دیگران همکاری نمایند.
 4. افرادی که علاقه مند به راه اندازی استارتاپ هستند اما ایده خاصی ندارند و قصد دارند ارتباطات لازم جهت ساخت یک تیم کاری قدرتمند را ایجاد کنند.
 5. افراد، سازمانها یا شرکت های علاقه مند به سرمایه گذاری در کسب و کارهای استارت آپی

کانال های ارتباطی

*** جهت ثبت نام در این رویداد به آدرس https://evand.com/events/swjam مراجعه نمایید.

آخرین اخبار و برنامه های مرتبط با همایش روز جم و رویداد استارت آپ ویکند خدمات شهری جم، از طرق زیر مشاهده کنید.

وبسایت همایش روز جم (www.jam-day.ir )

کانال تلگرام @Jamsdayfestival

همچنین با پیوستن به کانال تلگرام تخصصی این رویداد با شناسه @SWJam می توانید به صورت لحظه ای در جریان اخبار مرتبط با استارت آپ ویکند قرار بگیرید.

برای ارتباط با دبیرخانه رویداد، به شناسه تلگرام @swjam_sec پیام ارسال نمایید.

جوایز و خدمات رفاهی ویژه

جوایز تیم های برتر

 • تیم اول، ۵۰ میلیون ریال جایزه نقدی + لوح تقدیر + تندیس رویدارد
 • تیم دوم، ۳۰ میلیون ریال جایزه نقدی + لوح تقدیر + تندیس رویدارد
 • تیم سوم، ۲۰ میلیون ریال جایزه نقدی + لوح تقدیر + تندیس رویدارد

خدمات رفاهی ویژه به شرکت کنندگان

 • پذیرایی صبحانه، ناهار و شام در مدت زمان برگزاری رویداد
 • پذیرایی عصرانه در مدت زمان برگزاری رویداد
 • اسکان رایگان متناسب با تعداد بلیط خریداری شده برای شرکت کنندگان
 • سرویس رفت و برگشت بین سالن برگزاری رویداد و محل اسکان
 • اینترنت در محل استقرار تیم ها و همچنین محل اسکان

روند برگزاری رویداد

روز اول:

در این رویداد که از ظهر روز چهارشنبه ۲۳ اسفند ماه آغاز می شود، افرادی که از طریق سایت رویداد ثبت نام نموده اند، پذیرش می شوند. در مراسم افتتاحیه پس از سخنرانی ابتدایی و معرفی مربیان، درمورد محورهای اصلی رویداد توضیحاتی ارائه خواهد شد. سپس شرکت کنندگان ایده های اولیه ی خود را برای رفع چالش های رویداد با اعضاء تیمشان مطرح می نمایند. افرادی که انفرادی شرکت کرده اند و یا تخصص کافی در تیم خود ندارند، می توانند با دیگر شرکت کنندگان ارتباط برقرار کرده و تیم خود را کامل نمایند. بعد از شکل گیری تیم ها، کار گروهی آغاز شده و هر تیم به توسعه محصولی نرم افزاری حول ایده ی خود می پردازد.

روز دوم:
پنجشنبه ۲۴ اسفندماه، افراد از ساعت ۸ صبح در سالن دانشکده فنی و مهندسی جم مستقر شده و کار گروهی خود را آغاز می نمایند. در این روز کارگاهی با عنوان کارگاه بوم کسب و کار برگزار خواهد شد تا شرکت کنندگان بتوانند ایده خود را  بهتر تحلیل کنند. همچنین کارگاه دیگری با عنوان طراحی نمونه اولیه محصول نیز برگزار خواهد شد تا نکات ضروری در تولید نمونه اولیه محصول را به شرکت کنندگان گوشزد نماید. در طول روز دوم، تیم ها بر روی ایده ی خود تحلیل های تکمیلی را انجام داده و همچنین اعضاء فنی تیم به پیاده سازی نمونه اولیه محصول مشغول خواهند بود.

روز سوم:

روز پایانی جمعه ۲۵ اسفندماه همزمان با روز جم خواهد بود. افراد از ساعت ۸ صبح در سالن دانشکده فنی و مهندسی جم حضور یافته و جمع بندی های خود را به صورت کار گروهی انجام می دهند. افراد تا ظهر پنج شنبه فرصت دارند تا ایده و نمونه اولیه محصول خود را پیاده سازی کرده و آماده ارائه به داوران نمایند. در مراسم اختتامیه رویداد استارت آپ ویکند خدمات شهری جم که بعد از ظهر روز جمعه با حضور داوران برگزار خواهد شد، مطابق معمول رویدادهای اینچنینی، پس از سخنرانی و معرفی داوران، هر یک از گروه ها ۵ دقیقه فرصت دارند تا ایده و محصول خود را ارائه دهند. پس از اتمام ارائه ها، داوران وارد شور شده و سه تیم برتر را انتخاب خواهند نمود. پس از اعلام نتایج و اهدای جوایز تیم های برتر، شرکت کنندگان و مسئولین عکس دسته جمعی یادگاری خواهند گرفت و این رویداد پایان خواهد یافت.

سرمایه گذاران و نهاد های مرتبط نیز می توانند با توجه به نیاز خود، از ایده های مد نظرشان حمایت های لازم را انجام دهند.

شایان ذکر است این برنامه با همکاری دانشکده فنی مهندسی(جم) دانشگاه خلیج فارس بوشهر ، شورای اسلامی و شهرداری جم و دبیرخانه دائمی همایش روز جم برگزار می گردد.