ویژه های استان بوشهر

اهم خبرها از جنوب استان بوشهر

تارتار: چاره ای جز جدایی از پارس جنوبی جم ندارم/ این تیم مانند فرزندم است،مسئولان نجاتش بدهند

  آینه جم:  سرمربی پارس جنوبی جم در لیگ هجدهم توضیحاتی را درباره وضعیتش با این...

انتصاب ۵ بخشدار و یک معاون فرماندار در جنوب استان بوشهر( + جزئیات )

    آینه جم:    شنیده ها حاکیست بعد از چندین ماه ؛ بزودی بخشداران تعدادی...

⁦از حسن باقری فتح خرمشهر تا هادی رضوی بانک سرمایه/ به کجا می رویم؟!

      آینه جم: مصطفی ارجمند: امروز  سوم خرداد و سالروز فتح خرمشهر است. در...

بهار سپري مي شود،تابستان با لهيب سوزان در راه است و جم تشنه

      آینه جم:  محمد جوهری: آخرين ماه فصل بهار است و اين فصل زيبا با عجله مي...

جوابیه روابط عمومی بهزیستی جم درباره یک نامه جنجالی درباره پذیرش مهد کودک های جم

        آینه جم:     بعد از انتشار نامه جنجالی معاون بهزیستی استان...

نقدی بر جوابیه فرمانداری جم/ مرغی که انجیر میخوره نوکش کجه!

            آینه جم _ رضا رئیسی: این روزها به خاطر اعلام صفر شدن پروژه ها...

گزارش تصویری جشن فارغ التحصیلی ورودی 94 دانشکده فنی و مهندسی جم

آینه جم؛ گزارش تصویری جشن فارغ التحصیلی ورودی 94 دانشکده فنی و مهندسی جم

کودکان جمی حق استفاده از مهد کودک شهرک ها ندارند! + سند

        آینه جم:  اداره بهزیستی شهرستان جم طی نامه ای از تمامی مهد کودک...

سرپرست آموزش و پرورش استان بوشهر منصوب شد+تصویر حکم

    آینه جم: با حکم وزیر آموزش و پرورش، غلامحسین حسینی به عنوان سرپرست اداره کل...

گزارش تصویری

کوچ بهاره دام ها در مازندران /تصاویر

کوچ بهاره دام ها در مازندران /تصاویر

کوچ بهاره دام ها در مازندران

برداشت توت فرنگی در مازندران/تصاویر

برداشت توت فرنگی در مازندران/تصاویر

برداشت توت فرنگی در مازندران

هجوم پروانه‌های زیبا به تهران/تصاویر

هجوم پروانه‌های زیبا به تهران/تصاویر

هجوم پروانه‌های زیبا به تهران

telegram3.gif

 

001757712.jpg

 

آینه جم:   مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر در نشستی با اصحاب رسانه به شایعات و ابهاماتی که وجود داشت پاسخ گفت. مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر در نشست رسانه ای که عصر روز سه شنبه در سالن اجتماعات خانه معلم شماره 1 شهر بوشهر برگزار شد، با اشاره به مشکلات آموزش و پرورش، اظهار داشت: مشکلات عمده ای در آموزش و پرورش کل کشور وجود دارد که این مشکلات بر کیفیت آموزشی تاثیر می گذارد.


ناصر کرمی فاصله ی زیاد از پایتخت را از عوامل مشکلات آموزش و پرورش استان برشمرد و افزود: مشکلات سخت افزاری و نرم افزاری باعث شده است که آموزش و پرورش نتواند به اهداف خود برسد، همچنین پرداخت نشدن به موقع حقوق و مطالبات معلمان، مدارس دو یا سه نوبته و کمبود امکانات از دیگر مشکلات آموزش و پرورش است.


کرمی با بیان اینکه در بعضی از روستاها و شهرها مجبور به استفاده از فضاهای تخریبی برای آموزش هستیم، گفت: در سه سال اخیر کلاس های تخریبی از یک هزار و 330 به 700 کلاس تخریبی رسیده است که این تعداد با توجه به جمعیت کم استان بوشهر زیاد است. 
وی با تاکید بر کمبود نیروی انسانی افزود: خروجی نیروی انسانی مجرب در آموزش و پرورش استان بوشهر از ورودی آن بیشتر است و با وجود در نظر گرفتن ردیف های استخدامی برای جذب نیروی انسانی، باز هم داوطلب کافی بخصوص از آقایان وجود ندارد و این به دلیل مشکلات مالی و کمبود امکانات معلمان است. 
کرمی دلسوزی مردم و مسئولین را از نقاط قوت آموزش و پرورش استان عنوان کرد و بیان داشت: با وجود اینکه استان بوشهر از گذشته و حال جزو استان های برتر از نظر آموزشی نبوده است و در نیمه ی پایین جدول هستیم، اما به نسبت خودمان مسیر رو به رشدی را در پیش گرفته ایم.
وی پوشش تحصیلی در شاخص های آموزشی دوره ی ابتدایی را رضایت بخش برشمرد و افزود: در دوره ی متوسطه ی اول چون برنامه ی ویژه ای نداشته ایم پیشرفت چندانی هم حاصل نشده است. 
مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر با تاکید بر توجه ویژه ای که به دوره ی متوسطه ی دوم شده است، بیان داشت: در دوره ی متوسطه ی دوم چون خروجی آموزش و پرورش بوده است برنامه های خوبی پیاده شد و با اجرای یک طرح دو ساله در کنکور سراسری از رتبه ی 22 به 16 رسیدیم. 
کرمی همچنین تلاش استاندار بوشهر و دیگر اعضای شورای آموزش و پرورش و همچنین کمک خانواده ها را در رسیدن به نیمه ی بالای جدول موثر دانست و تاکید کرد: حق مردم استان بوشهر بیشتر از این است و این امر نیازمند تلاش و کار بیشتر است. 
وی همچنین تاکید کرد: برای بهبود وضعیت استان باید از مقطع پیش دبستانی تلاش کنیم تا به موفقیت برسیم.


دریافت اضافه کاری دوبل مدیرکل 
مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر در پاسخ به شایعه ی مربوط به دریافت دو ردیف اضافه کاری از وزارت آموزش و پرورش و هم استان، افزود: از زمان آغاز خدمتم به عنوان مدیرکل، طبق گفته ی سرپرست اداره کل آموزش و پرورش قبل از مدیریت من، گمان می کردم دریافتی من از وزارت خانه به عنوان کارانه و پاداش بوده است و اضافه کار از استان پرداخت می شود، اما بعد از مدتی سازمان بازرسی و دیوان محاسبات ورود کردند و مستندات را تحویل دادم و مشخص شد آنچه از وزارتخانه و استان پرداخت می شود هر دو اضافه کار است که به مدیران پیش از من هم پرداخت شده بود. 
کرمی افزود: با ورود دستگاه های نظارتی، به پنج قسمت وزارتخانه مستندات را تحویل دادم و اعلام کردم که حاضر به برگرداندن اضافه کاری هستم. 
وی ادامه داد: اداره کل ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات وزارتخانه طبق دستور مقام عالی وزارت ورود کردند و بررسی کردند و در نهایت از استان خواسته شد که آنچه از استان به عنوان اضافه کار به حساب من واریز شده است محاسبه و برگردانده شود. 
کرمی همچنین خاطرنشان کرد: کل دریافتی من محاسبه و مبلغ نهایی حدود 35 میلیون تومان اعلام شد که از حساب من به استان پرداخت شد و به وزارتخانه ارائه شد و بعد با دریافت وام تمام مبلغ را یک جا تسویه و پرداخت کردم که فیش پرداختی آن و نامه ی وزارتخانه و جواب اداره کل ارزیابی عملکرد وزارتخانه هم موجود است. 
واگذاری هنرستان جابرابن حیان به مجموعه ی پلیمر
ناصر کرمی در خصوص شایعه ی واگذاری هنرستان جابرابن حیان به مجموعه ی پلیمر با بیان اینکه طبق نامه ی رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان بوشهر درسال 95، همه ی دستگاه ها موظف شدند پروژه های نیمه تمام خود را به بخش خصوصی واگذار کنند، اظهار داشت: طبق این نامه از تمامی دستگاه ها خواسته شده بود که پروژه های نیمه تمام را به مزایده بگذارند و طی قراردادی به بخش خصوصی واگذار نمایند چون دولت برای تکمیل این پروژه ها اعتباری نداشت. 
کرمی افزود: با وجود اینکه پروژه های آموزش و پرورش توجیه اقتصادی برای بخش خصوصی ندارد 25 پروژه ی نیمه تمام را آگهی کردیم که هیچ کس داوطلب نشد و فقط برای هنرستان نیمه تمام جابرابن حیان مجموعه ی پلیمر درخواست داد. 
وی با اشاره به اینکه این موضوع اولین تجربه ی آموزش و پرورش در استان بود خاطرنشان کرد که در این خصوص نامه نگاری ها و اطلاع رسانی ها انجام شده بود. 
کرمی با بیان اینکه پروژه ی هنرستان جابر با پیشرفت زیر 30 درصد به مدت 7 سال نیمه تمام مانده بود، افزود: با توجه به اولویت پروژه های بالای 60 درصد برای تکمیل، پس از انجام کارشناسی ها و مزایده ها، قرار شد این مجموعه پروژه را تکمیل و به مدت 12 سال برای کار آموزشی در اختیار بگیرد به این صورت که در نوبت صبح دانش آموزان هنرستانی را به صورت غیردولتی و با دریافت پول پوشش بدهد و آموزش بدهد و آخر هفته برای دانشگاه و استفاده ی مجموعه ی پلیمر باشد.
وی خاطرنشان کرد: به این صورت بخش خصوصی ورود کرده و پروژه را تکمیل می کند و به مدت 12 سال دانش آموزان را پوشش می دهد و کار آموزشی می کند و در نهایت کل فضای هنرستان به اداره ی آموزش و پرورش برگردانده می شود.سفر مدیرکل آموزش و پرورش به آلمان
کرمی با بیان اینکه یک هیئت آلمانی به دانشگاه پلیمر آمده بودند و با تعدادی از مدرسین و استاندار و مسئولین نشست داشتند، اظهار داشت: در این نشست هیئت آلمانی اعلام کردند که در آگوست 2018 یک کنفرانس برای کارآفرین های کوچک و متوسط در آلمان برگزار می کنند. 
وی افزود: چون به درخواست رئیس دانشگاه پلیمر درس کارآفرینی را در این دانشگاه تدریس میکردم و در آن نشست حضور داشتم رئیس دانشگاه پلیمر از من خواست در کنفرانس شرکت کنم و اعلام کردند که تمامی هزینه ها از طرف خود هیئت آلمانی است. 
کرمی با اشاره به اینکه از طرف دانشگاه FHM آلمان دعوتنامه رسمی داشته است، بیان داشت: این دانشگاه یک دانشگاه غیردولتی است که در سال 2017 برترین دانشگاه بود. 
وی خاطرنشان کرد: سفر من با حضور مسئولان و با اطلاع حراست وزارتخانه بود، در این سفر رئیس اداره آموزش و پرورش شهرستان بوشهر که خود در آن دانشگاه تدریس می کردند همراه من بود.
کرمی ادامه داد: کل سفر 5 روز بود که 3 روز در کنفرانس کارآفرینی و بازدیدهای پیرامونی گذشت.
مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر با بیان اینکه قرار بود دبیرستان شهدای هسته نیروگاه اتمی در عرض 2 سال ساخته شود، بیان کرد: طبق تفاهم نامه ای که صورت گرفته بود قرار بود این دبیرستان طی دو سال ساخته شود که این اتفاق نیفتاد و همچنین قرار بود به صورت هیئت امنایی و با عضویت ثابت نیروگاه اتمی اداره شود. 
ناصر کرمی با اشاره به امکانات این دبیرستان گفت: این دبیرستان شامل 36 کلاس مجهز، بیش از 1000 دانش آموز، بیش از 100 نفر کارمند و سالن آمفی تئاتر است و تاکنون 18 میلیارد تومان هزینه شده است. 
کرمی تاکید کرد: با تزریق 5 میلیارد تومان ساخت این پروژه به پایان می رسد. 
وی افزود: طبق مصوبه ی شورای آموزش و پرورش قرار شد اداره ی این دبیرستان به صورت هیئت امنایی باشد و نیروگاه اتمی عضو ثابت هیئت امنا باشد و بتواند به مدیریت این مجموعه کمک کند.


میزان هزینه ی صورت گرفته ی خانم معلم شماره 2
به نوشته اتحاد خبر ؛  کرمی در خصوص شایعات هزینه ی بازسازی مرکز آموزشی و پژوهشی و تبدیل آن به خانه معلم شماره 2 شهر بوشهر با بیان اینکه مبلغ 2 میلیارد و 900 میلیون تومان برای دریافت اعتبار سند شده است، اظهار داشت: این مبلغ کل هزینه ی بازسازی خانه معلم شماره 2 نبوده است و از این مبلغ 430 میلیون تومان مربوط به سالن غذاخوری همجوار این مرکز است، بالغ بر 394 میلیون و 700 هزار تومان بابت تجهیز و تعمیر خانه معلم شماره 1 و با موافقت برنامه و بودجه بوده است، مبلغ حدود 640 میلیون تومان بابت تجهیزات سیستم سرمایشی و گرمایشی بوده است. 
وی افزود: همچنین مبلغ 1 میلیارد و 529 میلیون تومان را بابت تعمیرات ساختمانی هزینه شده است. 
کرمی ادامه داد: درآمد این مرکز قبلا در سال به 10 میلیون تومان هم نمی رسید و اکنون ماهیانه بالغ بر 40 میلیون تومان درآمد خالص باید به آموزش و پرورش تحویل بدهد.

[کد خبر:AJ26468]
پايگاه خبري تحليلي آينه ي جم


نوشتن دیدگاه