ویژه های استان بوشهر

اهم خبرها از جنوب استان بوشهر

معاون وزير ورزش و جوانان به جنوب استان بوشهر سفر مي كند

به گزارش خبرنگار آيينه جم، عبدالحميد احمدي معاون فرهنگی ، آموزشی و پژوهش وزير...

با تصویب هیئت دولت؛ عبدالکریم گراوند به عنوان استاندار بوشهر انتخاب شد

آینه جم: در نشست هیئت دولت و با رای هیئت وزیران عبدالکریم گراوند به عنوان استاندار...

سرمایه‌هایی که دود می‌شود و ریه‌ها را می‌سوزاند

آینه جم: روزانه هزار تن گاز so2 و 1500 تن گاز co2 از 10 پالایشگاه فعال پارس جنوبی در اثر...

همه نگاه‌ها به «پارس جنوبی جم» است/ حمایتی از «جام جم» نمی‌شود

بوشهر - این روزها نگاه فوتبالی‌های جم به تیم «پارس جنوبی جم» است ولی تیم...

شرایط برابر برای اشتغال بانوان با اقایان در تاسیسات پارس جنوبی/ کارورزی در پارس جنوبی در حال اجرا می باشد

 آینه جم:  مهندس یوسفی با صدور ابلاغیه ای از مدیریت کار و خدمات اشتغال منطقه...

فاجعه در فوتبال پایه جم:آينده نگري فوتبال شهرستان فداي نتيجه گيري و خود برتربيني مديران باشگاه پارس جنوبي جم شد.

آینه جم ؛ طبق شنيده هابه دليل اختلاف نظر با مديرعامل باشگاه درتيم فوتبال...

مهرداد لاهوتی اعلام کرد؛ استاندار بوشهر جایگزین نجفی در گیلان می شود؟ / مقصد بعدی استاندار گیلان

آینه جم:من صبح تماسی با دکتر رحمانی وزیر محترم کشور داشتم و گفتم اگر قرار است ایشان...

اکسیر:آموزش عالی در جم باید جایگزین نفت و گاز شود/شفاف سازی در حوزه شهرداری/با اجرای چمن مصنوعی در بلوارهای جم مخالفیم

به گزارش خبرنگار آینه جم ، عبدالحسین اکسیر بعد از ظهر پنجشنبه در نشست خبری با بیان...

پارس جنوبی‌جم، ایرانجوان بوشهر و سیراف کنگان ۳ تیم استان بوشهر در جام‌حذفی است+عکس

استارت راه دشوار پارس جنوبی جم در جام حذفی، تیم سیراف کنگان به دنبال شگفتی ساز و...

30 هزار تن لیمو ترش از باغات شهرستان جم برداشت می‌شود

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان جم گفت: با آغاز برداشت لیمو ترش از ۱۲۰۰ هکتار باغات...

قبولی کارشناسی ارشد دانشکده فنی و مهندسی جم در سال 96 + اسامی

آینه جم- امسال نیز همچون سه سال گذشته دانش آموختگان دانشکده فنی و مهندسی جم با...

آغاز طرح کاهش فلرینگ در شرکت پالایش گازفجرجم

  آینه جم ؛ مهندس حسين شمشيري گفت: در همين مدت زماني كه اين طرح توسط كارشناسان...

پیام تبریک الماسی به مناسبت روز خبرنگار

نماینده مردم جنوب استان بوشهر طی پیامی روز خبرنگار را تبریک گفت. متن پیام به شرح...

پل صراط جم توسط مردم مسدود شد/ تصاویر

  آینه جم؛  پل صراط جم ( پل قائد غلامی ) که بین روستای بهرباع و بهارستان با شهر...

گزارش تصویری

طبیعت پاییزی شهر تبریز/تصاویر

طبیعت پاییزی شهر تبریز/تصاویر

طبیعت پاییزی شهر تبریز

طبیعت پائیزی تهران/تصاویر

طبیعت پائیزی تهران/تصاویر

طبیعت پائیزی تهران

رویای پرورش اسب/تصاویر

رویای پرورش اسب/تصاویر

رویای پرورش اسب/تصاویر

telegram3.gif

 

 

آينه جم؛ اگرچه در نگاه دولتمردان، انتخاب استاندار برای استان‌های کم‌جمعیت چندان چالش‌برانگیز نیست و در کمترین زمان ممکن این انتخاب و انتصاب انجام می‌شود اما استان بوشهر به دلیل وجود منابع گسترده انرژی و ثروت، باندهای مافیایی را در مرکز ایجاد کرده که بو تعفن رانت و بده و بستان‌های مالی برای در اختیار قراردادن این سمت، فضای کلی استان بوشهر را متاثر کرده است.

به گزارش آينه جم، به احتمال فراوان فردا نام یک فرد از نشست هفتگی هیات دولت بیرون می‌آید تا دسته کم برای یک دوره چند ساله فردی برای بیستمین بار سکان مدیریت استانداری بوشهر را پس از انقلاب در دست گیرد.

اگرچه در نگاه دولتمردان، انتخاب استاندار برای استان‌های کم‌جمعیت چندان چالش‌برانگیز نیست و در کمترین زمان ممکن این انتخاب و انتصاب انجام می‌شود اما بر اساس آن چه رسانه‌های مستقل در استان بوشهر بیان می‌کنند، به دلیل وجود منابع گسترده انرژی و ثروت در این استان، باندهای مافیایی در مرکز ایجاد شده که بو تعفن رانت و بده و بستان‌های مالی برای در اختیار قراردادن این سمت، فضای کلی استان بوشهر را متاثر کرده است.

هرچند به دلایل وجود لایه‌های پنهانی این داد و ستد و تیول‌فروشی بوشهر در پستوهای نقاطی خاص در مرکز، شائبه‌ها برای فروش سمت‌های ارشد دولتی این روزها زبان به زبان در هر گوشه‌ای از استان بوشهر بیداد می‌کند اما این مردم استان بوشهر هستند که با وجود این همه ثروت، همچنان از محرومیت‌های گسترده رنج می‌برند.

چهار سال اول دولت روحانی در حالی در استان بوشهر سپری شد که ره‌آورد آن در بخش‌های مختلف به غیر از افتتاح و بهره‌برداری از چند چمن مصنوعی و وعده و وعیدها به مانند اشتغال 30 هزار نفری در منطقه ایجاد نشده آزاد تجاری بوشهر، حضور سرمایه‌گذاران قطری، ویتنامی، چینی و این دست مسائل چیزی برای استان بوشهر به همراه نیاورد.

امروز حتی طرفداران دو آتشیه دولت در استان بوشهر برای دفاع از کارکرد دولت یازدهم در این استان حرفی برای گفتن ندارند، اگر فعالیت‌هایی نیز انجام شده آن را بر حسب وظایف روزمره اداری می‌دانند که به عنوان شاخص توسعه مطرح نیست بلکه هر دولتی موظف به ارائه خدمات عمومی به مردم است.

البته در این شرایط نقش رسانه‌های زرد که با بازی برنامه‌ریزی شده در صد این هستند که کارکرد دولت را وارونه جلوه داده و از درون آن یک امیرکبیری برای استان بوشهر بسازند نیز درخور توجه است هر چند همین دوستان به ظاهر رسانه‌، می‌توانند شهادت دهند که چگونه حلقه‌ها و زنجیره‌های خاصی در همین دولت در استان بوشهر شکل گرفت تا اجازه ورود رسانه‌های نامحرم را به کارکرد نکرده دولت در استان بوشهر ندهد.

متأسفانه در استان بوشهر این روزها برخی از رسانه‌ها شخصیت مستقل خود را از دست داده و هر بار زیر عَلَم عده‌ای خاص به دلایل خاص که بر کسی پوشیده نیست سینه‌زنی می‌کنند. مطالبه‌گری، آگاهی‌بخشی و عدم وابستگی که رویکرد و رسالت اصلی رسانه واقعی و اصیل و نه یک رسانه زرد است مدت‌هاست جای خود را به مجیزگویی و تملق داده و شوربختانه دامنه این مسیر رو به قهقرا، برای این بزرگواران هر روز وسیع‌تر و هموارتر می‌گردد طوری که خودشان اخبار کذب خود را نیز باور می‌کنند.

امیدواریم با انتخاب استاندار جدید، این رویکرد ناصواب و رویه محکوم در این رسانه‌ها به مسیر اصلی خود باز گردد هرچند که برخی معتقدند هنوز دستان شبح آقایان مسوول پیشین این استان، در انتخاب استاندار جدید بوشهر نیز به هر طرفی می‌چرخد تا سیادتشان را از این خوان رنگین از دست ندهند و به شکل نیابتی استان بوشهر را برای خود و نه مردمان اصیلش بخواهند و اداره کنند.

فردا به احتمال فراوان استاندار جدید بوشهر انتخاب می‌شود هر چند با نگاهی کوتاه به فضای مجازی که در برخی موارد واقعی‌تر از مجازی است از رد و بدل‌شدن پول‌های هنگفت برای حتی معرفی گزینه برای استانداری بوشهر حکایت‌ها وجود دارد.

امیدواریم هر فرد در هر جایگاهی که برای استان بوشهر انتخاب می‌شود خارج از دایره این جور معملات ناجور باشد تا بر اساس آن چه رئیس این دولت در 14 مرداد 96 به آن سوگند وفاداری خورد، بتواند آرامش و پیشرفت را به استان برگرداند.

مردم فراموش نکرده‌اند که در اوائل دولت یازدهم در بوشهر عده‌ای اپرتونیست، فتنه‌گر و واداده سیاسی به ناگاه از سوراخ‌هایشان بیرون خزیدند و هر روز مدیر یک اداره را تهدید می‌کردند که چون استکان‌های چای منزل فلان آقای اصلاح‌طلب در مرکز را شسته‌ایم، ارج و قربتی داریم و باید مدیران انقلابی زیرمجموعه‌ات را بردارید، که البته در پاره‌ای از موارد موفق نیز بوده‌اند، اقدامی که در یک ماه گذشته نیز با ورود جناب مدیرکل خاص کنونی که از بازنشستگان قدیمی است، استارت خورده است./فارس

[کد خبر:AJ23118]
پايگاه خبري تحليلي آينه ي جم


نوشتن دیدگاه