8I4A0985.jpg

به گزارش آینه جم: فتح الله نوروزی در نشست با جمعی از کشاورزان جم با تاکید بر ظرفیت های شهرستان در حوزه کشاورزی گفت:جم ظرفیت های بسیار خوبی برای کشت مرکبات و صنایع تبدیلی دارد.


وی افزود: جم بستر مناسبی برای پرورش گیاهان دارویی، زیتون، لیمو ترش، نخل و سرمایه گذاری در بحث صنایعی چون زنبور داری ، تولید قارچ خوراکی و ... دارد و باید از این بستر برای رشد اقتصادی شهرستان و اشتغال زایی بهره برد.

نوروزی با تاکید بر وضعیت بحرانی آب جم اظهار داشت : کشت فضای باز جالیزی به دلیل آب بری بالا با شرایط شهرستان همخوانی ندارد و لازم است در این زمینه از روش های نوین کشاورزی چون گلخانه بهره برد.

فرماندار جم با اشاره به انتخاب جم به عنوان طرح پایلوت گلخانه ای کشور افزود: هم اکنون ۳۰ هکتار گلخانه در نوبت دریافت تسهیلات هستند که در حال پیگیری برای اعطای تسهیلات کم بهره برای شروع به کار هستیم.

نوروزی افزود : گلخانه های موجود شهرستان با مشکلاتی مواجه هستند که بخشی از مشکلات با پیگیری های انجام شده رفع و برخی مشکلات نیز نیاز به پیگیری های بیشتر دارد .

وی با تاکید بر ممنوعیت سم اتفون در کشاورزی، از کشاورزان خواست به هیچ وجه از مواد غیر مجاز در کشاورزی استفاده نکنند تا سلامتی مردم به خطر نیفتد.

نوروزی با بیان اینکه استفاده از روش های نوین کشاورزی، دغدغه کمبود آب را کاهش می دهد تاکید کرد: در کنار این موارد احیای قنوات و اجرای طرح های آبخیزداری در حال انجام است و پروژه آبخیزداری دشت جم نیز با تامین اعتبار وزارت نفت آغاز شده است.

نوروزی به سامان دهی کارخانه های آسفالت شهرستان اشاره کرد و گفت: از دو کارخانه آسفالت شهرستان ، یک کارخانه استانداردهای لازم برای کاهش آلایندگی را اجرایی کرده و کارخانه دیگر نیز طبق مهلت اعلامی موظف به اجرای استانداردهاست.








  

[کد خبر:AJ19109]
پايگاه خبري تحليلي آينه ي جم


دیدگاه‌ها   

0 # علی 1395-08-29 13:19
تمام مزارع گوجه باسم نابود کردن وبه خورد مردم دادن ممنون بودن سم درحد شعار هست
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن

نوشتن دیدگاه

جدیدترین مطالب