0000000000000000000000000000000000000000000000000122225500.jpg

 

 

 

 

جدیدترین شنیده ها و خبرهای انتخاباتی در شهرستان جم به روایت رسانه خبری تحلیلی آینه جم:
 
هیأت نظارت بر انتخابات شوراها روزهای گذشته شلوغ بوده و اکثر رد‌صلاحیت شدگان پیگیر ثبت اعتراض خود بوده‌ اند. گفتنی است مراجعه به هیأت نظارت استان و بعد از آن هیأت مرکزی نظارت برای ثبت اعتراض به رد صلاحیت در قانون پیش‌بینی شده و لیست نهایی داوطلبان در 19 خرداد از سوی فرمانداری ها  منتشر می شود.
 
احتمال تائید صلاحیت دو کاندیدای رد صلاحیت شده  شهرهای  جم/ شنیده می شود کاندیداهای رد صلاحیت شده جم اعتراض خود را ثبت کردند و پیگیری  این رسانه حاکیست احتمال تائید صلاحیت دو کاندیدای در هیات نظارت استان وجود دارد. 
 
سید مهدی حسینی حقوقدان و وکیل حقوقی شهرداری جم در دوره چهارم شوراها در یادداشتی به عملکرد شورای شهر جم در زمینه ماده ۱۰۱ قانون شهرداری ها پیرامون   تفکیک اراضی انتقاد کرده و گفته در چند سال اخیر برخی مالکان متضرر شدند و دلیلش تفسیر اشتباه از این ماده قانونی بوده است.
 
 
 هم اکنون رد صلاحیت ها خبر اول محافل سیاسی استان بوشهر  است و کاندیدهای رد شده بشدت در حال رایزنی با نمایندگان مجلس، چهره های سیاسی و متولیان برگزاری انتخابات هستند تا تاییدیه خود را اخذ نمایند، از سوی دیگر نیز کاندیداهای تایید شده در حال بستن قراردادهای تبلیغاتی، تهیه و تولید محتواهای تبلیغاتی( تهیه کلیپ، مستند، عکس، بنر، رزومه، اخبار و تحلیل ها و غیره) جهت انتشار در رسانه ها، فضای مجازی و دیدار با چهره ها می باشند.
 
معین راستین عضو شورای چهارم شهر جم نیز  عزم خود را برای عضویت در شورای شهر جزم کرده است راستین دور قبل نفر ششم انتخابات شد و به نظر می‌رسد این دور  با استقبال خوبی برخوردار شود. 
 
فقط صلاحیت ٢٥ داوطلب شوراهای روستاهای استان تاييد نشد
«ایرانی» معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار بوشهر: صلاحیت ۹۹.۱۵درصد از داوطلبان شوراهای اسلامی روستاها و تیره‌های عشایری در هيئت‌های اجرایی بخش‌های ۲۶ گانه این استان تائید شد؛براین اساس صلاحیت ۲هزار و ۹۳۸ نفر در هیات‌های اجرایی بخش‌های ۲۶ گانه استان بوشهر مورد بررسی قرار گرفت که از این شمار ۲هزار و ۹۱۳ نفر تائید شده اند،همچنین ۲۵ نفر معادل ۸۵ صدم درصد از ثبت نام شدگان برای شوراهای اسلامی روستاها و تیره‌های عشایری در استان رد صلاحیت شده اند،براساس آمارهای موجود ۲۲ نفر از ثبت نام شدگان شوراهای اسلامی روستاها و تیره‌های عشایری در استان بوشهر نیز قبل از هر بررسی در هيئت‌های اجرایی، از كانديداتوري انصراف دادند.
 
عباس کمالی از اعضای فعلی شوراهای جم و فعال رسانه ای  در یادداشتی،  به عدم برگزاری برنامه ای در شان شوراهای جم در روز شوراها توسط فرمانداری انتقاد کرده و گفته باید توسط فرماندار و مسوولان جم  بیان شود شوراهای اسلامی جم در پیشرفت چهار سال اخیر شهر یا روستای خود  نقش بسزائی داشتند.
 
با وجود اینکه رایزنی ها و محافل شبانه کاندیداها در روستاها و شهرهای جم  جدی تری شده اما برخلاف  دوره های قبل در کمتر از ۵۰ روز مانده به  رای گیری ؛  تنور انتخابات هنوز گرم نیست. 
 
دوئل هواداران الماسی و شیخ موسی در تصدی کرسی های عضویت در شوراهای شهر ها و روستاهای جنوب استان از نکات جذاب این دور انتخابات خواهد بود.
 
مشکل بسیاری از داوطلبان رد صلاحیت‌شده شورا حل شد
در پی برخی اعتراض‌ها نسبت به رد صلاحیت نامزدهای شورای شهر و درخواست از رییس‌مجلس برای پیگیری این مسأله، در جلسه‌ای در هفته گذشته  با حضور قالیباف، وزیر کشور و هیئت مرکزی نظارت بر انتخابات شورای شهر این موضوع بررسی شد.نگاهداری، رئیس حوزه ریاست مجلس گفته تصمیم بر آن شد که در بررسی صلاحیت نامزدهای انتخابات شورای شهر، صلاحیت افرادی که استعلام آنها از کلیه مراجع نظارتی مثبت است، با امعان نظر از سوی هیات نظارت مورد تایید قرار گیرد
 
رئیس ستاد انتخابات بوشهر نیز گفته : صلاحیت داوطلبان استعلام مثبت، تایید می‌شود/ ایرانی رئیس ستاد انتخابات استان بوشهر گفت:با رایزنی وزیر کشور با رئیس مجلس شورای اسلامی در باره بررسی صلاحیت داوطلبان نامزدی شوراهای اسلامی شهر و روستا؛ صلاحیت افرادی که نتیجه استعلام آنها از همه مراجع قانونی مثبت است، تایید می‌شود.
 
در شهر ریز یک نفر، انارستان دو نفر و جم ۴ نفر رد صلاحیت شدند از بهارستان هیچکدام از نامزدها رد صلاحیت نشدند
 
طایفه گرایی و تک رای از آسیب های رای گیری در انتخابات شوراهای اسلامی است که باید همه نامزدها در رایزنی ها و سخنرانی های خود به این موضوع بپردازند
 
خانه‌گردی کاندیداهای شوراها در پیک کرونا
در حالیکه هنوز تبلیغات رسمی انتخابات شروع نشده است حضور کاندیداها در مراسم های شب های قدر و جلسات خانگی افزایش یافته است ، گرچه وضعیت کرونا در شهرستان جم قرمز است اما به نظر می رسد رایزنی ها و میتینگ های انتخاباتی فامیلی  روز های آینده داغ تر شود 
 
اولین واکنش معاون استاندار به رد صلاحیت ها/هیات نظارت بوشهر پاسخگوی ردصلاحیت‌ها باشد
براساس خبرهای دریافتی، 13 درصد داوطلبان شوراهای شهر در استان بوشهر معادل 105 نفر از فیلتر هیات نظارت نتوانسته اند عبور کنند ‌
جالب اینکه اغلب این افراد در مرحله قبل از سوی هیات های اجرایی که در فرمانداری ها تشکیل می شود، براساس استعلام از مراجع رسمی تایید شده بودند.
معاون استاندار بوشهر با بیان اینکه اعتراض‌های زیادی در خصوص رد صلاحیت‌ داوطلبان شوراهای شهر در بوشهر وجود دارد که باید هیات نظارت پاسخگوی این دغدغه‌ها باشد، ادامه داد: در زمان حاضر اعتراض‌های زیادی در فضای مجازی استان بوشهر نسبت به ستاد انتخابات وجود دارد و علت رد صلاحیت‌ داوطلبان شوراهای شهر را جویا هستند که باید هیات نظارت پاسخگوی این دغدغه‌ها باشد.
محمد تقی ایرانی، از داوطلبان رد صلاحیت شده خواست اعتراض خود را از مجاری قانونی پیگیری کنند و از هیات نظارت نیز دعوت کرد با سعه صدر و مستند به استعلام‌های قانونی، حقوق داوطلبان را مدنظر قرار دهند تا افرادی که شرایط قانونی را دارند بتوانند دوباره به جریان انتخابات بازگردند و به این صورت به نشاط و شور انتخابات در استان بوشهر کمک کنند.
 
 
 
 
 
*** کاربر محترم؛  شما نیز می توانید شنیده های انتخاباتی خود را در بخش دیدگاه های این خبر درج کنید  و در بسته بعدی منتشر می شود 
[کد خبر:AJ35689]
پايگاه خبري تحليلي آينه ي جم


نوشتن دیدگاه

جدیدترین مطالب