6332064_3679.jpg

 

آینه جم/   رئیس پلیس فتا استان بوشهر از شناسایی فرزندی که در بازی‌های آنلاین اینترنتی، حساب بانکی پدرش را خالی کرده بود خبر داد.

سرهنگ مهدی قاسمی، رئیس پلیس فتا استان بوشهر گفت: در پی مراجعه یکی از شهروندان به پلیس فتا و طرح شکایت مبنی بر برداشت مبالغی قابل توجه از حساب بانکی وی بصورت اینترنتی توسط فرد یا افراد ناشناس، موضوع در دستور کار کارشناسان سایبری این پلیس قرار گرفت.

وی گفت: با بررسی‌های دقیق علمی و تحلیل مستندات ارائه شده توسط شاکی، صحت برداشت اینترنتی از حساب نامبرده محرز و پس از پی‌جوئی سرنخ‌های دیجیتال مجرمانه، مشخص گردید که احدی از نزدیکان مالباخته، مرتکب این جرم گردیده است.


این مقام سایبری اعلام داشت: در نهایت پس از تکمیل شدن تحقیقات افسران پی‌جوی جرایم سایبری، روشن شد که احدی از فرزندان مالباخته به جهت خرید بازی‌های رایانه‌ای آنلاین یا استفاده از امتیازات جانمایی شده در این بازی‌ها و بعضاً رفتن به مراحل بعدی بازی، از موجود حساب پدر و بدون اطلاع وی، سوءاستفاده و از این طریق، مبالغ قابل توجهی را هزینه نموده است.

رئیس پلیس فتا بوشهر یادآوری نمود: بارها توصیه نموده‌ایم که والدین گرانقدر می‌بایست برنحوه حضور فرزندان در فضای مجازی، نظارت داشته و آنها را در این بسترها که سرشار از آسیب و تهدید هست، رها نکرده و در هنگام انتخاب نوع بازی اینترنتی به آنها مشاوره داده و حتی حداقل یک مرحله، محیط بازی فرزند خود را مشاهده نمایند در خصوص استفاده از کارت حساب بانکی بصورت اینترنتی، اولین توصیه، حضور در کنار فرزندان در هنگام انجام فعالیت اقتصادی اینترنتی است ولی اگر به هرعلتی این مهم، میسر نمی‌باشد، یک کارت حساب با میزان موجودی متناسب و ضروری و با تعریف سقف برداشت خاص برای فرزندان خود در نظر بگیرند تا ضرر و زیان بالایی متوجه آنها نشود.

سرهنگ قاسمی در خاتمه از هم‌استانی‌های عزیز درخواست نموده قبل از حضور در اینترنت و هرگونه اقدام در فضای مجازی، جهت استفاده آگاهانه و ایمن به سایت پلیس فتا به آدرس اینترنتیwww.cyberpolice.ir  مراجعه و از محتویات بارگزاری شده و آموزش اطلاع حاصل نمایند.

[کد خبر:AJ36320]
پايگاه خبري تحليلي آينه ي جم


نوشتن دیدگاه

جدیدترین مطالب