554.jpg

 

 

 

آینه جم / محمد مهدی صبوری- در ادامه‌ انتشار نظرات مردم و تحلیل نظرسنجی مردمی در خصوص ویژگی های یک شهردار خوب، در این متن قصد دارم دو دسته دیگر سوالات را مورد بررسی قرار دهم.
با توجه به روند رو به توسعه شهر جم و اجرای حجم زیاد پروژه های توسعه شهری، نیروی جوانی قطعا یکی از مولفه های اساسی انتخاب شهردار است. در  تحلیل قبل اکثر مردم معتقد بودند شهردار باید روزانه بر پروژه های شهری نظارت داشته باشد. حضور فردی جوان و باانگیزه به همراه نیروی جوانی یکی از نیازهای این کار هست. ایران یکی از کشورهای جوان دنیا از نظر جمعیتی هست و فردی میانسال راحت تر می تواند با قشر جوان جامعه ارتباط برقرار کند و خود را از خود جامعه نشان دهد برخلاف قشر مدیران پیر. 
کارکنان شهرداری نیز به عنوان بازو های اجرایی شهردار، نقش مهمی در کمک به وی دارند. درصورتی که کارکنان شهرداری با شهردار همراه نباشند، بیشتر وقت شهردار باید صرف مدیریت کارکنان شود.
*بازه سنی مناسب شهردار جم و همراهی کارکنان شهرداری با شهردار، سوالات پرسیده شده در این دو دسته بود.*
در خصوص سن مناسب شهردار جم، سن 40 تا 50 سال با *63.2%* درصد بیشترین رای را آورد و پس از آن 30 تا 40 سال *29.9 %*، 50 تا 60 سال *4.7%* ، 20 تا 30 *1.3%* و 60 سال به بالا نیز *0.9%* رای آوردند. 
در خصوص همراهمی کارکنان و اینکه چقدر در مدیریت شهردار آینده تاثیر مثبت دارد نیز *59.8%* مردم معتقد بودند که خیلی زیاد در تاثیر دارد. *34.2%* نیز زیاد، *5.6%* متوسط و *0.4%* نیز خیلی کم معتقد بودند که تاثیر دارد. 
همانطور که از پاسخ مردم مشخص است، عمده مردم مردم رنج سنی 40 تا 50 سال برای شهردا جم مناسب  تر می دانند. داشتن نیروی جوانی در عین پختگی و بروز بودن از ویژگی های این دسته از مدیران در این بازه سنی می باشد. 
 ایجاد شهرداری الکترونیک باید از اهداف این دوره شهرداری جم باشد و در شعارهای انتخاباتی بعضی از منتخبین نیز گفته شده بود. قطعا شهرداری که با تکنولوژی آشنایی بیشتری داشته باشد، قدم های بهتری در این را برمیدارد.
در ضمن مطابق نظر مردم، همراهمی کارکنان شهردای در عملکرد مثبت شهردای تاثیر بسزایی خواهد داشت.
در این دوره از شهردای علی رغم کارهای عمرانی و زیربنایی بسیار خوبی که انجام شده، همواره زمزمه همراه نبودن کارکنان شهرداری با شهردار شنیده می شد. در مواردی نیز باعث نارضایتی ارباب رجوع ها شده بود. شاید یکی از ارکنان موفقیت نسبی شهردار سابق، همراهمی کارکنان شهردای با وی بود.
 با توجه به اینکه ميانگين سنی کارکنان شهرداری جم بین سی و پنج تا  چهل و پنج سال می باشد. به نظر می رسد انتخاب فردی از بدنه شهردای که با اقبال کارکنان همراه باشد می تواند یکی از فاکتورهای موفقیت یک شهردار باشد.
البته لازم به ذکر است که فردی خارج از شهردای  که توانایی برقراری ارتباط خوب با کارکنان مجموعه را داشته باشد نیز می تواند همان کارایی را داشته باشد.
 

IMG-20210725-WA0009.jpg

 
 
 
 
یادداشت مرتبط: 
 
 

انتخاب شهردار جم؛ از لابی گری سیاسی تا بررسی نخبگانی( بخش اول )

      آینه جم/   محمد مهدی صبوری   توسعه پایدار به معنای حرکت بر

 
 
 
[کد خبر:AJ36390]
پايگاه خبري تحليلي آينه ي جم


نوشتن دیدگاه

جدیدترین مطالب