0000000000000000000000000000000000000000000000000000057485680315_816.jpg

 

آینه جم: رییس پلیس فتا بوشهر با اشاره به کلاهبرداری و برداشت غیرمجاز از افراد جویای کار می گوید: یکی از مصادیق کلاهبرداری در فضای مجازی، انتشار تبلیغ و آگهی کاریابی و استخدام در جعلی است، از جمله اینکه اخیراً پیامی با عنوان استخدام در پتروشیمی کاویان در گروه‌های واتس‌آپی انتشار یافت که میزان بازنشر آن هم گسترده بود.

به گزارش آینه جم؛ سرهنگ مهدی قاسمی بیان کرد: در پایین این متن نیز لینک اینترنتی ثبت‌نام جانمایی شده بود و کاربر پس از وارد شدن به لینک، چندین آیکون راهنما در قالب مراحل ثبت‌نام را مشاهده کرده و جهت واریز هزینه اولیه ثبت نام به درگاه پرداخت اینترنتی بانکی هدایت و نهایتاً مبلغی از حسابش کسر می شد.

سرهنگ قاسمی افزود: به‌محض رصد آگهی مذکور در فضای مجازی، موضوع توسط پلیس فتا مورد بررسی قرار گرفته و مشخص گردید که این آگهی هیچ ارتباطی به شرکت پتروشیمی کاویان نداشته و توسط یک فرد کلاهبردار، طراحی شده و در حقیقت، کلیه مبالغ پرداختی متقاضیان برای ثبت‌نام استخدام در حساب فرد کلاهبردار واریز شده است.

رئیس پلیس فتا تاکید کرد: این اقدام مجرمانه به شرکت کاویان اعلام و در جهت پیشگیری از ایجاد ضرر و زیان بیشتر به کاربران و هم استانی‌ها، ضمن اطلاع‌رسانی در فضای مجازی مبنی بر خلاف واقع بودن آگهی، با طرح شکایت توسط نماینده حقوقی، پیگیری تکمیلی و تخصصی تا مرحله دستگیری فرد کلاهبردار در اولویت اقدامات پلیس فتا شهرستان عسلویه قرار گرفته است.

این مقام انتظامی عنوان کرد: نباید به صحت آگهی و تبلیغات استخدام و کاریابی که در شبکه‌های اجتماعی منتشر می شوند، بدون تحقیق و بررسی، اعتماد کرد و قبل از ارائه مدارک هویتی یا پرداخت وجهی در قالب هزینه ثبت نام یا غیره، از اصالت هویت شرکت و محتویات مطرح شده در آگهی یقین حاصل کنید.

رئیس پلیس فتا استان از هم‌استانی‌های عزیز درخواست کرد: در صورت مشاهده هرگونه موارد مشکوک در فضای مجازی، به سایت پلیس فتا به آدرس اینترنتی www.cyberpolice.ir مراجعه و در بخش گزارشات مردمی، موضوع را ثبت واعلام تا از ایجاد خسارت و آسیب برای سایر هموطنان خود نیز جلوگیری نمایند.

[کد خبر:AJ37815]
پايگاه خبري تحليلي آينه ي جم


نوشتن دیدگاه

جدیدترین مطالب