62339164.jpg

 

 

آینه جم؛ تصویری در فضای مجازی انتشار یافت که در آن مردی قصد داشت نوزادی را از طبقه بالا به پایین بیندازد.
در توضیح این تصویر، ادعا شده بود مردی به علت ناتوانی در پرداخت هزینه زایمان همسرش قصد داشته نوزادش را از طبقه بالای بیمارستان شهید گنجی برازجان به پایین پرت کند.
در پی انتشار این تصویر روابط عمومی شبکه بهداشت ودرمان دشتستان اعلام کرد: در تاریخ ۱۲ مرداد ۱۴۰۱، فردی از اتباع غیر مجاز خارجی که فرزندش در بیمارستان شهید گنجی برازجان متولد شده بود، در همان روزی که مادر زایمان کرده بود، اصرار بر ترخیص مادر و نوزاد خود داشت و حال آن که با توجه به شرایط پزشکی نوزاد از جمله وزن پایین وهیپوگلیسمی ترخیص وی به صلاح نبود.
بر همین اساس سوپروایزر شیفت شب بیمارستان گنجی، ضمن راهنمایی این تبعه افغان به او یادآور می‌شود که طبق دستورالعمل وزارت بهداشت مادر و نوزاد باید ۲۴ ساعت پس از وضع حمل تحت مراقبت باشند.
سوپروایزر شیفت شب همچنین به این فرد یادآوری کرده بود که با توجه به نداشتن هر گونه اسناد هویتی، به مددکار اجتماعی مراجعه کند تا روال اداری ترخیص همسر و کودک وی طی و همچنین هزینه زایمان وی با دستور رییس بیمارستان با تخفیف یا رایگان محاسبه شود.
با وجود توضیحات داده شده، این تبعه افغان به مددکار اجتماعی مراجعه نکرده و اقدام به تهدید، هیاهو و جنجال کرده است.
در نهایت کارکنان بیمارستان به منظور پیشگیری از هرگونه حادثه احتمالی با ترخیص زودتر از موعد مادر و نوزاد این تبعه افغان، موافقت کردند.
 
به گزارش آینه جم   مطابق تصمیم دولت، حتی اگر مادر بارداری بیمه نباشد، همه هزینه‌های خدمات دوران بارداری و زایمان و همچنین ترخیص او وکودکش از بیمارستان رایگان است و مادر شیرده تا دو سال و کودک تا ۵ سالگی بیمه رایگان خواهند بود.
 
[کد خبر:AJ39526]
پايگاه خبري تحليلي آينه ي جم


نوشتن دیدگاه

جدیدترین مطالب