004399145.jpg

 

آینه جم : طی حدود دو ماهی که از اعتراضات در کشور می گذرد، اختلال در اینترنت، برای بسیاری از مشاغل شده، از جمله در زمینه درمانی که برخی مطب های پزشکان به دلیل عدم دسترسی به سامانه، ویزیت آزاد از بیماران مطالبه می کنند.

به گزارش آینه جم ؛ اگرچه بسیاری از پزشکان تا زمانی که به سامانه بیمه‌ها و ثبت نسخ الکترونیکی دسترسی دارند بر اساس روال قبل کار مردم را راه می‌اندازند و فقط زمانیکه واقعا سامانه قطع است مجبور به گرفتن ویزیت آزاد و یا نوشتن دارو و ... روی کاغذ می‌شوند اما در این بین پزشکانی هم هستند که این وضعیت را دستاویزی برای راحتی کار خود قرار دادند ودر هر صورت ویزیت آزاد را از بیماران می‌گیرند.

در شرایطی که با احتساب بیمه پایه، ویزیت متخصصان 104 هزارتومان و فوق تخصص 132 هزارتومان است، در زمانی که نرخ آزاد محاسبه می شود، پرداختی از جیب مردم 30 درصد دیگر هم افزایش می یابد.

به نوشته اینسا، شاید پزشکان هم حق داشته باشند که از تعرفه قانونی خود در شرایطی که سامانه بیمه قطع باشد صرف نظر نکنند، اما نباید هزینه این مشکل از جیب مردم پرداخت شود، به نظر می‌ررسد باید تا رفع اختلال اینترنت راهکاری برای این موضوع بیاندیشند یا حداقل نسخه‌های کاغذی دوباره از طرف مراکز بیمه مورد پذیرش قرار گیرد، تا نه مردم ضرر کنند و نه پزشکان.

[کد خبر:AJ40296]
پايگاه خبري تحليلي آينه ي جم


نوشتن دیدگاه

جدیدترین مطالب