b3eadaefb0f8a.jpg

 

آینه جم-عبدالرسول حیدری:

هنگامی که ساختار و بنیاد هر باشگاه ورزشی و سازمانی خراب و معیوب باشد، مطمن باشید افرادی که در آن رشد می کنند نیز محصول یک ساختار سالم نیستند و نتیجه این می شود که پیشرفت و اقدامی اساسی و اصولی در آن حاصل نمی گردد حتی اگر زور و ثروت بیشمار پشت آن باشد.

هرگاه مدیر و هیات مدیره سفارشی و تحمیلی و غیر فوتبالی که هیچ علاقه و وابستگی به ورزش و فوتبال ندارد با یک دیدگاه کاملا سیاسی براساس رابطه و واسطه و بر خلاف تمام قوانین فوتبال حرفه ای به باشگاه ورزشی تحمیل می کنند و بر فرق فوتبال می کوبند مطمن باشید کسی دلش به حال و روز و آینده این فوتبال و مردم نمی سوزد و این فوتبال محلی می شود برای تاخت و تاز دلال ها.

هر وقت قانون جامع و مانع فوتبال حرفه ای همراه با امکانات و ابزار لازم با افراد با دانش، باتجربه، با لیاقت، شایسته و راستگو و با صداقت و از جنس فوتبال حاکم بر جامعه فوتبال نباشد کسی به خاطر پایمال نمودن حق و حقوق جامعه فوتبال و خطا و خلاف های مالی محکوم نمی شود و به مجازات نمی رسد حتی اختلاس 92 هزار میلیارد تومانی فولاد مبارکه سپاهان اصفهان و دلال 127 میلیارد تومانی و حامیان او.

هرگاه بدلیل سوء مدیریت و ناتوانی آشکار مسولین تیم شهرداری و نظارت بسیار کمرنگ شورای شهر برعملکرد این باشگاه به ویژه در بخش مالی، شورای شهر در تاریخ 8 تیرماه بعد از این همه ثروت استان تصمیم به فروش امتیاز فوتبال شهرداری می گیرد و سپس تحقیق و تفحص از عملکرد مسولین باشگاه ورزشی در شورا مصوب می نمایند تا بتوانند اعتبار از دست رفته شورای شهر در اداره و نظارت بر فوتبال شهرداری در نزد هواداران و علاقمندان به فوتبال را بدست آورند و بانیان پس رفت این باشگاه را معرفی نمایند، اما موفق نمی شوند و عاقبت راه دوم را که همانا فروش امتیاز تیم شهرداری که خیلی برایشان راحت بود عملی می سازند تا به بخش مالی و عملکرد مسولین باشگاه ورود نکنند و این یعنی قربانی نمودن تیم شهرداری و بی تفاوتی به نشاط و شادی امروزیان و آیندگان این شهر.

قابل توجه شورای شهر اینکه تحقیق و تفحص مجلس شورای اسلامی و گزارش 300 صفحه ای از شرکت فولاد مبارکه سپاهان اصفهان و برملا نمودن ابراختلاس های 92 هزار میلیارد تومانی صورت گرفت. آیا واقعا مردم و فوتبال بوشهر ارزش این را نداشتند که شما در یک صفحه و یا یک جمله بگویید ما بعد از روزها و ساعت ها و ماها تحقیق و تفحص هیچ مورد تخلفی در این باشگاه مشاهده نکردیم؟

هرگاه نماینده مردم در مجلس و استاندار و فرماندار و شورای شهر و سایر مسولین استان با این همه ثروت نفت و گاز و پتروشیمی و میگوی لذیذ خلیج فارس گمرک و اداره بندر و منابع دیگر از ورزش و فوتبال حمایت نمی کنند و به امروزیان و آیندگان و علاقمندان فوتبال و ورزش و اولویت های مردم این شهر برخلاف شهرهای دیگر اهمیت نمی دهند و آن را جدی نمی گیرند، اداره ورزش و هیات فوتبال حق دارند که نسبت به ورزش و فوتبال بی تفاوت باشند و دلسرد گردند و راهی تهران بشوند و اولویت و وقت و توان خودشان را برای رضایت و پیشرفت پایتخت نشین ها و افراد خاص صرف نمایند.

امروز آقای محتشم ریس هیات فوتبال بوشهر به عنوان دبیر فوتسال ساحلی فدراسیون فوتبال در تهران مشغول به کار است که به لحاظ حساس بودن و مسولیت سنگین شان و پاسخگویی روزانه به فدراسیون و رسانه در سطح ایران و آسیا و حتی جهانی به خاطر حفظ موقعیت خودشان اولویت اول را خدمت در تهران می داند و استان بوشهر در مرتبه بعد و این یک واقعیت محض و انکار ناپذیر می باشد که نامبرده به هیچ وجه نمی تواند تمام وقت فوتبال استان بوشهر را همراهی نماید.

در این چندسال اخیر هیچ یک از مسولین ورزشی ندیده بودیم که اینگونه مختصر و کارشناسی از فوتبال بوشهر سخن بگوید و حمایت نماید. نگفتند به ما مربوط نیست، نگفتند این تیم ها خصوصی هستند، نگفتند کار ما برنامه ریزی مسابقات و نظارت است و.. روی سخنمان با آقای جمالی سرپرست اداره ورزش است که در معارفه خود گفتند حمایت از تیم ها و سرمایه های ورزشی وظیفه دستگاه ورزش است.

نامبرده خاطر نشان کرد ما در حال تلاش برای جذب منابع مالی و اسپانسر برای تیم های ورزشی از جمله تیم های فوتبال هستیم که این مهم در حال رایزنی است.

وی مهمترین راه حل برای کمک به این باشگاه ها را استفاده از تجربه صاحب نظران و پیشکسوتان و دلسوزی آنها و حمایت و کمک مدیریت ارشد استان و نماینده مردم بوشهر در مجلس و آیت الله صفایی بوشهر نماینده محترم رهبری در استان بوشهر دانست. همه چیز را آگاهانه و به زبان ساده و بر اساس نیازهای فوتبال بوشهر بیان نمودند تا جامعه ورزش و فوتبال به آینده امیدوار شوند، ولی آیا با توجه به اینکه ریس هیات فوتبال بصورت تمام وقت نمی تواند در بوشهر بماند باز هم برای برنامه های خود و عملی نمودن آنها در آینده با این همه موانع و مخالفت ها می تواند به رویاهای خود جامعه عمل بپوشاند؟

آیا می تواند سایر مسولین را متقاعد نمایند که مردم و نسل جوان این شهر هم مثل سایر شهرهای ایران نیاز به فوتبال و شور و شوق و نشاط و شادی دارند و حق شان است از این همه ثروت و منابع استان در یک راه سالم استفاده نمایند؟

امیدواریم که سرپرست اداره ورزش در این راه سخت و ناهموار بتواند موفق عبور نماید. تنها راه نجات فوتبال بوشهر کنار گذاشتن همه اختلافات و اتحاد تمام مسولین بوشهر و در راس آن رهبری دلسوزانه آیت الله صفایی بوشهری نماینده رهبری در بوشهر می باشد، تنها انتظار ما از حاج آقا که خودشان از جنس فوتبال می باشند این است که اجازه ندهند فوتبال بوشهر قربانی لجبازی ها و اختلاف نظر و تصمیمات غیرکارشناسی و احساسی برخی از مسولین بشود. ورزش و فوتبال مدیرانی می خواهد مردمی و از جنس فوتبال و تمام وقت و عاشق که براساس کارنامه و لیاقت و شایستگی انتخاب گردند، مدیرانی توانمند، با تجربه، دلسوز و با صداقت که دانش فنی و عزم مبارزه با بی عدالتی و دلالی و فساد را داشته باشند، مردانی که اعتبار خود را در قالب اعتلای ورزش و آبرو و عزت ورزش و فوتبال کشور و استان بوشهر می دانند و از ورزش و فوتبال افتان و خیزان به دنبال پرورش حساب بانکی و شهرت و پست و مقام نیستند.

بوشهر با قدمت بالای 90 سال باشگاهداری در ورزش ایران بخش زیادی از تاریخ باشگاهداری ایران را با خود یدک می کشد،امسال به علت مخالفت مسولین در عمل و انتخاب های تحمیلی و غیر ورزشی و افراد کارنابلد و ریس هیات فوتبال که بایستی بیشتر وقت و توان و فکر خود را صرف کار در فدراسیون فوتسال ساحلی فوتبال ایران با آن وسعت و حجم کاری برای آینده خود در تهران متمرکز نماید و مدیران بی تدبیر و نا کارآمد برخی از باشگاه ها و عدم مطالبه گری رسانه به ویژه رسانه ملی از تیره روزی و پس رفت فوتبال استان بوشهر که امروز حال و روز خوشی ندارد، در صورتیکه در استان های دیگر کشور مسولین شان با پیگیری مستمر و با یک ارتباطات بسیار قوی با دولتمردان و با بودجه 500 و 1000 میلیارد تومانی به بالا که بخش زیادی از ثروت و منابع استان بوشهر گرفته می شود با دلسوزی و جدیت و شور و شوق تمام از ورزش و فوتبال شهر خود حمایت و دفاع می نمایند تا حاکمیت فوتبال را بدست گیرند برای مبارزه با بزهکاری، جرم و جنایت، توضیح کنندگان مواد مخدر و رونق دادن به کسب و کار و آبادی و معرفی هرچه بیشتر استان و شهر خود در ایران و آسیا.

آقایان و مسولین محترم، چرا استان بوشهر با این همه ثروت اما مردمانش و ورزش و فوتبالش این قدر نیازمندند؟ به راستی از بس که از ثروت و منابع استان سخن گفتیم و نالیدیم، فراموش کردیم که بگوییم نفت و گاز و پتروشیمی و میگوی لذیذ خلیج فارس و منابع دیگر استان بوشهر چه ربطی به فوتبال استان بوشهر و مردمش دارد، تهران بزرگ بسلامت باد!

 

*** خلیج فارس

[کد خبر:AJ42979]
پايگاه خبري تحليلي آينه ي جم


نوشتن دیدگاه

جدیدترین مطالب