75.jpg

 

آینه جم-کلینیک تخصصی و فوق تخصصی شهر بوشهر که از آن به عنوان بزرگترین درمانگاه استان یاد می شود، در اسفندماه پارسال و پس از افتتاح توسط وزیر بهداشت، درهایش بسته و تعطیل شد.
به گزارش آینه جم؛ این پروژه که از سال 1395 در مجاورت بیمارستان سابق فاطمه زهرا (س) کلید خورد، قرار بود با سرمایه گذاری بخش خصوصی 40 مطب پزشکی در 5 طبقه احداث و به رفع کمبود درمانگاهی مرکز استان منجر شود.
اما این کلینیک در شرایطی که در سفر اسفندماه پارسال وزیر بهداشت افتتاح شد، پس از آن درهایش بسته شده و فعالیتی ندارد!
دکتر ملکی زاده رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در آئین افتتاح این پروژه به خبرنگاران گفته بود: «این کلینیک با هزار میلیارد ریال اعتبار و در 5 طبقه در قالب قرارداد با بخش خصوصی اجرایی شده و با تعرفه دولتی به مردم خدمات دهی حواهد کرد.»
 
سرمایه گذار: هنوز منتظر تفاهم نامه وزارت بهداشت هستیم
 
محمدرضا آرامی از داروخانه داران بوشهر که سرمایه گذار این پروژه است، درباره دلیل عدم فعالیت آن با وجود افتتاح توسط وزیر بهداشت می گوید: 7 ماه است منتظر تفاهم نامه ای از وزارت بهداشت هستیم تا نحوه تامین پزشکان، تجهیزات و خدمات دهی مرکز با تعرفه دولتی مشخص شود، اما هنوز پاسخی نرسیده است.
آرامی درباره اینکه چرا با وجود نهایی نبودن تفاهم نامه، این کلینیک افتتاح شد؟ اظهار داشت: این موضوع در حیطه دانشگاه علوم پزشکی است و من اختیاری در این خصوص نداشتم.
وی با بیان اینکه ماهیانه بیش از 500 میلیون تومان بابت این سرمایه گذاری اقساط می دهم ولی هنوز آورده ای از پروژه نداشته ام، تصریح کرد: من هم اصرار دارم زودتر شاهد بهره برداری کلینک باشیم، ولی نیازمند اقدام وزارت بهداشت یا دانشگاه علوم پزشکی است.
 
دانشگاه علوم پزشکی: ما هم منتظر وزارت بهداشت هستیم!
 
معاون توسعه مدیریت دانشگاه علوم پزشکی بوشهر درخصوص سرنوشت بزرگترین کلینیک درمانی استان می گوید: این پروژه از سالیان قبل شروع شد که در اسفندماه 1401 مقام عالی وزارت بهداشت در سفر به بوشهر و پس از بازدید وی از این پروژه، نسبت به برخی مفاد قراردادهای موجود ایراداتی وارد شد و با دستور وزیر بهداشت، مدیرکل امور حقوقی و کارشناسان وزارت به بررسی اسناد، مدارک و قراردادها اقدام نموده و با دعوت از نماینده بخش خصوصی طرف قرارداد نسبت به استماع سخنان ایشان و تشکیل جلسات متعدد در بوشهر و تهران و دریافت سایر مستندات اقدام کردند.
حیدر عزیزنژاد با بیان اینکه نهایت تلاش خود را به کار گرفته ایم تا پروژه به نتیجه رسیده و مردم از خدمات آن بهره مند شوند، افزود: این دانشگاه مجدانه پیگیر اعلام نتیجه از سوی مدیرکل امور حقوقی وزارت بهداشت بوده و همکار محترم بخش خصوصی نیز در جریان این مراحل قرار دارد.
 
استانداری باید این افتتاح نمایشی را پیگیری کند
 
نهایتا اینکه شاهد بهره برداری نمایشی از بزرگترین کلینیک درمانی استان بوشهر هستیم، پروژه ای که معطل تعیین تکلیف وزارت بهداشت مانده و سرمایه گذار بخش خصوصی هم تاکنون متضرر شده است.
در شرایطی که استان بوشهر یکی از پایین ترین سرانه های درمانی دارد، معطل ماندن این پروژه 5 طبقه که 40 مطب پزشک در آن پیش بینی شده، هدر رفت امکانات می باشد و انتظار می رود استانداری به عنوان مدیریت ارشد دولت موضوع را به دولت انعکاس داده و پیگیر تسریع در بهره برداری آن باشد.
 
 

01__3d703074-copy.jpg

photo_2023-09-16_20-26-53-768x575.jpg

photo_2023-09-16_20-26-55-768x575.jpg

75.jpg

kux637gg-copy-copy-768x269.jpg

 
** خليج فارس
[کد خبر:AJ42992]
پايگاه خبري تحليلي آينه ي جم


نوشتن دیدگاه

جدیدترین مطالب