4515110.jpg

 

 

آینه  جم- استاندار بوشهر از اجرایی شدن طرح الگوی کشت در چهار دشتستان، دشتی، دیر و جم خبر داد و گفت: اقدامات ترویجی و آموزشی در هر شهرستان بر اساس نوع کشت هر محصول تدوین و اجرایی شود.

به گزارش آینه جم، احمد محمدی‌زاده در جلسه کارگروه الگوی کشت در استان بوشهر نقش مهم مشارکت مردم در عرصه‌های مختلف را مورد اشاره قرار داد و بیان کرد: در هر برنامه و طرحی که با مشارکت مردم اجرایی شود میزان موفقیت آن قابل توجه است و مشکلات بزرگ با کمک و همکاری مردم حل و فصل می‌شود.

وی به طرح الگوی کشت پرداخت و با بیان اینکه فعالیت این مهم سال گذشته در دشت شبانکاره قابل قبول بود، افزود: در این دشت حجم قابل توجهی از اراضی تحت کشت محصولات جالیزی کاهش و کشت گندم افزایش یافت.

استاندار بوشهر باتأکید بر تدوین جدول الگوی کشت در شهرستان‌های استان، ادامه داد: در این جدول باید همه موارد از جمله درآمدزایی، بهره‌وری، جایگزین کشت و آموزش کشاورزان مورد توجه قرار گیرد.

وی دسته‌بندی محصولات کشاورزی تحت پوشش الگوی کشت را مورد تأکید قرار داد و بیان کرد: در اجرایی شدن طرح الگوی کشت سیاست‌های تشویقی و تنبیهی باید مورد توجه قرار گرفته شود.

محمدی‌زاده با اشاره به اجرایی شدن طرح الگوی کشت در ۴ شهرستان دیر، دشتستان، دشتی و جم گفت: اقدامات ترویجی و آموزشی هر شهرستان بر اساس نوع کشت هر محصول تدوین و اجرایی شود.

وی یکی از سیاست‌های مهم الگوی کشت را بهره‌وری مطلوب از آب کشاورزی دانست و اضافه کرد: با توجه به اینکه مصرف آب از طریق چاه‌های غیرمجاز کشاورزی کنترل شده نیست لازم است هرچه سریعتر این چاه‌ها تعیین تکلیف شوند.

[کد خبر:AJ43019]
پايگاه خبري تحليلي آينه ي جم


نوشتن دیدگاه

جدیدترین مطالب