00000432.jpg

 

 

آینه جم: پلیس بوشهر با اشاره به اینکه لامپ‌های زنون غیراستاندارد خودرو‌ها یکی از عوامل تصادفات می باشد، به رانندگان این خودروها هشدار داد.

به گزارش آینه جم؛ لامپ‌های زنون موجود در بازار اکثرا از انواع غیر استاندارد هستند که علاوه بر احتمال آسیب زدن به سیستم برق‌کشی خودرو، شدت نور بسیار بالایی دارند، طوری که شب ها باعث کوری موقت دیگر رانندگان می‌شود که حاصل آن ممکن است تصادف خودرو باشد.

به همین دلیل پلیس نصب چراغ‌های زنون در خارج از کارخانه بر روی وسیله نقلیه را ممنوع اعلام کرده است.

تشدید برخورد با وسایل نقلیه دارای چراغ‌های زنون و غیر استاندارد

رییس پلیس راهور استان گفت: یکی از علل بروز و تشدید حوادث در رانندگی در معابر استان بوشهر، ایجاد مزاحمت از سوی برخی از رانندگانی که وسایل نقلیه آنان به چراغ‌های غیراستاندارد، هدلایت، زنون مجهز هستند به وجود می‌آید.

سرهنگ محمد صادقی بیان کرد: یکی از علل بروز و تشدید حوادث در رانندگی در معابر استان بوشهر، ایجاد مزاحمت از سوی برخی از رانندگانی که وسایل نقلیه آنان به چراغ‌های غیراستاندارد، هدلایت، زنون مجهز هستند به وجود می‌آید که این مسئله موجب تاخیر در رویت سایر رانندگان شده و کنترل وسیله نقلیه برای رانندگان عبوری سخت و در نهایت پرخاشگری و لجاجت در ترافیک به وجود می‌آید و همین امر در ایجاد و تشدید تصادفات نقش مهمی را ایفاد می‌نماید.

وی افزود: این اقدام رانندگان که از نور خیره کننده استفاده می‌نمایند نقض آشکار قوانین و مقررات رانندگی است که در این راستا پلیس راهور استان با اجرای طرح‌های کنترلی با رانندگان خاطی برابر قانون و قاطعانه برخورد می‌ کند.

رییس پلیس راهور استان بوشهر در پایان توصیه نمود: که رانندگان از هر رفتار یا اقدامی که موجب حواس پرتی و کاهش سطح دید سایر کاربران می‌شود به جد پرهیز نموده و با رعایت حقوق شهروندی و با احترام به قوانین رانندگی و همراهی پلیس راهور استان زمینه کاهش تصادفات را در استان بوشهر فراهم نمایند.

[کد خبر:AJ43684]
پايگاه خبري تحليلي آينه ي جم


نوشتن دیدگاه

جدیدترین مطالب