00000100049.jpg

 

آینه جم: همه ساله با شروع مسافرت های نوروزی، شهرستان گناوه بی تردید یکی از پر ترددترین شهرستان ها در استان بوشهر به شمار می آید.
به گزارش آینه جم؛ خرید از بازار و مراکز تجاری از یک سو و از سوی دیگر ساحل شنی زیبای این بندر بر ورود مسافرین و گردشگران تاثیر بسزایی داشته است.

دریا به خودی خود در جذب گردشگر و مسافر نقش مهمی را ایفا می‌کند، اما یک طرف ماجراست و گروهی که آشنایی با فنون شنا ندارند، می تواند دردسرآفرین باشد.

از آغاز سفر های نوروزی تا پایان هفتمین روز سال جدید، ۵ مورد عملیات نجات غریق در ساحل بندر گناوه انجام شده است که با ورود به موقع پایگاه موقت ساحلی هلال احمر و ناجیان غریق مستقر در نوار ساحلی، خوشبختانه شاهد تلفات جانی نبوده ایم.

نبود پایگاه امداد دریایی یک‌زنگ خطر است

پس از پیگیری های صورت گرفته متوجه شدیم که پایگاه ساحلی هلال احمر به صورت موقت و ویژه ایام نوروزی دایر گردیده و بخاطر برخی اتفاقات این پایگاه که قبلاً در محل اسکله صیادی مستقر بوده تعطیل شده است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان بوشهر در پاسخ به این سوال که چرا این پایگاه فعالیت دائم ندارد اینگونه گفت: ساختمان قبلی پایگاه امداد و نجات دریایی گناوه در سال ۸۸ به عنوان اولین پایگاه دارای ساختمان کشور افتتاح شد و توانست در حوادث گوناگونی در حوزه دریایی و ساحلی اقدامات موثری انجام داد.

احسان ایزدپناه افزود: با توجه به توسعه شهر و اینکه این ساختمان در مسیر خیابان ۳۰ متری قرار داشت، نیاز به بازگشایی مسیر موجب شد که ساختمان این پایگاه تخریب و همکاری در راستای تخصیص مکان جدید و اعتبار ایجاد ساختمان محقق نگردد.

وی گفت: این پایگاه پس از گذشت حدود بیش از دو سال به علت نداشتن ساختمان جدید، غیرعملیاتی شده که پس از پیگیری صورت گرفته و نشست های مختلف، زمین جدید برای پایگاه تعیین گردیده است؛ اما مستلزم تخصیص بودجه از محل اعتبارات استان می‌باشد که امیدواریم دستگاه های مرتبط در این مهم جمعیت هلال احمر استان را یاری کنند تا بتوانیم در زمان حوادث یاریگر حادثه دیدگان باشیم.

[کد خبر:AJ45183]
پايگاه خبري تحليلي آينه ي جم


نوشتن دیدگاه

جدیدترین مطالب