آینه جم: دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان بوشهر گفت: در نیمه نخست امسال هشت تن و ۳۵ کیلوگرم انواع مواد مخدر توسط نهادهای مسئول مبارزه با این جرم در این استان کشف شد.

به گزارش آینه جم  ارسطو ترکمان منش در گفت وگو با ایرنا افزود: ۷۰ درصد کشفیات مواد مخدر استان بوشهر در حوزه آبی بوده است.

وی اظهار کرد: این میزان مواد مخدر در ۲ مسیر ترانزیتی خشکی و دریا برای مقصد استان‌های مرکزی کشور و کشورهای حاشیه جنوب خلیج فارس بارگیری شده بود که با هوشیاری دستگاه‌های مبارزه کننده با مواد مخدر و همکاری و پشتیبانی دستگاه قضایی استان کشف و ضبط شده است.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان بوشهر بیان کرد: از این میزان کشفیات مواد مخدر چهار تن و ۶۰۰ کیلوگرم توسط اداره کل اطلاعات، سه تن و ۱۷۱ کیلو و ۳۰۰ گرم از سوی پلیس مبارزه با مواد مخدر، ۵۶۴کیلوگرم فرماندهی مرزبانی و ۲ کیلو و ۷۰۰ گرم نیز از سوی سازمان اطلاعات سپاه کشف شده است.

ترکمان منش اظهار کرد: این میزان کشفیات مواد مخدر نسبت به مدت مشابه سال گذشته که هفت تن و ۳۹۲ کیلوگرم بود ۹ درصد افزایش نشان می‌دهد.

وی ادامه داد: در این مدت یکهزار و ۷۰۰ متهم مربوط به مواد مخدر در استان بوشهر دستگیر و ۱۴ باند کلان نیز در این حوزه منهدم شده است.

به گفته ترکمان منش در نیمه نخست امسال در راستای پاکسازی نقاط آلوده با دستور قضیایی  ۳۱۱ معتاد متجاهر شناسایی و با دستور قضایی جمع آوری و به کمپ‌های ترک اعتیاد تعیین شده از طرف سازمان بهزیستی معرفی شدند.

 اینه جم/ ابراهیم بهمنی نایب رئیس پیشین شورای بخش سیراف در سال دوم با کسب اکثریت آرا به عنوان رئیس شورای بخش سیراف انتخاب شد.

 

 

آینه جم؛  استاندار بوشهر باتأکید بر حمایت از تولیدکنندگان و طراحان پوشاک در استان گفت: فعالان عرصه تولید پوشاک تسهیلات حمایتی بانکی از محل تبصره ۱۶ و ۱۸ قانون بودجه دریافت می‌کنند.

 

 

 

 

آینه جم : عملیات اجرای ساخت آب‌شیرین‌کن بندر دیر با ظرفیت تولید ۳ هزار و ۷۵۰ مترمکعب آب در شبانه‌روز با حضور استاندار بوشهر آغاز شد.

 

 

 

آینه جم:  مدیرکل شیلات استان بوشهر گفت: مجوز ۷۶ پرورش ماهی در قفس در استان بوشهر صادر شده است.

آینه جم/ شرکت پتروشیمی جم که این روزها در نمایشگاه بین‌المللی ایران پلاست حضور دارد روزهای شلوغی را می‌گذراند.

به گزارش آینه جم به نقل از  روابط عمومی پتروشیمی جم، طی سه روز گذشته از ۳۰ شهریورماه و حضور پتروشیمی جم و شرکت‌های تابعه آن در نمایشگاه ایران پلاست برخی از مقامات دولتی و مسئولان، مشتریان داخلی و خارجی و تامین کنندگان زیادی از غرفه این مجموعه بازدید کردند.

گفتنی است "جواد اوجی"، وزیر نفت؛ "محمّد ابراهیمی"، مدیرعامل سرمایه‌گذاری صندوق بازنشستگی؛ "احمد مهدوی"، دبیر کل انجمن صنفی کارفرمایی صنعت پتروشیمی؛ مدیران عامل شرکت‌ها، اعضای هیئت مدیره و برخی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در غرفه جم حضور یافتند.

آینه جم- بر اساس جدیدترین رنگ‌بندی کرونا، استان بوشهر دارای هفت شهرستان در وضعیت آبی و سه شهرستان در وضعیت زرد کرونایی است.

به گزارش  آینه جم ، بر اساس آخرین رنگ‌بندی کرونایی، شهرستان‌های بوشهر، گناوه، جم، دشتستان، دشتی، عسلویه و کنگان در وضعیت آبی کرونایی قرار گرفتند.

همچنین شهرستان‌های دیلم، دیر و تنگستان در وضعیت زرد کرونایی قرار دارند.

بر اساس جدیدترین رنگ‌بندی کرونا، شهرستان گناوه از وضعیت زرد کرونایی به آبی کرونایی تغییر یافت و همچنین شهرستان تنگستان از وضعیت آبی کرونایی به زرد کرونایی تغیر پیدا کرد.

آینه جم: دبیر کارگروه سرویس حمل و نقل دانش آموزی شهرستان بوشهر می گوید: از ۶ شرکت پیمانکاری حمل و نقل اکنون فقط ۲ شرکت عهده دار سرویس دهی هستند و مابقی از قیمت پیشنهادی ناراضی هستند.

آینه جم: افزایش شهریه مدارس غیرانتفاعی بوشهر که بعضا نسبت به سال قبل دو برابر شده، صدای برخی والدین را درآورده است.

آینه جم: رئیس جدید دانشگاه آزاد اسلامی واحد خارگ و سرپرست حوزه معاونت آموزش و تحصیلات تکمیلی واحد بوشهر با صدور احکامی جداگانه منصوب شدند.

 

 

آینه جم/ استاندار بوشهر گفت: انتظار داریم که پروژه راه‌آهن بوشهر - شیراز در مدت سه سال اجرا و به نتیجه برسد.

آینه جم- معاون اجرایی رئیس جمهور میزان تحقق اعتبارات مصوبات سفر استانی رئیس‌جمهور به بوشهر را ۱۱۷ درصد عنوان کرد و گفت: تلاش جدی برای تامین کل اعتبارات پروژه‌ها داریم.

آینه جم: در حکمی از سوی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، حسن ملکی‌زاده به عنوان رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی بوشهر منصوب شد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر منصوب شد

به گزارش آینه جم  در حکم دکتر بهرام عین‌اللهی، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی خطاب به دکتر ملکی‌زاده آمده است: پیرو ابلاغ و با توجه به نامه دبیر محترم کمیته تأیید صلاحیت رؤسای دانشگاه‌ها در شورای عالی انقلاب فرهنگی و مصوبه چهل و نهمین جلسه کمیته مذکور، به موجب این ابلاغ به عنوان رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی بوشهر منصوب می‌شوید تا با یاری خداوند متعال و رعایت جوانب قانونی و شرعی نسبت به انجام امور محوله اقدام کنید.

ملکی‌زاده از بهمن ماه سال گذشته به عنوان سرپرست دانشگاه علوم پزشکی بوشهر مشغول به فعالیت بود.

آینه جم: سرپرست معاونت توسعه بازرگانی و صنایع کشاورزی سازمان جهادکشاورزی استان بوشهر گفت: قیمت‌ افزایشی مرغ حباب است، پس دهه ماه صفر می‌شکند و بازار به تعادل می‌رسد.

به گزارش  آینه جم  سید عبدالحسین موسوی در گفتگو با ایسنا اظهار کرد: به دنبال حذف ارز ترجیحی از برخی کالاها نظیر نهاده‌های دامی یک شوک قیمتی به صنعت مرغداری وارد شد، همچنین همزمانی این اتفاق با فصل تابستان که به‌طور معمول با کاهش جوجه ریزی در استان بوشهر همراه است، تولید مرغ در این استان ۳۵ درصد کاهش یافت.

وی اضافه کرد: در طول سه ماه گذشته به دنبال کاهش قدرت خرید مردم، ۳۰ درصد مصرف مرغ در استان بوشهر نیز کاهش یافت.

وی یادآور شد: قیمت مصوب مرغ گرم از خرداد ابلاغ شده بود، اما برخی فروشندگان در تعطیلات اربعین و روزهای گذشته تخطی کردند و قیمت مرغ را تا هرکیلوگرم ۶۵ هزارتومان هم به فروش رسانند که آن‌ها به سازمان تعزیرات معرفی شدند.

موسوی بابیان اینکه انتظار داریم با توزیع مرغ منجمد در بازار قیمت کاهش یابد و کسری جبران شود، افزود: از روز یکشنبه ۲۷ شهریور فروشندگان مرغ را ملزم به رعایت قیمت مصوب هر کیلوگرم مرغ ۵۹ هزار و ۸۰۰ تومان کردیم.

موسوی بیان کرد: به‌دنبال تنظیم بازار هفته گذشته ۱۰۰ تن مرغ منجمد به قیمت هرکیلوگرم ۴۸ هزار تومان با اولویت شهرستان‌های جنوبی استان توزیع شد و از دیروز نیز توزیع ۲۲۰ تن مرغ منجمد در سراسر استان آغاز شده است.

این مقام مسئول ادامه داد: ذخایر مرغ منجمد در استان بوشهر به اندازه کافی وجود دارد و حتی اگر تا سه ماه هیچ مرغ گرمی تولید نشود، مرغ منجمد در استان برای توزیع موجود است.

آینه جم: طی هفته های اخیر و با نزدیک شدن به روزهای پایانی شهریور که آخرین فرصت سفرهای تابستانی خانواده ها می باشد، شاهد ظرفیت پر پروازهای بوشهر به تهران و نبود اتوبوس برای سفر زمینی به برخی شهرها نظیر شیراز و اصفهان یا تکمیل ظرفیت اتوبوس های مقصد تهران در برخی روزها هستیم.

به گزارش  آینه جم؛ موضوعی که گلایه های هم استانی ها در پی داشته است؛ در این بین مشکل جدی برای آن دسته از افرادی است که سفرشان کاری یا درمانی است.

 

 

آینه جم/ شرکت پلیمر آریاساسول برای دومین بار موفق به کسب رتبه اعتباری بلند مدت AA شد و عنوان معتبرترین شرکت کشور را برای سومین سال پیاپی از آن خود نمود.

آینه جم: تنها پلاژ بانوان استان بوشهر سرانجام با تاخیر زیاد فعالیت خود را از سر گرفت.

به گزارش آینه جم  مجموعه ورزشی تفریحی پلاژ بانوان بوشهر در کنار پارک دانشجو قرار دارد که از زمان شیوع کرونا تعطیل شد، اما با توجه به فروکش کردن این بیماری، وعده داده شد در فصل گرمای امسال پذیرای بانوان باشد.

نهایتا پس از کشمکش های بسیار درباره بازگشایی این پلاژ در خرداد امسال، تابستان هم به آخر رسید و شهرداری پلاژ را بازگشایی کرد.

روابط عمومی شهرداری بوشهر اعلام کرد: نوبت آفتاب‌گیری پلاژ از ساعت ۱۲ تا ۱۶ و سانس شنای پلاژ نیز ۱۴ تا ۱۹ تعیین شده است.

بلیط ورودی این مجموعه 12 هزارتومان تعیین شده است.

پلاژ بانوان بوشهر در دوره شورای دوم بوشهر احداث شد.

آینه جم: فرمانده سپاه امام صادق (ع) استان بوشهر گفت: به مناسبت چهل و دومین هفته دفاع مقدس، ۸۹۴ ویژه برنامه برای اجرا و برگزاری در این استان تدوین شده است.

آینه جم: هواپیمای فوکر ۱۰۰ هواپیمایی آسمان که ساعت ۵ صبح امروز قرار بود مسافران تهران- بوشهر را جابه‌جا کند، دچار ترکیدگی و آتش‌سوزی در قسمت موتور شد.

به گزارش آینه جم؛ پرواز ۳۹۱۴ تهران- بوشهر شرکت هواپیمایی آسمان صبح امروز و در حالی که مسافران داخل هواپیما بودند، دچار آتش‌سوزی موتور شد و از چرخه پروازی خارج شد.

به نوشته ایرنا، بر اساس اعلام یکی از مسافران تهران- بوشهر هواپیمایی آسمان، این پرواز در ساعت ۵ صبح امروز (دوشنبه) دچار نقص فنی در زمان استارت موتور شد. ترکیدگی موتور منجر به آتش‌سوزی شد و نهایتاً با حضور نیرو‌های آتش‌نشانی عملیات حریق در فرودگاه مهرآباد انجام و به هیچ مسافری آسیبی وارد نشده است.

وی  گفت: پس از انتقال مسافران به ترمینال، این پرواز با یک ساعت تاخیر با هواپیمای جایگزین انجام شد.

جدیدترین مطالب