آینه جم :علیرضا کریمی

دیروز حداقل چهار خبر مجزا در مورد هشدار نسبت به قیمت‌های غیرقانونی پروازهای اربعین را مشاهده کردم. یعنی چهار نقل قول از چهار مسئول!جالب آنکه هر 4 مقام هم ضمن هشدار، دستوراتی را صادر نموده بودند.در راس آن رستم قاسمی وزیر راه و شهرسازی بود.

آینه جم: بیروتی سابقه شهرداری این بندر طی سال های 90 تا 92 را در کارنامه داشته که از آن به عنوان یکی از دوره های درخشان شهرداری یاد می شود.

اینه جم: استاندار جدید بوشهر با بیان اینکه جوان‌گرایی یک ضرورت اجتناب‌ناپذیر است گفت: باید دست به دست جوانان مومن و انقلابی داد تا زمینه پیشرفت جامعه در ابعاد گوناگون بیش از پیش فراهم شود.

آینه جم: در شرایطی مسئولان وزارت بهداشت از برنامه واکسیناسیون کرونا برای دانش آموزان با هدف بازگشایی مدارس خبر می دهند که بسیاری از والدین رغبت چندانی به تزریق واکسن چینی برای فرزندان خود ندارند.

به گزارش آینه جم؛ این روزها خوشبختانه واکسیناسیون در کشور سرعت گرفته و محدودیت سنی آن برداشته شده، ولی اعلام تزریق واکسن به دانش آموزان 12 تا 17 سال توسط وزیر بهداشت، جدا از خوشحالی ناشی از این پیشرفت، والدین را با نوعی تردید و تشویش ذهنی مواجه کرده است.

آینه جم: به نظر می رسد طلسم بیمارستان محلی و مرکز جامع سلامت شهر جدید عالیشهر قرار است شکسته شده و آنطور که مسئولان وعده داده اند از مهرماه امکان خدمات دهی دارد.

به گزارش آینه جم؛ این پروژه به عنوان یکی از خواسته های دیرینه ساکنان شهر جدید عالیشهر و روستاهای اطراف در سال 97 کلید خورد و قرار بود در اواسط پارسال به بهره برداری برسد، اما ابتدا به اردیبهشت و سپس شهریور امسال موکول شد و البته نافرجام ماند.

علی‌رضا برازجانی

صنعت لنج‌سازی یا همان گلافی برای مردم ساحل نشین بوشهر که نسل در نسل، برکت سفره زندگی‌شان را از خوان پرنعمت دریا طلب کرده‌اند، مانند شناسنامه‌ای هویت بخش و سرشار از زندگی است. کمتر ساحل نشینی پیدا می‌شود که از لنج و گلافی بهره‌ای نبرده باشد. 

آینه جم: این فوتبالیست پیش از مرگ پستی در صفحه اینستاگرام منتشر کرده و نوشته بود: «ما رفتیم و دل خیلی‌ها را شکستیم دیدار به قیامت».

آینه جم: استان بوشهر متراکم‌ترين نخلستان‌هاي کشور را دارد سالانه حدود ۱۷۰ هزار تن خرما از نخل‌هاي سربه فلک کشيده اين استان برداشت مي‌شود، نخلداران بوشهري در اين فصل از سال حسابي گرم کار و در تلاش هستند تا محصول خود را به بهترين شکل برداشت، بسته بندي و روانه بازارهاي داخلي و خارجي کنند.

آینه جم: امروز ۲ فوتی جدید کرونا در استان بوشهر به ثبت رسید که کمترین میزان از ۹ مرداد تا کنون به شمار می‌رود.

به گزارش آینه جم، طبق آمارهای روزهای گذشته پس از نهم مرداد (که یک فوتی کرونا به ثبت رسید) تا پیش از امروز کمترین تعداد فوتی‌ روزانه کرونا ۳ نفر بوده است اما امروز این تعداد به ۲ نفر کاهش یافت.

اینه جم: رئیس اداره حفاظت محیط زیست جم گفت: ۲ متخلف صیدوشکار در این شهرستان دستگیر شدند و ابزار‌های غیرمجاز صید از منزل آنان کشف شد.

آینه جم: فاز نخست پروژه کاوش گورستان تاریخی «شُغاب» بوشهر با هدف آن‌چه ایجاد سایت موزه پویا و معرفی شایسته میراث ارزشمند کرانه‌های خلیج فارس عنوان شده انجام شد.

آینه جم: با وجود توسعه خریدهای اینترنتی خصوصا طی حدود دو سال اخیر با شیوع کرونا، اما عملکرد ضعیف شرکت پست استان بوشهر نارضایتی زیادی را در این خصوص به دنبال داشته است.

به گزارش آینه جم؛ مدتی است که شهر بوشهر در لیست سیاه بزرگترین فروشگاه اینترنتی کشور یعنی دیجی کالا قرار گرفته و در زمان ثبت سفارش، اعلام می کند که به این شهر ارسال ندارد؛ اتفاقی که ناشی ضعف شرکت پست استان می باشد.

آینه جم: دادستان بوشهر گفت: مدیرکل گمرک گناوه به علت تخلفات مالی دستگیر شد.

به گزارش آینه جم، علی حسن پور بیان کرد: ۲۳شهریور مدیرکل گمرک گناوه حسب دستور قضائی به اتهام تخلفات مالی از سوی سربازان گمنام امام زمان (عج) دستگیر شد.

حسن پور عنوان کرد: او پس از تفهیم اتهام و صدور قرار تامین کیفری برای انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار اداره کل اطلاعات استان بوشهر قرار گرفت.

۲۲ شهریور نیز دادستان بوشهر از دستگیری یکی از اعضای شورای سابق گناوه و فرد دیگری خارج از مجموعه شورا و شهرداری در ادامه رسیدگی به پرونده تخلفات مالی در شهرداری این شهر خبر داده بود.

آینه جم: در شرایطی که کمتر از یک ماه به شروع لیگ آزادگان باقی مانده، اعضای شورای شهر بوشهر تکلیف تیم شاهین را برای واگذاری امتیاز یا مدیریت توسط شهرداری مشخص نکرده اند.

آینه جم: چند روز است که سیلندر گاز در بوشهر نایاب شده، در حالی که قیمت آن نیز از ابتدای هفته افزایش یافته است!

اینه جم- هرچند هدف از وام ودیعه مسکن برای کمک به مستاجران است، اما نسبت به قیمت های رهن و اجاره بوشهر، این وام پول خرد به حساب می آید.

به گزارش اینه جم؛ افزایش سرسام آور قیمت اجاره مسکن، باعث شد تا اجاره نشینی سخت از گذشته شود و در همین راستا ستاد ملی کرونا پرداخت تسهیلات کم بهره برای مستاجران را در دستور کار قرار داد.

آینه جم: با گذشت دو هفته از وعده رییس شورای شهر، هنوز تکلیف تیم شاهین شهرداری برای ادامه فعالیت یا واگذاری امتیاز آن مشخص نیست، این درحالی است که حدود 3 هفته دیگر مسابقات لیگ آزادگان شروع می شود.

به گزارش آینه جم؛ در جلسه اخیر شورای شهر، فردی به عنوان متقاضی در اختیار گرفتن مدیریت شاهین وارد صحن شد که خود را یکی از بزرگترین “مدیران نقل و انتقال بازیکنان” در کشور معرفی کرد و گفت که وی واسطه است و قرار است یک خیر هزینه های تیم شاهین را بپردازد، منتها باید مدیریت در اختیار ما باشد ولی نام شاهین و حضور تیم در بوشهر حفظ می شود.

آینه جم: نماینده مردم دشتستان در مجلس در خصوص سخنان اخیر نماینده کازرون در مجلس درباره موضوع آب گفت: من این صحبت‌ها را نپخته، تفرقه‌انگیز و ضد امنیت می‌دانم.

آینه جم: مدیرعامل سازمان منطقه ویژه پارس شایعات اخیر درباره عدم حمایت این سازمان از دو تیم پارس جم در لیگ فوتبال آزادگان و پارس جنوبی بوشهر در لیگ برتر فوتبال ساحلی را رد کرد.

به گزارش آینه جم؛ سخاوت اسدی در گفتگو با پیام بوشهر اظهار داشت: مجموعه باشگاه پارس جنوبی در قالب سه تیم حرفه ای فوتبال چمنی، فوتبال ساحلی و ووشو فعالیت خود را با قوت ادامه می دهد، از این رو جوانان و بازیکنان نگران نباشند.

آینه جم: یکی از مشکلاتی که استان بوشهر در حوزه تامین آب در دهه‌های اخیر با آن مواجه بوده، نبود ظرفیت ذخیره سازی رواناب‌ها در سطح استان است. سیلاب‌های ورودی به استان بوشهر و همچنین رواناب‌های تولیدی در حوضه‌های آبریز داخلی استان همواره بدون هیچ استفاده مفیدی به دریا تخلیه می‌شده است.

اینه جم: سید آرش آیین جمشید داور بین المللی تکواندو و رییس کمیته داوران هیات تکواندو استان بوشهر با تایید فدراسیون جهانی WT برای داوری مسابقات جهانی تکواندو روسیه دعوت شد.

https://news.msy.gov.ir//parameters/msy/modules/cdk/upload/content/news/512744/822.jpg

به گزارش آینه جم به نقل از روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان استان بوشهر؛ سعید حکمت آرا دبیر هیات تکواندو استان اظهار داشت: سید آرش آیین جمشید تنها داور درجه 2 بین المللی استان بوشهر است که به این مسابقات دعوت شده است.

آینه جم: در جلسه عصر دیروز شورای شهر بوشهر، حسین حیدری با 6 رای موافق و 3 رای مخالف به عنوان شهردار منتخب تعیین و جهت صدور حکم به وزارت کشور معرفی شد.

به گزارش آینه جم؛ پیش از این شورای شهر از 6 نامزد برای تصدی شهرداری رونمایی کرده بود که نهایتا 3 نفر انصراف داده و 3 گزینه برای اعلام برنامه به صحن علنی شورا آمدند، در پایان نیز آرای حمید خدری و حسین حیدری 4 به 4 شد و صدرالله حیدری دیگر گزینه نیز رای نیاورد و از میان نامزدها خارج شد.

جدیدترین مطالب