آینه جم- ابراهیم رضایی، نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی در لیست منظم‌ترین نمایندگان مجلس جا گرفت.

هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی در بررسی سامانه صحن مجلس طی نامه ای ۲۰ نفر از منظم ترین و متعهدترین نمایندگان مجلس در یک سال گذشته از ۷ خرداد ۹۹ تا ۱ خرداد ۱۴۰۰ را معرفی و مورد تقدیر قرار داد.

بررسی این لیست نشان می‌دهد که دکتر ابراهیم رضایی نماینده مردم دشتستان در بین این ۲۰ نماینده مجلس قرار دارد. این نمایندگان منظم‌ترین حضور را در جلسات علنی و کمیسیون متبوع داشته‌اند.

ابراهیم رضایی، نماینده دوره یازدهم مجلس شورای اسلامی با کسب ۳۶ هزار و ۵۸۱ رای از مجموع ۸۹ هزار و ۹۴۱ رای به عنوان نماینده مردم دشتستان انتخاب شد. وی عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی است.

آینه جم- فرمانده انتظامی تنگستان گفت: فردی که کارشناس مرکز بهداشت این شهرستان را به علت تذکر کرونایی مورد ضرب و شتم قرار داده بود، دستگیر شد.

آینه جم- نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی گفت: بخشی از ظرفیت تولید برق شرکت‌های مستقر در منطقه پارس جنوبی به شبکه توزیع برق سراسری منتقل شد اما برای صفر شدن سهمیه خاموشی استان، باید این ظرفیت افزایش یابد.

آینه جم: مدیر گروه بهداشت محیط و حرفه دانشگاه علوم پزشکی بوشهر از مردم خواست با توجه به روند افزایشی کرونا در استان، شیوه‌نامه‌های بهداشتی را بیشتر رعایت کنند.

آینه جم: پنج طرح تأمین و انتقال برق با ۱۱۵ میلیارد تومان اعتبار در قالب پویش هر هفته الف_ب_ایران در استان بوشهر در ارتباطی ویدئوکنفرانسی با وزیر نیرو افتتاح شد.

۵ طرح تأمین و انتقال برق در استان بوشهر افتتاح شد

به گزارش آینه جم، مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای استان‌های فارس و بوشهر ظهر چهارشنبه در این آئین گفت: این طرح‌ها شامل افتتاح پست ۶۳.۲۰ کیلوولت روستای هلیله و خط ارتباطی ۶۳ کیلوولت به طول یک کیلومتر است.

اینه جم- مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر گفت: پیگیری‌ها در جهت ارتقا منطقه کوهستانی تنگ باهوش و شاهزاده ابراهیم به منطقه حفاظت آغاز شده و با جدیت ادامه دارد.

آینه جم-مدیرمنابع انسانی و امور اداری آموزش و پرورش استان بوشهر گفت: در سال جاری، ۹۷۰ نفر به دو روش آزمون استخدامی و کنکور سراسری جذب آموزش و پرورش استان می‌شوند.

۹۷۰ نفر در آموزش و پرورش بوشهر استخدام می‌شوند

به گزارش آینه جم، حمدالله اژدری صبح امروز در گفتگو با خبرنگاران با اشاره به برگزاری آزمون جدید استخدام آموزش و پرورش در سال ۱۴۰۰ اظهار داشت: در این آزمون که اطلاعیه ثبت‌نام آن به زودی توسط سازمان سنجش منتشر می‌شود، ۵۴۵ نفر جذب آموزش و پرورش استان می‌شوند.

 

 

آینه جم: رئیس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز با اشاره به گسترش ویروس موتاسیون‌یافته کرونا تحت عنوان جهش دلتا یا هندی در استان‌های جنوبی و جنوب شرق کشور گفت: از هم‌استانی‌ها خواهش می‌کنم از سفر به استان‌های درگیر که اکنون هرمزگان، سیستان و بلوچستان و بخش‌هایی از بوشهر هستند، خودداری کنند.

آینه جم: رئیس شبکه بهداشت و درمان تنگستان گفت: کارشناس بهداشت محیط این شهرستان هنگام تذکر برای رعایت شیوه‌نامه‌های کرونایی مورد ضرب و شتم صاحب یک واحد صنفی قرار گرفت.

آینه جم : عضو کمیسیون انرژی مجلس با بیان اینکه وزارت نیرو برای تولید 20 تا 30 هزار مگاوات برق کم کاری کرده گفت: متاسفانه در سال‌های اخیر نیروگاه اتمی بوشهر بدهی فراوانی دارد.

آینه جم: آماری که از تصرف زمینهای ملی و دولتی ارایه شده، فقط در خردادماه استان فارس با ۴۷ مورد را در رتبه اول زمین‌خواری قرار می‌دهد و جایگاه دوم به تهران با ۴۱ مورد تعلق می‌گیرد، استان بوشهر هم با۳۰ مورد در رتبه سوم قرار گرفته است.

به گزارش آینه جم؛ آنطور که فرمانده یگان حفاظت سازمان ملی زمین و مسکن وابسته به وزارت راه و شهرسازی اعلام کرده، خردادماه سالجاری در استان فارس ۴۷ قطعه زمین دولتی به مساحت ۹۱ هزار و ۸۵ متر مربع از چنگ زمین‌خواران بیرون کشیده شد. در استان تهران ۴۱ مورد رفع فوری تعرض از اراضی و انفال ملی و دولتی به مساحت ۶۴۵ هزار و ۶۸۰ مترمربع اتفاق افتاده است. در استان بوشهر نیز ۳۰ مورد تعرض به زمینهای دولتی به مساحت ۳۹ هزار و ۵۵۵ متر مربع رفع تصرف شده است.

به طور کلی در خردادماه امسال ۳۴۱ مورد تعرض در اراضی دولتی کل کشور به مساحت ۱۲۷ هکتار رخ داده و البته جمع اجرای احکام ۴۱ مورد به مساحت ۳۰ هکتار و ارزش ۱۲۰۷ میلیارد تومان بوده است.

به گفته جواد خردمند، بهترین علمکرد در رفع تعرض را استان‌های فارس، تهران و بوشهر و بهترین عملکرد در اجرای احکام را نیز استان‌های اردبیل و خراسان‌رضوی به خود اختصاص دادند. او میزان دریافت گزارش مردمی از وقوع تصرف را ۵۶۳ مورد عنوان کرد.

اینه جم: سازمان انرژی اتمی ایران اعلام کرد متخصصان نیروگاهی این سازمان مجدانه و بی وقفه در تلاش هستند با رفع ایراد فنی پیش آمده در نیروگاه اتمی بوشهر، این نیروگاه را به شبکه برق سراسری متصل کنند.

به گزارش اینه جم به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سازمان انرژی اتمی، روابط عمومی نیروگاه اتمی بوشهر با تشریح این خبر اعلام کرد به منظور رفع ایراد فنی مشاهده شده در ژنراتور نیروگاه و پس از انجام هماهنگی لازم با شبکه برق سراسری کشور در روز جمعه، واحد یکم نیروگاه اتمی بوشهر از ساعت ۸ شب روز شنبه شروع به کاهش قدرت کرد و در ساعات اولیه صبح یکشنبه موقتاً از مدار تولید برق خارج شد.

با توجه به اعلام صورت گرفته به وزارت نیرو، مقرر بود وزارت نیرو تمهیدات لازم برای جایگزینی موقت برق تولیدی این نیروگاه را انجام دهد. تمام تلاش متخصصین نیروگاه بر این امر تمرکز دارد که پس از رفع ایراد مذکور و با توجه به آمادگی بخش های هسته‌ای، نیروگاه در اسرع وقت به مدار تولید بازگشته و به شبکه سراسری متصل شود.

نیروگاه اتمی بوشهر به عنوان نخستین تجربه استفاده از نیروگاه‌های هسته‌ای ۱۰۰۰ مگاواتی در کشور و منطقه هم اکنون توسط نیروهای متخصص ایرانی بهره‌برداری می‌شود و تاکنون بیش از ۴۸۵۰۰ میلیون کیلووات ساعت برق تولید و به شبکه برق تحویل داده است.

 

 

 

آینه جم - خیر انارستانی در روز میلاد امام رضا(ع) یک قطعه زمین جهت ساخت خانه هلال شهر انارستان اهدا کرد

 

 

آینه جم-   انتخابات  هیات رئیسه کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی برای سال دوم برگزار شد و حسنوند رئیس و ساعدی و مرادی  نائب رئیس شدند. 
آینه جم-   انتخابات  هیات رئیسه آینه جم-   انتخابات  هیات رئیسه کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی برای سال دوم برگزار شد و حسنوند رئیس و ساعدی و مرادی  نائب رئیس شدند. 
 
شیخ موسی احمدی  سال گذشته نائب رئیس کمیسیون بود. 
 
بعد از چندین سال استان بوشهر کرسی هیات رئیسه کمیسیون انرژی مجلس را از دست داد 

 

 

 

اینه جم؛  اسامی منتخبان ششمین دوره انتخابات شورای شهر شهرستان‌های عسلویه، جم، کنگان و دیّر شامل جم، ریز، انارستان و بهارستان، کنگان، سیراف، بنک، مشخص شد.

اینه جم: در روستای مکابری بخش آب‌پخش شهرستان دشتستان، سه عضو یک خانواده برای دومین‌بار عضو شورای روستا شدند.

به گزارش اینه جم به نقل از مهر؛ محمد رئیسی (پدر)، عباس رئیسی (پسر) و صالحه رئیسی (دختر) بیشترین رأی را از مردم روستای مکابری گرفتند و برای دومین دوره‌ی پیاپی، با همین ترکیب وارد شورای روستا شدند.

این روستا ۱۲۰ نفر جمعیت دارد.

آینه جم: نماینده مردم شهرستان‌های دیر، کنگان، جم و عسلویه در مجلس شورای اسلامی گفت: با توجه به اینکه مردم این مناطق جنوبی استان بوشهر با مشکل کمبود آب روبرو هستند، حل مشکل و تقویت آبرسانی به آنها در دست پیگیری است.

 

آینه جم: فرمانداری شهرستان بوشهر تعداد آرای کاندیدای شورای شهرهای این شهرستان را اعلام و منتشر کرد.

جدیدترین مطالب