آینه جم:مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر با اهدای گل به خبرنگاران، گفت: این گل را تا شش ماه نگهداری کنید تا سختی‌های حفظ محیط زیست با گستردگی وسیع را بیشتر درک کنید.

به گزارش آینه جم: نشست خبری مدیرکل محیط زیست استان بوشهر روز دوشنبه با اندکی تفاوت نسبت به دیگر نشست‌های خبری برگزار شد. روی میز مدیرکل محیط زیست پر از گلدان‌های رنگارنگی بود که سوژه خاصی را دنبال می‌کرد.

دلشب

مدیرکل محیط زیست بوشهر در ارتباط با این گل‌ها اظهار داشت: امروز به خبرنگاران یک گل اهدا می‌کنیم و این گل‌ها را تا شش ماه آینده نگه‌داری کنید و آن زمان بگویید که نگهداشتن فقط یک گل چقدر سخت بوده است تا شرایط حفظ محیط زیست وسیع را بتوانیم بیشتر درک کنیم.

حسین دلشب با اشاره به اینکه افزایش و توسعه صنعت و مصرف انرژی باعث بروز مشکلاتی همچون گرم شدن زمین شده است، اضافه کرد: همه ما وظیفه مهمی در قبال محیط زیست داریم و باید مسئولیت خود را بشناسیم و نقش خود را به درستی ایفا کنیم.

وی افزود: از جمله مشکلاتی که گازهای گلخانه‌ای ایجاد کرده است، می‌توان به باران‌های سیل‌آسا، خشکسالی، بادهای گرم، سرمای خشک، سرمازدگی بخش کشاورزی اشاره کرد.

مدیرکل حفاظت از محیط زیست استان بوشهر با تشریح وضعیت محیط زیست استان بوشهر بیان کرد: در استان هشت منطقه تحت مدیریت داریم که دو منطقه حله و مند حفاظت شده هستند.

وضعیت آلایندگی‌ها در پارس جنوبی

وی در ارتباط با سوال خبرنگار مهر در مورد وضعیت آلایندگی‌ها در پارس جنوبی بیان کرد: میزان مشعل‌سوزی‌ها در این منطقه کاهش یافته است و تلاش داریم که باز هم این مشعل‌سوزی کاهش یابد تا به نقطه مطلوب دست یابیم.

دلشب تصریح کرد: اخطارهایی را به شرکت‌ها و واحدهای مختلف صنعتی مستقر در پارس جنوبی اخطار داده‌ایم که مسائل زیست‌محیطی را مورد توجه قرار دهند و همه اقدامات آنها باید استاندارد و مورد تائید محیط زیست باشد.

وی با اشاره به اینکه پایش‌ها به صورت مستمر انجام می‌شود، ادامه داد: در مورد ساخت و راه‌اندازی منطقه پارس شمالی نیز نظارت‌های دقیق صورت می گیرد و ارزیابی‌ها انجام خواهد شد.

وضعیت پسماندهای شهری در استان

مدیرکل حفاظت از محیط زیست استان بوشهر با اشاره به وضعیت پسماندهای شهری در استان بوشهر، گفت: دهیاری‌ها و شهرداری‌ها در سطح شهرها و روستاها ملزم به جمع‌آوری و دفع بهداشتی و بازیافت پسماندها هستند و ما نیز در این زمینه نظارت داریم.

وی اضافه کرد: یکی از موضوعات بسیار مهم دفع پسماند در شهرهای ساحلی است که باید تا پایان برنامه پنجم توسعه وضعیت دفع پسماند در ۱۴ شهر ساحلی استان بوشهر ساماندهی شود.

توسعه آموزش های محیط زیست

دلشب به نظارت بر پسماندهای شیمایی و دارویی اشاره کرد و افزود: در دفع پسماندهای بیمارستانی نیز از ۱۵ بیمارستان مستقر در استان بوشهر ۱۳ بیمارستان دارای دستگاه امحای پسماند بیمارستانی است و دیگر بیمارستان‌ها نیز در حال تجهیز هستند.

وی توسعه بخش‌های آموزشی را نیز به عنوان یکی دیگر از برنامه‌های سازمان محیط زیست عنوان کرد و ادامه داد: از ظرفیت سازمان‌های مردم‌نهاد و تشکل‌های غیردولتی در این راستا استفاده می‌کنیم.

مدیرکل حفاظت از محیط زیست استان بوشهر خاطرنشان کرد: تلاش داریم که مسئولیت‌پذیری شهروندان را در راستای حفاظت از محیط زیست افزایش دهیم.

شناسایی ۱۱ کانون ریزگرد در استان بوشهر

وی از شناسایی ۱۱ کانون ریزگرد در استان بوشهر خبر داد و اضافه کرد: مطالعات لازم در این زمینه انجام گرفته است و راهکارهای احرایی نیز اتخاذ شده و امیدواریم بتوانیم طرح‌های مورد نظر را اجرا کنیم.

دلشب با تکذیب برخی مطالب در مورد فروش آهوان در جزیره خارگ، اظهار کرد: با توجه به افزایش چشمگیر جمعیت آهوان این جزیره، تعدادی از آهوان به برخی از نهادهایی که شرایط نگهداری صحیح را داشتند داده شده و نظارت لازم را بر آنها داریم.

[کد خبر:AJ10638]
پايگاه خبري تحليلي آينه ي جم


نوشتن دیدگاه

جدیدترین مطالب