آینه جم: رئیس شورای شهر بوشهر در نشست خبری مشترک با شهردار مرکز استان می گوید: طی 6 ماهی که شورای شهر با ترکیب شش نفره فعال بوده، ایجاد آرامش در شهر با هدف کمک به تسریع در پروژه ها مهمترین کارکرد ما بوده است.

https://pgnews.ir/gozaresh/uploads/p1f4jqb30010km11rs1uqj12lb1noh1k.jpg

به گزارش آینه جم؛ داریوش پوربهی در نشست خبری به مناسبت روز شوراها که به صورت مشترک با شهردار در پارک بانوان برگزار شد، ادامه داد: برخلاف وضعیت سابق که حاشیه هایی در شورا رخ داد و همه از آن مطلع هستند، در ترکیب جدید، مصوبات با امضای همه اعضا می باشد، هرچند دیدگاهها به صورت شفاف بیان و مطرح می شود. طی این مدت 50 جلسه شورای شهر برگزار شده که 48 مصوبه داشته ایم.

وی با اشاره به برنامه ریزی برای پرداخت مطالبات پیمانکاران و عدم تعویق حقوق کارگران و نیروهای شهرداری گفت: اینکه پیمانکار و کارگری بابت تاخیر در مطالباتش در شورا تجمع نمی کند امیدوارکننده است.

https://pgnews.ir/gozaresh/uploads/p1f4jqb3001rna7t16g1hkp1m3k15.jpg

املاک شهرداری در شیراز تاراج شد

پوربهی با بیان اینکه شهرداری املاک بزرگی در شیراز داشته، خاطرنشان کرد: بخش زیادی از این املاک به تاراج رفته که دایره حقوقی مسئول پیگیری بقیه املاک است و با پیگیری های صورت گرفته سند بخش هایی از آن تحویل گرفته شده و بقیه را هم می‌گیرند.

پوربهی اظهار کرد: به جز شیراز، در برازجان هم املاکی داریم که استفاده دیگری از آن می شود و شهرداری پیگیر این حقوق است، یا در همین مرکز استان برخی ارگان ها چند سال است ساختمان های شهرداری را تصاحب کرده اند، درحالی که سازمان های شهرداری در ساختمان های استیجاری می باشد و پیگیر تحویل گرفتن آنها هستیم.

https://pgnews.ir/gozaresh/uploads/p1f4jqb300aha12r01s2qg0mt7r11.jpg

مصوبه 110 میلیاردی خرید ماشین آلات

رئیس شورای شهر بوشهر ادامه داد: برای خرید ماشین آلات 110 میلیارد تومان ماشین آلات مصوب شده و شهردار می تواند در این خصوص اقدام کند.

وی افزود: همچنین یک و نیم میلیارد تومان برای خرید تجهیزات برای آتش نشانی مصوب شد، علاوه بر آن ساخت دو ایستگاه آتش نشانی در بزرگراه امام علی و تنگک طی سال جاری  مصوب شده است.

پوربهی با بیان اینکه ظرفیت شهر بوشهر 700 مخزن زباله است، گفت: خرید هزار محزن مصوب شده، البته شرکتی که طرف قرارداد شهرداری است، گفته فعلا فقط می تواند 500 مخزن را تحویل دهد.

وی همچنین اجرای طرح انتقال آب، برق و ایجاد سردخانه اموات در آرامستان جدید بوشهر را نتیجه مصوبات شورا دانست و گفت: این محل تا قبل از حضور شورا با ترکیب جدید فقط برای دفن بیماران کرونایی پیش بینی شده بود و حتی فاقد امکانات اولیه بود.

پایان کوچه‌های خاکی

رییس شورای شهر با اشاره به تصویب 40 میلیارد تومان بودجه برای آسفالت کوچه ها در سال جاری گفت: با اختصاص این بودجه، قطعاً کوچه خاکی در شهر نخواهیم داشت. انتظار داریم این موضوع به همراه ایستگاههای آتش نشانی سریع تر از سوی شهرداری اجرایی شود.

در پایان این نشست هدایایی به خبرنگاران اهدا شد.

https://pgnews.ir/gozaresh/uploads/p1f4jqb300utll4ddt61gid16hs1n.jpghttps://pgnews.ir/gozaresh/uploads/p1f4jqb3002ej1f0c93jknr1n2t1m.jpg

[کد خبر:AJ35650]
پايگاه خبري تحليلي آينه ي جم


نوشتن دیدگاه

جدیدترین مطالب