آینه جم: استاندار بوشهر با بیان اینکه تصویب لایحه بندر آزاد بوشهر پاسخ به مطالبات ۷۰ ساله این بندر است گفت: بندر آزاد بوشهر کانون تولید، صادرات و اشتغال می‌شود.

به گزارش آینه جم؛ عبدالکریم گراوند در جلسه برنامه‌ریزی و توسعه استان بوشهر به تصویب لایحه بندر آزاد بوشهر در مجمع تشخیص مصلحت نظام پرداخت ادامه داد: در سال 1331 بندر آزاد بوشهر مصوب می‌شود که اگر دولت مصدق سقوط نکرده بود این بندر فعال می‌شد.

به نوشته تسنیم، استاندار بوشهر با بیان اینکه پس از پیروزی انقلاب اسلامی یکی از نقاط مستعد برای بندر آزاد در کشور، بندر بوشهر معرفی شد تصریح کرد: در سنوات گذشته یکی از مطالبات مردم بوشهر راه‌اندازی بندر آزاد بود که محقق نشد و با پیگیری‌های انجام شده این مهم اکنون تصویب شده است.

گراوند، با بیان اینکه یکی از مطالبات مردم بوشهر پس از 70 سال محقق شد و با احترام به تحلیل و انتقادها افزود: باید آسیب‌های مناطق آزاد تجاری در کشور بررسی شود تا در منطقه آزاد بوشهر تکرار نشود.

وی با بیان اینکه بندر آزاد بوشهر کانون تولید، صادرات و اشتغال می‌شود تصریح کرد: محدوده تعیین شده برای ایجاد بندر آزاد بوشهر، اراضی و منابع ملی است و هیچ رانت در آن وجود ندارد.

استاندار بوشهر با بیان اینکه زیرساخت‌های لازم برای بندر آزاد بوشهر فراهم است خاطر نشان کرد: تمام فعالیت بندر آزاد بوشهر به سمت تولید، فرآوری، صادرات، ارزش افزوده و اشتغال است و لنگرگاه کالاهای وارداتی نیست.

گراوند با اشاره به اینکه کشتی 30 هزار تنی برای صادرات کالا از بندر آزاد بوشهر جوابگو است افزود: اکنون اسکله لازم برای صادرات کالا و شرکت‌ها و کارخانه‌ها برای تولید و فرآوری محصولات در تحقق اهداف بندر آزاد فراهم است ولی باید مراقب بود تا آسیب‌هایی که در دیگر بنادر آزاد وجود دارد به بندر آزاد بوشهر وارد نشود.

وی با اشاره به اینکه بندر آزاد بوشهر بار انداز کالای وارداتی نمی‌شود تأکید کرد: بندر آزاد بوشهر می‌تواند اثبات کند که کانون تولید، صادرات و اشتغال شود.

[کد خبر:AJ35703]
پايگاه خبري تحليلي آينه ي جم


نوشتن دیدگاه

جدیدترین مطالب