آینه جم؛   مدیر آموزش و پرورش جم گفت: در این همایش از آموزگاران پایه اول مدارس ابتدایی شهرستان به عنوان "معماران خشت اول" نظام تعلیم و تربیت تجلیل شد.

به گزارش آینه جم به نقل از  روابط عمومی مدیریت آموزش و پرورش شهرستان جم، عبدالحسین اعتماد در دومین همایش "معماران خشت اول" در جم اظهار داشت: مهمترین و حساس ترین دوره‌ی تحصیلی در نظام تعلیم و تربیت، دوره ابتدایی است، از این رو می بایست مورد توجه ویژه قرار گیرد.

وی با اشاره به آمار جمعیت مقطع ابتدایی شهرستان افزود: از نظر کمی بیشترین آمار دانش آموزان و معلمان مربوط به دوره ابتدایی است و از نظر کیفی نیز دوره ابتدایی نقش مهمی در تکوین شخصیت دانش آموزان دارد.

مدیر آموزش و پرورش جم زیر بنای تعلیم و تربیت را دوره ابتدایی عنوان کرد و گفت: شکل گیری شخصیت و رشد همه جانبه فرد در این دوره بیشتر از سایر دوره انجام می شود.   

اعتماد با اشاره به اهمیت کار معلمان پایه اول ابتدایی تصریح کرد: معلمان اول ابتدایی الفبای زندگی را یاد می دهند و بخش مهمی از  پیشرفت و موفقیت افراد در جامعه وابسته به این دوره تحصیلی است.

وی بیان کرد: در ایام شیوع ویروس کرونا و تعطیلی مدارس، معلمان تلاش کردند با شیوه های نوین و تولید نرم افزارهارهای آموزشی، روند آموزش دانش آموزان را تداوم بخشند.

این مقام مسئول افزود: هر چند که هیچ آموزشی جایگزین معلم و کلاس درس نمی شود، اما با تلاش معلمان خللی در روند تعلیم و تربیت دانش آموزان ایجاد نگردید.

اعتماد با اشاره به آمار مدارس ابتدایی در شهرستان، تصریح کرد: 71 مدرسه ابتدایی با آمار جمعیت دانش آموزی 9 هزار و 995 نفر در شهرستان وجود دارد که از این تعداد، 23  مدرسه نیز بصورت چند پایه اداره می گردد.

معاون آموزشی مدیریت آموزش و پرورش جم نیز در این همایش، گزارشی از اقدامات، فعالیتها و افتخارات آموزگاران پایه اول مدارس شهرستان ارایه کرد.

اصغر حاجی زاده با تقدیر از تلاشها و زحمات آموزگاران پایه اول ابتدایی مدارس شهرستان، گفت: متاسفانه بخاطر شرایط کرونایی امکان حضور دانش اموزان در مدارس فراهم نشد که خود آسیب جدی به رشد شخصیتی و اجتماعی دانش آموزان وارد خواهد کرد.

وی تصریح کرد: حضور دانش آموزان در کلاس درس، ارتباط چهره به چهره با معلم و  سایر دانش آموزان در شکل گیری شخصیتی آنها بسیار تاثیرگذار است.

معاون آموزشی مدیریت آموزش و پرورش شهرستان جم با اشاره به خلاقیت معلمان در ایام کرونا، گفت: معلمان نسبت به رشد خلاقیت دانش آموزان و بر طرف کردن موانع آن اهتمام لازم داشته باشند.

حاجی زاده با بیان اینکه در این همایش 9 نفر از آموزگاران پایه اول ابتدایی حضور داشتند، اظهار کرد: به جهت شیوع ویروس کرونا و رعایت دستورالعمل های بهداشتی، 9 نفر از آموزگاران پایه اول ابتدایی در این همایش تجلیل شدند که لوح تقدیر و هدایای سایر آموزگاران نیز از طریق مدیران مدارس در اختیار آنها قرار خواهد گرفت.

[کد خبر:AJ35719]
پايگاه خبري تحليلي آينه ي جم


نوشتن دیدگاه

جدیدترین مطالب