آینه جم/  مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان بوشهر گفت: مردم می‌توانند برای وسایل برقی خود که به سبب قطعی برق خسارت دیده‌ است تشکیل پرونده دهند تا در اولین فرصت کارشناسی لازم صورت گیرد و خسارت وارده به آنها پرداخت شود.

به گزارش آینه جم  به نقل از روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق استان بوشهر؛ غلامرضا حشمتی بیان کرد: شرکت توانیر هر سال به‌صورت متمرکز با شرکت بیمه برای پرداخت خسارت به لوازم و تجهیزات آسیب‌دیده مردم از قطعی برق قرارداد دارد و  امسال نیز با یکی از این شرکت‌ها رایزنی صورت گرفته است اما تاکنون ابلاغ نشده است.

وی در ارتباط با دلایل خاموشی‌های اخیر برق، گفت: محدودیت منابع آبی بخشی مهم از تولید نیروگاه‌های برق‌آبی را از دسترس خارج کرده است و گسترش موج گرما در کشور و مصرف چشمگیر برق در روزهای گذشته با افزایش فشار بر نیروگاه‌های حرارتی و تجهیزات شبکه محدودیت ۱۲ هزار مگاوات تولید برق در کشور را به دنبال داشته است که باید این اختلاف بالای میان تولید و مصرف جبران شود.

حشمتی با بیان اینکه در صورتی که بار و مصرف مدیریت نشود منجر به هشدار عملکرد سیستم‌های حفاظتی نیروگاه‌ها و تجهیزات شبکه انتقال برق و خاموشی گسترده شبکه برق می‌شود، افزود: بخشی از این کمبود با اعمال محدویت بر صنایع و بخشی هم قطع برنامه‌ ریزی شده برق خانگی جبران که استان بوشهر را نیز شامل می‌شود.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان بوشهر تاکید کرد: خاموشی با برنامه یک ساعت و نیم است و بیش از این زمانه بی برنامه به شمار می‌رود، از مردم می‌خواهیم در صورت بروز خاموشی بدون برنامه و خارج از جدول، از سامانه ۱۲۱ یا برنامه «برق من» این مشکل را گزارش کنند تا اگر تجهیزاتی آسیب دیده است گروه‌های تعمیراتی به محل اعزام شوند.

وی اذعان کرد: در کنار خاموشی‌های بابرنامه، به‌دلیل فشار به خط انتقال ممکن است حوادث و اتفاقاتی رخ دهد، تجهیزات دچار اختلال شوند و خاموشی‌های بی‌برنامه رخ دهد، اما تلاش می‌شود با مدیریت از این پس شاهد خاموشی بی‌برنامه نباشیم.

حشمتی اعلام کرد: قطع بابرنامه‌ برق روزانه به دلیل اختلاف میان تولید و مصرف است تا تعادل ایجاد شود بنابراین هرچند امیدواریم با برنامه‌ریزی‌ها و اعمال محدودیت در صنایع فشار خاموشی‌ها در روزهای آینده کاهش یابد اما پیش‌بینی شده است با توجه به روند افزایشی دما، کمبود تولید تا سه یا چهار هفته آینده نیز ادامه دار باشد.

وی گفت: رایزنی‌هایی برای استفاده از ظرفیت مازاد منطقه آزاد حوزه جنوب استان بوشهر انجام و نزدیک به ۶۰ مگاوات نیز وارد مدار شده است و پیگیری لازم برای استفاده از ظرفیت مازاد دیگر شرکت‌ها نیز در حال انجام است.

حشمتی افزود: در این ارتباط  برق پتروشیمی مبین در جنوب استان بوشهر وارد مدار شده است و برای اتصال برق مازاد پتروشیمی دماوند نیز با حداقل تبعات ممکن تلاش می‌شود که پست‌های مربوط نصب شده و خط انتقال برقرار شود که نیازمند اعمال خاموشی و مجوز کار است.

[کد خبر:AJ36258]
پايگاه خبري تحليلي آينه ي جم


نوشتن دیدگاه

جدیدترین مطالب