آینه جم : مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان بوشهر می گوید: با توجه به روند افزایشی دمای هوا و کمبود تولید، خاموشی برق در استان بوشهر تا ۴ هفته دیگر ادامه دارد.

به گزارش آینه جم ؛ این درحالیست که اهالی استان بوشهر انتظار دارند به دلیل گرما و شرجی شدید هوا، این استان از لیست خاموشی ها حذف شود، چرا که تولید برق استان بیش از نیاز مصرفی آن می باشد.

همچنین این هفته ستوده معاون عمرانی استانداری بوشهر گفته بود: اگر این وضعیت قطع برق ادامه یابد، اجازه انتقال برق مازاد پتروشیمی های استان به شبکه سراسری را نخواهیم داد.

اما وعده جدید مدیرعامل برق استان نشان می دهد امیدی به وعده ها درخصوص حذف خاموشی ها نیست.

غلامرضا حشمتی در گفتگو با تسنیم اضافه کرد: با توجه به افزایش دمای هوا در آستانه ورود به مرداد که اوج گرما است تلاش شده میزان خاموشی‌های برق به‌ویژه در استان بوشهر کاهش داشته باشد ولی در مجموع پیش بینی می‌شود این وضعیت تا 4 هفته دیگر ادامه داشته باشد که فرهنگ مدیریت مصرف باید در دستور کار همه مشترکان برق قرار بگیرد.

وی با بیان اینکه خاموشی‌های برق بر اساس برنامه زمانبندی اطلاع‌رسانی شده است تصریح کرد: اگر خاموشی‌های برق به سبب وقوع حادثه نباشد آن را از قبل اطلاع می‌دهیم اما اگر دلیل آن وقوع حادثه باشد امکان اطلاع‌رسانی وجود ندارد و ممکن است زمان قطعی برق بیشتر باشد.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان بوشهر در این خصوص گفت: با برنامه‌ریزی و اعمال محدودیت‌های بیشتری که در صنایع در حال انجام است ان‌شاءالله در روزهای آینده فشار خاموشی‌های برق کمتر می‌شود.

حشمتی اضافه کرد: از مردم درخواست می‌شود در صورت بروز خاموشی بدون برنامه و خارج از جدول گزارش کنند تا اگر تجهیزات آسیب دیده است گروه‌های تعمیرات به محل اعزام شوند.

[کد خبر:AJ36261]
پايگاه خبري تحليلي آينه ي جم


نوشتن دیدگاه

جدیدترین مطالب