آینه جم: گرما کلافه کننده است، اما از خردادماه که به شکل کم سابقه ای تغییرات دمایی خودنمایی کرده، این هوا جنوب و خصوصا بوشهر را برای بسیاری جهنم کرده است.

به گزارش آینه جم؛ هواشناسی بوشهر پیش بینی کرد: از امروز روند افزایش دما در استان شدت می‌گیرد و احتمال افزایش دما بالاتر از ۵۰ درجه در روز‌های آینده وجود دارد.

معاون پیش‌بینی اداره کل هواشناسی استان بوشهر گفت: از امروز هوا گرم‌تر می‌شود و روند افزایش دما تا اواسط هفته ادامه دارد و پیش‌بینی می‌شود در روز‌های یکشنبه و دوشنبه (۲۰ و ۲۱ تیر) دمای هوا در بخش‌هایی از شهرستان‌های دشتستان، دشتی، تنگستان و دیلم به آستانه ۵۰ درجه سلسیوس یا بیشتر از آن برسد.
 
زهرا راستگو از افزایش سرعت باد‌های شمال غربی خبر داد و افزود: پیش‌بینی می‌شود در برخی ساعت‌ها از روز دوشنبه سرعت وزش باد شمال غربی در برخی مناطق ساحلی و غیر ساحلی شمالی و مرکزی استان بوشهر شامل شهرستان‌های بوشهر، گناوه، دیلم، دشتستان و دشتی افزایش یابد و گاهی به بیش از ۴۰ کیلومتر در ساعت برسد که در پی آن ضمن خیزش موقت گرد و خاک محلی، ارتفاع موج نیز در سواحل شمالی استان گاهی تا ۱۵۰ سانتیمتر افزایش خواهد یافت.
 
وی از دریانوردان خواست مراقب باشند و آمادگی لازم را برای رو به رو شدن با خطرات احتمالی اتخاذ کنند.
 
معاون پیش‌بینی هواشناسی استان عنوان کرد: با توجه به افزایش گرما، افزایش مصرف آب و برق دور از انتظار نیست که باید تمهیدات لازم در این زمینه صورت گیرد.
 
وی همچنین از مردم خواست در ساعات گرم روز از رفت و آمد خودداری کنند تا دچار گرمازدگی نشوند.
 
راستگو بیان کرد: در شبانه روز گذشته بیشترین دما در شهر‌های اهرم، برازجان و خورموج با ۴۷ درجه ثبت شد.

[کد خبر:AJ36292]
پايگاه خبري تحليلي آينه ي جم


نوشتن دیدگاه

جدیدترین مطالب