آینه جم : شیوع ویروس کرونا، زندگی ساحل نشینان را هم با سخت گیری هایی از داخل کشور و کشورهای مقصد مواجه کرد طوری که سفر در حوزه خلیج فارس سخت‌ تر شد و مدتها قطع بوده است.

به گزارش آینه جم ، اخیرا استاندار بوشهر گفته: سه سفر در سال برای لنج های تجاری در نظر گرفته شده، اگرچه لنج داران آن را کافی نمی دانند.

رئیس هیات مدیره تعاونی لنج‌داران و حمل‌ونقل دریایی استان بوشهر گفت: با توجه به اعلام اخیر استاندار بوشهر مبنی بر صدور مجوز جدید برای سفر شناورهای سنتی در بنادر این استان به کشورهای همسایه خلیج فارس و لغو محدودیت های اخیر، ابلاغ این مجوز باید تسریع شود.

سیدعلی موسوی گمارانی افزود: مجوز سفرهای دریایی نباید به یک یا سه سفر در طول سال محدود شود بلکه انتظار است که تصمیم گیران در مرکز کشور اجازه بیشتری به شناورها دهند و محدودیت در سفرها برداشته شود که پیامد آن کمک به اشتغال و درآمدزایی و رونق  اقتصادی برای مرزنشینان است.

وی اظهارداشت: باگذشت حدود چهارماه از سال جاری تاکنون شناورهای دریایی به علت نداشتن مجوز نتوانستند به کشورهای همسایه خلیج فارس سفر کنند که این امر مشکلات عدیده ای برای مرزنشینان و بازاریان این منطقه ایجاد کرده است.

دریانوردان خواستار افزایش تعداد سفرها/ تجارتی که باید رونق بگیرد

گمارانی گفت:  ممنوعیت تردد سفرهای دریایی برای مردم این منطقه که عمده شغل ساکنان آن زنجیروار به دریا وابسته است، معیشت، کسب و کار را تحت شعاع قرار داده و باعث گرانی کالاهای اساسی شده است.

وی بیان کرد: شناورهایی که در سال جاری سفر دریایی به کشورهای همسایه خلیج فارس داشته‌اند مربوط به سهمیه مجوزهای پارسال بوده است.

مدیرعامل تعاونی لنجداران گناوه از مسئولان  گمرک. اداره بندر و دریانوردی و پایگاه دریابانی خواست برای تنظیم و جلوگیری از افزایش کالا در بازار و ماندن  کالای بازاریان در کشور امارات به آن دسته از لنج هایی که تاکنون به هر دلیلی قادر به سفر دریایی نبوده اند ، مجوز سفر برای آنها در یک برهه زمانی کوتاه هر چه  سریعتر اخذ کنند تا مشکلات حمل و کمبود لنج برای حمل کالای بازاریان برطرف شود.

[کد خبر:AJ36312]
پايگاه خبري تحليلي آينه ي جم


نوشتن دیدگاه

جدیدترین مطالب