آینه جم : مدیرکل تامین اجتماعی استان بوشهر گفت: ۸۹۰ هزار نفر در بوشهر تحت پوشش این بیمه هستند که حدود ۸۰ درصد از جمعیت استان می شود.

به گزارش آینه جم ؛ عباس دیری در نشست خبری به مناسبت هفته تامین اجتماعی ادامه داد: هر ماه ۱۳۷ میلیارد تومان به مستمری‌بگیران و بازنشسته‌های استان پرداخت می‌شود که طی سه ماهه نخست امسال معادل ۴۱۱ میلیارد تومان بوده است.

وی با بیان اینکه در دومین مرحله متناسب سازی حقوق بازنشستگان در خردادماه، حقوق‌ها ۶۰ درصد افزایش یافت اظهار داشت: با وجود اینکه تعهدات دولت به سازمان اجرایی نشده، ولی افزایش حقوق بازنشسته ها متوقف نگردید، طوری که اکنون حقوق بازنشسته ای که سنوات کاری اش کامل است، کمتر از 3 میلیون و 900 هزارتومان نمی باشد.

به گفته دیری، تعداد ۲ هزار و ۲۰۰ نفر در استان بوشهر بیمه بیکاری دریافت می‌کنند که ماهانه هفت میلیارد تومان به این افراد اختصاص می‌یابد.

آخرین فرصت بخشودگی جرایم تامین اجتماعی

مدیرکل تامین اجتماعی بوشهر با اشاره به تاثیر بحران کرونا بر مشاغل و کارفرمایان، بیان کرد: امهال ۳ تا ۴ ماهه پرداخت حق بیمه و بخشودگی جرایم کارفرمایان در این زمینه انجام شده است.

دیری افزود: با هدف تحقق شعار سال و مانع‌زدایی و پشتیبانی از تولید بخشودگی جرایم کارفرمایان در زمان حاض اعمال شده و این افراد تا پایان تیر ماه فرصت دارند در این زمینه اقدام کنند.

مدیرکل تامین اجتماعی استان بوشهر با اشاره به اقدامات این اداره کل در راستای ارائه خدمات غیر حضوری و حذف کاغذ، گفت: در قالب طرح ۳۰۷۰ تعداد ۳۰ نوع خدمت که ۷۰ هزار مراجعه در سال را به دنبال داشت به صورت غیر حضوری ارائه می‌شود که البته تکمیل این طرح نیازمند ارتباط با برخی از دستگاه‌ها مثل ثبت احوال و نظام وظیفه (برای پاداش ازدواج یا خرید سابقه بیمه سربازی) است و در چند مورد به طور ۱۰۰ درصد محقق نشده است.

وی افزود: بیمه شونده‌های تامین اجتماعی می‌توانند بسیاری از خدمات مانند مشاهده سابقه بیمه‌ای، دستمزد و نوع بیمه خود را مشاهده کنند.

دیری افزود: انتقال الکترونیکی پرونده بیمه شده های تامین اجتماعی به سراسر کشور از دیگر خدمات سازمان غیر حضوری تامین اجتماعی است که استان بوشهر در این زمینه پیشرو بوده است.

پارس جنوبی، بزرگترین بدهکار تامین اجتماعی

وی در خصوص مطالبات سازمان تامین اجتماعی بوشهر نیز اظهار کرد: طبق آخرین آمار هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان طلب پول داریم که هزار میلیارد آن امکان اعتراض دارد، اما ۷۰۰ میلیون تومان آن قطعی می باشد. بخش مهم این مطالبات نیز مربوط به شهرداری ها و دستگاههای اجرایی است.

دیری در خصوص بزرگترین بدهکار این سازمان اظهار داشت: بزرگترین بدهکار ما سازمان منطقه ویژه پارس است که تنها در یک پرونده ۱۳۰ میلیارد تومان بدهی دارد و پرونده آن در دستگاه قضا در حال بررسی می‌باشد.

[کد خبر:AJ36335]
پايگاه خبري تحليلي آينه ي جم


نوشتن دیدگاه

جدیدترین مطالب