آینه جم/   بخشدار مرکزی جم گفت: بر اساس قانون، تمامی منتخبین دور ششم شورای اسلامی روستا باید از روز اول فعالیت، در محل حوزه انتخابیه ساکن شوند

به گزارش آینه جم ؛ دکتر طاهره عبدالهی با اشاره به تبصره ۲ ماده ۳۰ قانون تشکیلات، وظایف و انتخابات شوراهای اسلامی کشور افزود: طبق این قانون، اعضای شوراها باید در محدوده حوزه انتخابیه خود سکونت اختیار نمایند و تغییر محل سکونت هر یک از اعضای شورا از محدوده حوزه انتخابیه به خارج از آن موجب سلب عضویت خواهد شد.

وی تاکید کرد: بدیهی است موضوع اسکان منتخبین شورایی در روستای حوزه انتخابیه از الزامات قانونی است که در صورت عدم پایبندی اعضای محترم شورا به قانون، حسب دستورالعمل های قانونی اقدام خواهد شد.

عبدالهی با تقدیر از دغدغه مندی داوطلبان و منتخبین انتخابات در شورای اسلامی روستاهای بخش مرکزی تصریح کرد: امیدواریم با تلاش جدی و دلسوزانه منتخبین جدید شورایی و بهره گیری از ظرفیت نخبگان روستایی شاهد توسعه و ارتقای کمی و کیفی روستاها در حوزه های مختلف فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و عمرانی باشیم.

بخشدار مرکزی جم از حضور خوب مردم روستاهای بخش مرکزی پای صندوق های رای تقدیر کرد و افزود: امیدواریم همه ما مسئولان قدردان این حضور و مشارکت باشیم و بتوانیم در راه رفع مشکلات و دغدغه های اهالی عزیز روستا گام برداریم.

 

*** آوای بوشهر 

[کد خبر:AJ36360]
پايگاه خبري تحليلي آينه ي جم


نوشتن دیدگاه

جدیدترین مطالب